loading

ALAVIS ™ SAMMY 30 kapsúl

Značka: Alavis | Kód: z43602
Alavis ALAVIS ™ SAMMY 30 kapsúl
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90 €.

  4 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 6 mesiacov
  × Lehota na vrátenie 6 mesiacov

  6 mesiacov na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 6 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Prípravok ALAVIS ™ SAMMY pre psov a mačky je určený k regenerácii pečene .

ALAVIS ™ SAMMY je veterinárny prípravok pre psov a mačky obsahujúce kombináciu látok SAM-e a silybinu - extraktu z ostropestře mariánskeho . Obe látky sú známe pre svoj pozitívny vplyv na pečeň a ich regeneráciu .

 

Pečeň sú hlavným a najdôležitejším orgánom pre metabolizmus a detoxikáciu organizmu .

V pečeni prebieha metabolizmus sacharidov, lipidov, aminokyselín, detoxikácia amoniaku, degradácia cholesterolu, hemu, ďalej sa v pečeni tvorí, degradujú a inaktivujú hormóny, vznikajú tu plazmatické proteíny a nemenej dôležitou funkciou je zásoba energie (lipidov a glykogénu), železa a vitamínov.

Účinné látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS ™ SAMMY: h3>
 • SAM-e - sa mení na glutatión, ktorý je veľmi významným antioxidantom, čo znamená, že zabraňuje poškodeniu dôležitých bunkových zložiek reaktívnymi kyslíkovými radikálmi najmä u pečeňových buniek a má teda veľký význam v ich ochrane

. Glutatión má tiež veľký význam pre metabolické a biochemické reakcie napr. syntézu DNA, bielkovín, prostaglandínu, aminokyselín, aktivácia enzýmu. Má tiež vplyv na imunitný, nervový, gastrointestinálny systém a ďalej vplyv na pľúca.

Je rozhodujúce v metabolizme a funkcii železa, podieľa sa na syntéze leukotriénov a je kofaktorom pre enzým glutatión peroxidázu.

 • silybinu z ostropestře mariánskeho - je využívaný pre jeho hepatoprotektívne účinok, tj
 • . chráni pečeňové bunky (hepatocyty). Zabraňuje rozpadu hepatocytov a napomáha regeneráciu poškodenej bunkovej membrány.

   

  V poslednej dobe sa nachádza význam látky SAM-e aj pri kognitívnych poruchách (demencia) geriatrických psov a mačiek. So zvyšujúcim sa vekom týchto zvierat sa u nich stretávame s rozvojom demencie a pomocou látky SAM-e je možné tieto zmeny zmierniť.

  Zloženie v 1 kapsuli:

  200 mg  SAMe - S-adenosyl methionine
  • Prirodzená obranyschopnosť - odolnosť
  • antioxidant
  • Normálna hladina cukru v krvi
  • Normálna činnosť srdca
  • Normálne trávenie a funkcia pečene, prečistenie

  Prídavné látky:

  stearan horečnatý, modifikovaný škrob a želatína

  Dávkovanie:

  Prípravok podávajte aspoň 60 minút pred podaním stravy. Kapsule sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania do tlamy zvieraťa či s malým kúskom potravy.

  Kapsulu je možné rozložiť a obsah zmiešať s vodou či s malým kúskom potravy.

  Pri akútnom zápale pečene či pri pankreatitíde podávajte prípravok ALAVIS ™ SAMMY po dobu 1-3 mesiacov denne, pri chronických pečeňových ťažkostiach podávajte prípravok denne po dobu 2-3 mesiacov au vysokorizikových pacientov či u pacientov s výrazným poškodením pečene podávajte prípravok 2 × týždenne dlhodobo po 1-3 mesačnej dennej kúre.

  Dávkovacia tabuľka: h2>

  Hmotnosť psa, mačky Denná dávka
  1 - 5 kg 1/2 kapsule
  5 - 10 kg 1 kapsula
  10 - 20 kg 2 kapsule
  20 - 35 kg 3 kapsule
  35 - 45 kg 4 kapsule
  45 - 60 kg 5 kapsúl
  60 - 70 kg 6 kapslí
  70 a viac kg 7 kapsúl

  Balenie:

  30 kapslí

  Upozornenie:

  Veterinárny prípravok. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote.

  Ďalšie oznámenie:

  V našej ponuke nájdete aj ďalšie prípravky pre zvieratá .

  Informacie o značke Alavis

  Veterinárne prípravky ALAVIS™ sú vyrábané vo farmaceutickej kvalite za prísnej kontroly počas celého procesu výroby iba zo surovín tej najvyššej kvality. ALAVIS™ znamená preverenú kvalitu pre vášho zvieracieho miláčika. Majiteľom ochrannej známky ALAVIS je kanadská spoločnosť Lighthouse International Inc., ktorá je divíziou farmaceutickej spoločnosti Pharma United Inc. Všetky veterinárne prípravky, ktoré vyrábame, sú testované na obsah účinných látok v nezávislých laboratóriách, kde prechádza dôkladnou analýzou každá šarža vyrobeného lieku.

  Lékarská poradňa

  Máte otázky k produktu?
  Spýtajte sa odborníkov

  Recenzie


  100%
  Hodnotenie
  02.10.2017
  Alavis užívame už druhú dávku a je to jediný prostriedok, ktorý skutočne pomáha. Manžel a moja spolupracovníčka má artrózu III.st. a ja reumatoidnú artritídu, tiež svoju dávku dostáva náš vlčiak - 7 rokov, ktorý má problémy s kĺbmi.
  100%

  17.12.2018
  iné lekárne ani nemali vponuke SAMe :)
  HORE