loading

ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia

Značka: Alavis | Kód: z43592
Alavis ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia
Vyberte variantu
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 2,00 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 2,00 €.

  5 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia je 100% rastlinný enzymatický veterinárny prípravok .

Enzymoterapia je liečebné použitie enzýmov . Prípravok ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia obsahuje špeciálnu zmes rastlinných enzýmov . Rastlinné enzýmy majú oproti živočíšnym enzýmom výhodu v ich vyššej aktivite a ďalej sú aktívne pri širšom rozmedzí pH, čím je možné, aby rastlinné enzýmy na rozdiel od živočíšnych boli aktívne už v žalúdku.

Enzýmy sú zložité látky bielkovinovej povahy, ktoré plnia v tele dôležitú funkciu biokatalyzátorov - umožňujú a regulujú všetky procesy, bez ktorých by biochemické reakcie v organizme nemohli prebiehať. Prírodné enzýmy na rozdiel od iných liekov nezasahujú proti prejavom alebo pôvodcovi určitého ochorenia, ale mobilizujú imunitný systém, aby sa organizmus s chorobou alebo jej hrozbou vysporiadal čo najlepšie sám.

Enzýmy v prípravku ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia potláčajú prejavy zápalu, zmenšujú opuchy aj opuchy lymfatických ciev, ovplyvňujú niektoré imunologické deje v organizme a pôsobí podporne pri liečbe nádorových ochorení a pod.

Látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia:

 • Bromelain - je rastlinný enzým získavaný zo stopiek zrelých ananásov (Ananas comosus)

. Jeho hlavnou schopnosť je blokovať mediátormi zápalu a znižovať migráciu neutrofilov do miesta zápalu. Podieľa sa na štiepenie bielkovín, pomáha pri zoslabovanie opuchov a hojenie rán, má vplyv na zrážanie krvných doštičiek.

Bromelain tiež zlepšuje absorpciu a účinnosť iných látok.

 

 • Papaín - je rastlinný enzým získavaný z latexu, ktorý vylučuje plod papáje (Carica papaya) po narezaní nezrelých plodov

. Hydrolyticky štiepi peptidy a bielkoviny. Vykazuje fibrinolytickej účinky (rozpúšťa krvné zrazeniny) a rádioprotektívny účinky (znižuje účinok rádioaktívneho žiarenia na organizmus).

 

Papaín má tiež silnú antibakteriálnu aktivitu.

 

 • Peptidáza - štiepi dlhé peptidy na krátke reťazce a potom na jednotlivé aminokyseliny

. Pri štiepení peptidov na aminokyseliny vzniká energia, ktorú organizmus počas rekonvalescencie využíva.

 

Aminokyseliny sú súčasťou štruktúrnych bielkovín, enzýmov a hormónov a ďalej sú využívané k tvorbe neurotransmiterov (slúžia na prenos nervového impulzu) a ovplyvňujú rast buniek.

 

 • Pankreatín Analóg 4 × - je komplex enzýmov rastlinného pôvodu (amyláza, lipáza a proteáza), ktorý svojou aktivitou zodpovedá pankreatínu živočíšneho pôvodu (rozkladá tuky na glycerol a mastné kyseliny, bielkoviny na peptidy a aminokyseliny, škroby na dextríny a cukry)

. Pankreatín ANALOG 4 × napomáha tráveniu, čím sú živiny z potravy lepšie využívané a tým sa jedinec po operácii rýchlejšie dostáva do lepšej kondície. Pankreatické enzýmy majú pozitívny vplyv na liečenie akútnych a chronických zápalových stavov, vrátane úrazov a šliach.

 

V poslednej dobe sa objavujú klinické štúdie, že pankreatické enzýmy napomáhajú rozkladanie imunokomplexov vznikajúcich pri autoimunitných ochorení, podieľajú sa na liečbu vírusových ochorení, zlepšujú klinický stav pacienta a predlžujú jeho život pri nádorovom ochorení.

 

 • Proteáza - narúša bakteriálne biofilm a výpotok slúžiaci baktériám na uchytenie na tkanive hostiteľa, a ďalej zvyšuje koncentráciu antibiotík v cieľovom mieste, čím zvyšuje účinnosť antibiotickej liečby

.

 

Ďalej podporuje hojenie odstránením mŕtve alebo poškodené tkanivá bez poškodenia zdravého tkaniva a podporuje aktivitu krvi a tkanív pri narušenej rovnováhe vnútorného prostredia.

