loading

ALAVIS ™ MSM pre kone 600 g

Značka: Alavis | Kód: z43582
Alavis ALAVIS ™ MSM pre kone 600 g
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90 €.

  4 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

ALAVIS ™ MSM pre kone je prírodný prostriedok bez pomocných látok proti zápalu a bolesti.

ALAVIS ™ MSM pre kone bez sírneho zápachu obsahuje ultra čistú podobu látky MSM v koncentrácii 99,97%, ktorá má analgetické (bolesť tíšiace) a antiflogistické (protizápalové) účinky. Znižuje produkciu mediátorov zápalu, napomáha zlepšeniu fyzickej kondície, spevňuje väzy a šľachy, chráni namáhané kĺby a zlepšuje ich funkciu. Pri užívaní prípravku ALAVIS ™ MSM bolo zistené lepšie hojenie rán, preto je vhodné ho užívať u poúrazových a pooperačných stavov.

ALAVIS ™ MSM pre kone sa vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom podieľajú tiež na odbúravaní poškodeného kĺbového tkaniva. Možno ho tiež úspešne využiť v alergológii pre zmiernenie alergických prejavov. Tiež podporuje obnovu srsti a kopytnej rohoviny.

MSM - Methylsulfonylmethan je látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke. Síra je okrem iného zapojená do procesu tvorby kolagénu a glukosamínov - základných stavebných látok kĺbových chrupaviek a spojivových tkanív. MSM je tiež pomáha k zlepšeniu kopytnej rohoviny a ku skvalitneniu srsti.

ALAVIS ™ MSM pre kone odporúčame podávať:

 • u žriebät od 2. - 3. mesiaca veku,
 • u mladých koní,
 • u dostihových, športových a pracovných koní,
 • u starších a ťažších koní,
 • u poúrazových a pooperačných stavoch,
 • u koní s prejavmi alergií (zmierňuje prejavy alergických reakcií),
 • pri zhoršenej kvalite srsti, najmä matné srsti,
 • pre zlepšenie celkového zdravotného stavu a predĺženie aktívneho života koňa.

ALAVIS ™ MSM pre kone je vhodný najmä pri týchto problémoch:

 • pri chronickej myalgiu (bolesti svalov) a pri svalových kŕčoch,
 • pri degeneratívnych a zápalových postihnutiach pohybového aparátu, ako je zápal kĺbov (artritída), zápal kĺbovej hlavice (epifyzitis), zápal škáry kopytnej (laminitis),
 • pri ochorení strelky kopytnej,
 • pri bolestiach bedrovej časti chrbtice (lumbalgie),
 • pri zápale pohrudnice (pleuritis),
 • pri prasklinách kopytného puzdra.

Zloženie v 1 g:

1000 mg  MSM (metylsulfonylmethan)

Dávkovanie:

Prášok je možné podávať s kúskom potravy, zamiešať do jadra či melasy alebo podať priamo do papule. Dĺžka užívania nie je časovo obmedzená.

Dávkovacia tabuľka

hmotnosť koňa Iniciačná dávka (prvých 10 dní) denne Udržiavacia dávka (pokračovacie) denne
100 kg 5 g 1 1/4 odmerky 2 - 3 g 1/2 - 3/4 odmerky
200 kg 10 g 2 1/2 odmerky 4 - 6 g 1 - 1 1/2 odmerky
300 kg 15 g 3 3/4 odmerky 6 - 9 g 1 1/2 - 2 1/4 odmerky
400 kg 20 g 5 odmeriek 8 - 12 g 2 - 3 odmerky
500 kg 25 g 6 1/4 odmerky 10 - 15 g 2 1/2 - 3 3/4 odmerky
600 kg 30 g 7 1/2 odmerky 12 - 18 g 3 - 4 1/2 odmerky

Náš tip pre dlhodobé podávanie: ALAVIS ™ MSM PROKON + ALAVIS ™ Duoflex - túto kombináciu odporúčame pre dlhodobé podávanie u koní s chronickými problémami pohybového aparátu. Spoločné podávanie zabezpečuje regeneráciu kĺbových chrupaviek, zlepšenie ich lubrikácia, regeneráciu a relaxáciu svalov a spevnenie väzov a šliach, ktoré spevňujú celý pohybový aparát.

Balenie:

600 g (sypký prášok)

Upozornenie:

Veterinárny prípravok. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky. Nejedná sa o doping, je možné podávať po celú dobu športovej sezóny. Krajina pôvodu Kanada.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete aj ďalšie prípravky pre zvieratá .

Informacie o značke Alavis

Veterinárne prípravky ALAVIS™ sú vyrábané vo farmaceutickej kvalite za prísnej kontroly počas celého procesu výroby iba zo surovín tej najvyššej kvality. ALAVIS™ znamená preverenú kvalitu pre vášho zvieracieho miláčika. Majiteľom ochrannej známky ALAVIS je kanadská spoločnosť Lighthouse International Inc., ktorá je divíziou farmaceutickej spoločnosti Pharma United Inc. Všetky veterinárne prípravky, ktoré vyrábame, sú testované na obsah účinných látok v nezávislých laboratóriách, kde prechádza dôkladnou analýzou každá šarža vyrobeného lieku.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


95%
Hodnotenie
08.03.2019
Alavis užíva manžel, poradil mu to kamarát, ktorý si ho chvália, že mu pomohol na koleno. Manžel má artrózu kolena. Je mu 40. rokov a kamarátovi 50.rokov. Inak počujem samú chválu, užíva ho viac ľudí snáď než koní. Náš pes má taky problémy s kĺbmi, tak mu trošku sypeme do papuľky a neprotestuje. Tak ďakujeme majte sa krásne. S pozdravom K.
18.01.2018
Zhruba po 2 mesačnom užívaní Alavis u MSM som veľmi spokojný a pociťujem značnú úľavu od bolesti kĺbu kolena a ramena.
23.11.2017
Produkt ALAVIS ™ MSM pre kone som zakúpil pre svojho jedenásťročného kaukazského pastierskeho psa a prejavuje sa u neho znateľné zlepšenie pohybových schopností zadných končatín.
23.11.2017
Kúpila som ALAVIS ™ MSM pre kone 600 g pre moju 13,5letou hladkosrstý foxteriérku. Mala operáciu šľachy v kolene a pri jej veku už naozaj chodí ako babička. Priala som si hlavne, aby sa pohybový aparát ďalej nezhoršoval a aby nemala bolesti. Zdá sa, že táto požiadavka Alavis dobre plní. Za ma spokojnosť.
02.10.2017
Alavis užívame už druhú dávku a je to jediný prostriedok, ktorý skutočne pomáha. Manžel a moja spolupracovníčka má artrózu III.st. a ja reumatoidnú artritídu, tiež svoju dávku dostáva náš vlčiak - 7 rokov, ktorý má problémy s kĺbmi.
HORE