loading

Ako je to s Aloe

Prečo práve Aloe Vera?

Aloe Vera je bohatá na vitamín A, C, E a na vitamíny skupiny B, na veľa minerálov, enzýmov, aminokyselín a ďalších látok

. Je významným antioxidantom. Prispieva k normálnej hladine krvného cukru, k normálnemu trávenie, k prirodzenej obranyschopnosti, na detoxikáciu organizmu, k normálnemu stavu pokožky a potláča napätie a únavu.

 

Aloe Vera šťava alebo gél?

Šťava z aloe má úplne prirodzene vodnatú konzistenciu. Gélovej konzistencie sa u štiav z aloe dosahuje pridaním zahusťovadiel (napr. pektínu, xylitolu a i.). Takisto chutí je šťava z aloe len veľmi jemne kyslastá až bezvýrazná, akejkoľvek príchute sú dodávané navyše a nemajú s prirodzenou chuťou nič spoločné. Žiadna z týchto zložiek nie je v produkte prítomná, obsahuje iba úplne nevyhnutné množstvo konzervantov a regulátor kyslosti v celkovom množstve 0,3%, zvyšné množstvo 99,7% tvorí čistá šťava z aloe.

Konzervanty obsahuje z toho dôvodu, že najdôležitejšou zložkou šťavy sú okrem vitamínov, minerálov, aminokyselín a podobne polysacharidy s dlhým reťazcom, čo sú okrem iného najsilnejšie imunostimulátory rastlinného pôvodu. Ovšem ako také sú polysacharidy veľmi náchylné k rozpadu na neúčinné jednoduché cukry, preto je na ich zachovanie okrem veľmi šetrné technológie spracovania naozaj nevyhnutné použitie minimálneho množstva konzervačných látok. AloeLive

je tvorená z 9,6% polysacharidy

. Pri produktoch LR cosmetics je to len 4,4% (prílohy rozborov v akreditovanom nezávislé skúšobnom laboratóriu v Kolíne v Nemecku). Čistá šťava úplne bez konzervantov nebude teda obsahovať žiadne polysacharidy.

 

Produkty AloeLive sú dlhoročným držiteľom certifikátu IASC (v prílohe). Nie je teda pravda, že by šťava obsahovala menej aktívnych látok než gél. Záleží na vás, do akého produktu chcete investovať svoje peniaze. Ak niekomu vyhovuje skôr gél, Pharma Activ ponúka Aloe tiež vo forme gélu .

Proces výroby Aloe Vera šťavy

 
Aktívne filtre:
Ako je to s Aloe×
16 produktov
Radiť podľa:Obľúbenosticeny
NaturComp
Mamička a dieťa
HORE