loading

Ako liečiť chorobu šialené medicíny (MUDr. Ján Hnízdil, CSc., Ing. František Houdek, MUDr. Jiří Šavlík)

Značka: Knihy | Kód: z53568
Knihy Ako liečiť chorobu šialené medicíny (MUDr. Ján Hnízdil, CSc., Ing. František Houdek, MUDr. Jiří Šavlík)
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90 €.

  4 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Kniha je v českom jazyku.

Autori knihy Ako liečiť chorobu šialené medicíny aneb Hippokratova nočná mora ukazujú, ako to v zdravotníctve hocikedy hocikde chodí, čo všetko môže byť v hre. Otvárajú "trinástej komnaty", hovorí nahlas o podozreniach io verejných tajomstvách, o tabu, okolo ktorých sa chodí po špičkách.

Súčasná situácia lekárstve ako odboru zaoberajúceho sa ľudskými chorobami a zdravotníctva ako štátne inštitúcie organizujúci starostlivosť o zdravie občanov, je mierne povedané neuspokojivá. Dôvodom sú mocenské, ekonomické a politické záujmy, ktoré tento medicínsko-zdravotnícky komplex dokonale ovládli. Veda o chorobách ruka v ruke so zdravotníckou technikou a farmakológiou vytvorili svojský systém riadený štátnou správou a poisťovňami podľa pravidiel, ktoré stále menej vyhovujú pôvodnému účelu starať o zdravie občanov. Namiesto toho je manipuluje do úlohy potenciálnych alebo skutočných pacientov a čoraz viac z nich robí spotrebiteľov služieb, ktoré prinášajú zisky mocným obchodným reťazcom a vplyvným podnikateľským skupinám. Vzniká tak znepokojujúci paradox. Zatiaľ čo predtým človek staral o svoje zdravie a okolo tohto problému organizoval všetky aktivity, teraz sa systém starostlivosti o zdravie stal rozhodujúci hybnou silou, ktorá okolo seba ak obrazu svojmu organizuje správanie občanov. Táto skutočnosť je vedúcou ideou knihy príbehov a esejí, ktoré sa týkajú každého, kto prekročil prah nejakého zdravotníckeho zariadenia.

MUDr. Jiří Šavlík, CSc. (* 1938), pôvodne chirurg, od roku 1976 sa zaoberá Psychosomatika v internej medicíne. V nemocnici Třebotov prevádzkoval internistickej-psychosomatickú stanicu, doteraz jedinú svojho druhu v Česku. Autor či spoluautor mnohých odborných článkov, z kníh napr. prvý psychosomatické monografia u nás Psychosomatická medicína.

MUDr. Jan Hnízdil (* 1958), internista a rehabilitačné lekár, autor či spoluautor mnohých odborných článkov, z kníh napr. Bolesti chrbta, mýty a realita , Ako vyrobiť pacienta a Artróza v komplexnom prístupe. Venuje sa komplexné, psychosomatické medicíne. teraz pôsobí v Centre komplexnej starostlivosti v Dobřichoviciach.

Ing. František Houdek (* 1950), populatizátor vedy, pôvodným vzdelaním chemik. Pracoval v Ústave jadrového výskumu, v encyklopedické inštitútu ČSAV a v Mladej fronte DNES. Autor stoviek článkov, spoluautor napr. kníh Objavy a vynálezy tisícročia a Slovenská veda v exile.

Úryvok z úvodu:

V príležitostných poznámkach, úvahách a článkoch sme zachytávali istý fenomén. Človek ako stále prirodzený tvor, súčasť prírody, sa v súčasnom stave civilizácie dostáva do čoraz väčšieho konfliktu s prírodou v sebe aj vo svojom okolí. Ak neprivodí zmenu vo svojom správaní individuálnym aj globálnom, stáva sa virtuálne predstava celosvetovej katastrofy stále konkrétnejší. teraz teda chceme dať svojim článkom nejaký trochu pevnejší rámec, aby sme zdôraznili, že príležitostné texty možno pochopiť ako bezprostredný komentáre k príznakom chaosu hroziaceho v dennom živote.

(...)

Teraz oznamujeme najdôležitejšie poznatok. V každom príbehu je skryté mnoho ďalších, v každom okamihu je možné niektorú z vedľajších epizód ustanoviť ako vlastný príbeh. v našej ľudskej skutočnosti teda nesieme stopy rôznych príbehov, akýsi amalgám dejov, akási echa odeznělých osudov. Zakúšame vo svojom živote v akomsi vnútornom poriadku nekonečno možností, ktoré zdieľame s ostatnými. V ňom je založená naša empatia a intuícia, týmto vnútorným poriadkom je každý človek opuncovaným spoločne prežívaným človečenstvom.

Počet strán: 288

Rozmery: 155 x 216 mm

Väzba: viazaná

Jazyk: český

Informacie o značke Knihy

Pod značkou KNIHY nájdete všetky knihy, ktoré máme v ponuke.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


100%
Hodnotenie
24.09.2013

Knižky - Ako liečiť chorobu šialené medicíny , Bolesti chrbta: mýty a realita a Mojím marodům som s veľkým záujmom čítala a bola som veľmi spokojná. Kupovala som ich pre svojich rodičov ako darček. Tiež sa im knižky moc páčili. Od MUDr. J. Hniezdila som čítala niekoľko článkov a videla o ňom reláciu v televízii, tak som sa snažila zohnať aj knihy, ktoré vydal. Odporúčam je na prečítanie aj svojim známym.

28.05.2013

S knižkami Ako liečiť chorobu šialené medicíny , Bolesti chrbta: mýty a realita a Mojím marodům od MUDr. Jana Hnízdil som spokojný, pri ich čítaní som sa moc nasmial a zároveň poučil čo všetko je v našom zdravotníctve zle.

HORE