loading

Ako sa liečiť prírodnými prostriedkami (Jiří Bodliak)

Značka: Knihy | Kód: z3250
Knihy Ako sa liečiť prírodnými prostriedkami (Jiří Bodliak)
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90 €.

  4 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Kniha je v českom jazyku.

Kniha Ako sa liečiť prírodnými prostriedkami prináša celý rad starých, odskúšaných a osvedčených receptov na liečenie chorôb. Ďalej tu nájdete návody akých bylín na upevnenie svojho zdravia využiť. Súčasťou receptov sú aj odporúčania na úpravu jedálnička a rady čoho sa naopak v strave vyvarovať.

Jiří Bodliak, chemik a biochemik, dlhé roky pracoval ako vedúci poľnohospodárskych laboratórií. Po značnú časť svojho života sa venoval fytoterapii. Bohaté celoživotné botanickej, biochemické a bylinkárskej skúsenosti a znalosti uplatnil v knihách Príroda lieči, Liečivá sila bodliakov, Praktická fytoterapia, Stromy a ich liečivá mocm Zdravie máme na tanieri a Byliny v liečiteľstve, v kozmetike a v kuchyni.

Úryvok z úvodu:

Po celé tisícročia sa ľudstvo liečilo prevažne tým, čo mu príroda vo svojej štedré hojnosti ponúkala, tj. bylinami a stravou - predovšetkým ovocím a zeleninou. Významný nemecký liečiteľ farár Šebestiána Kneipp vo svojich knihách hovoril: "Pre každú chorobu rastie jedna bylina." Je známe, že naši predkovia žijúci na vidieku kypěl zdravím, lebo tam k ovociu, bylinám a zelenine mali najbližšie. Jediným, a to vážnym problémom boli infekčné choroby ako mor, tuberkulóza, zápal pľúc atď., Na ktoré tieto prírodné prostriedky nestačili a ktoré boli hlavnou príčinou úmrtí našich predkov.

Obrat nastal s prudkým rozvojom chemického priemyslu as tým pochopiteľne aj rozvojom priemyslu farmaceutického. Začali sa vyrábať nové lieky na báze chémie, ktoré boli ďaleko účinnejšie a razantnejšie než lieky prírodné. (...) Ľudia videli v chémii záchranu a spásu pred chorobami, húfne začali predchádzať od liekov prírodných k liekom chemickým a očakávali zázraky.

Tie sa však nekonali. (...)

Znamená to teda, že lieky na báze chémie sú zlé a že je nutné ich zavrhnúť? Tak to by bola tá najväčšia chyba, ktorú by sme mohli urobiť. Veď to boli práve ony, m ktoré mnohým ľuďom zachránili život, a ich zatratením by sme išli z jedného extrému do druhého, čo by moc dobré nebolo, ani by nám to nijako neprospelo. Je však potrebné skĺbiť a zosúladiť tie dobré výsledky liekov prírodných a liekov chemických tak, aby ľuďom prinášali čo najväčší úžitok. V prevencii au chronických chorôb používať predovšetkým lieky prírodné, u chorôb akútnych, ohrozujúcich život potom radšej lieky na báze chémie.

Počet strán: 232

Rozmery: 165 x 230 mm

Väzba: viazaná

Jazyk: český

Produkt je tiež v sekciach

Knihy o bylinkách - Prístroje a pomôcky - Knihy o zdraví

Informacie o značke Knihy

Pod značkou KNIHY nájdete všetky knihy, ktoré máme v ponuke.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


90%
Hodnotenie
06.08.2013

Knihy Čo nejesť keď ... a Zázračné lieky prírody Jarmily Madžukové, to je úplný skvost medzi knihami. Mám všetky. Tak zrozumiteľné podanie a toľko poznatkov sa nájde málokde. Som veľmi spokojná. Prípravok OBEZIN - Vyskúšala som snáď všetko, čo trh kedy ponúkal a môžem povedať, že OBEZIN je úplne na inej báze a je naozaj vo všetkých smeroch iný. Každému odporúčam zhliadnuť video, kde odborníci vysvetľujú princíp, na ktorom bol OBEZIN vlastne vytvorený. Rozhodne nebudete mať hlad. U mňa to teda fungovalo aj tak, že som nemala vôbec chuť na sladké, čo u iných bolo pravidlom. Prípravok telo nakopne, to rozhodne ako počiatok pre chudnutie stačí, potom už to záleží na dôslednosti. Jediné, čo bol u mňa problém, bolo branie ráno, pretože beriem rad liekov, ktoré sa majú brať po ránu s rozostupom najmenej pol hodiny a tak skĺbiť to dokopy, to mi robilo veľký problém. Niekedy som tu rannú dávku už jednoducho nestihla vziať, takže som v brania nebola dôsledná. Napriek tomu som schudla asi 3-4 kg počas užívania jedného balenia. Za seba odporúčam, cenovo je to prijateľné a v žalúdku žiadny problém. Kniha Ako sa liečiť prírodnými prostriedkami p. Bodliak je skvelá, nájdu sa tam vychytávky, ktoré inde nenájdeme.

90%

20.08.2019
HORE