 

 • Rutín (vitamín P) - je rastlinný glykozid (flavonoid) patriaci medzi antioxidanty, s čím súvisí antikarcinogénne účinky a schopnosť likvidovať voľné radikály

. Antioxidačné účinky rutínu boli popísané pri experimentoch s degradáciou kolagénu voľnými radikálmi, kedy sa u neho preukázal silný protektívny účinok. Jeho užívanie sa odporúča najmä na posilnenie cievnej steny, kedy znižuje krehkosť cievnych stien zvýšením kvality stavby kolagénnych vlákien.

 

Rutín má tiež protizápalový, protitrombotický a cytoprotektívny účinok.

ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia odporúčame podávať:

 • pre podporu a hojenie tkanív,
 • po úrazoch a operáciách,
 • pre posilnenie imunity,
 • pri zápaloch,
 • pre podporu pri liečbe antibiotikami a pri liečbe nádorov.

Zloženie v 1 kapsuli:

150 mg  Bromelain
150 mg  Papaín
100 mg  Pankreatín Analóg 4x
25 mg  peptidáza
25 mg  Proteáza
3 mg  MTC (triglyceridy so stredným reťazcom)

Prídavné látky:

želatína, voda

Dávkovanie:

Kapsule je možné rozložiť a obsah zmiešať s malým množstvom krmiva. Prípravok podávajte minimálne 30 minút pred podaním stravy.

Dĺžka podávania lieku ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia záleží na indikáciu:

 • pre podporu hojenia pooperačne mäkkých tkanív podávajte cca 5 - 7 dní pred operáciou a potom ešte po dobu 2 týždňov,
 • po operácii kostí a pod. podávajte 5 - 7 dní pred operáciou a potom ešte 4 - 6 týždňov po operácii,
 • pre podporu hojenia tkanív po úrazoch v závislosti od rozsahu poškodenia tkanív - mäkké tkanivá alebo malé poškodenie 2 týždne, rozsiahlejšie poškodenie tkanív 3 týždne, kostné tkanivo 4 - 6 týždňov,
 • pre podporu pri nádorových ochoreniach - dlhodobo,
 • pri zápaloch podávať ešte 3 - 5 dní po vymiznutí príznakov,
 • pri vírusových alebo bakteriálnych ochoreniach podávajte ešte 3 - 5 dní po vymiznutí príznakov.

Dávkovacia tabuľka:

Malé plemená psov a mačky 1 - 5 kg 1 kapsula 1 x denne
Malé plemená psov 5 - 15 kg 1 kapsula 2 x denne
Stredné plemená psov 15 - 30 kg 2 kapsule
Veľké plemená psov 30 - 45 kg 3 kapsule
Obrie plemená psov 45 kg a viac 4 kapsule

Balenie:

20, 40, 80 a 150 kapsúl

Upozornenie:

Veterinárny prípravok. Neužívať pri zníženej krvnej zrážanlivosti alebo u jedincov so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťanie krvných zrazenín). Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek prípravku. Skladujte pri teplote do 25 ° C, chráňte pred svetlom. Krajina pôvodu USA.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete aj ďalšie prípravky pre zvieratá .

Informacie o značke Alavis

Veterinárne prípravky ALAVIS™ sú vyrábané vo farmaceutickej kvalite za prísnej kontroly počas celého procesu výroby iba zo surovín tej najvyššej kvality. ALAVIS™ znamená preverenú kvalitu pre vášho zvieracieho miláčika. Majiteľom ochrannej známky ALAVIS je kanadská spoločnosť Lighthouse International Inc., ktorá je divíziou farmaceutickej spoločnosti Pharma United Inc. Všetky veterinárne prípravky, ktoré vyrábame, sú testované na obsah účinných látok v nezávislých laboratóriách, kde prechádza dôkladnou analýzou každá šarža vyrobeného lieku.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


100%
Hodnotenie
02.10.2017
Alavis užívame už druhú dávku a je to jediný prostriedok, ktorý skutočne pomáha. Manžel a moja spolupracovníčka má artrózu III.st. a ja reumatoidnú artritídu, tiež svoju dávku dostáva náš vlčiak - 7 rokov, ktorý má problémy s kĺbmi.
21.10.2016
Prípravok Curenzym podávam svojmu kocúrovi, ktorý má nádor na pečeni. Spolu s ďalšími prípravkami sa zdá, že sa podarilo priebeh choroby spomaliť. Teda verím v jeho pozitívne pôsobenie.
HORE