Princípy ochrany súkromia na Prezdravie.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 509
Menu

Aminokyseliny

Aminokyseliny patria medzi organické zlúčeniny, ktoré tvoria stavebné kamene telesných bielkovín čiže peptidov. V našom organizme vzniká z aminokyselín veľké množstvo látok, ktoré sú pre človeka nevyhnutné, napríklad hormóny, histamín, pigmenty a iné. Všetky bielkoviny v našom organizme tvorí asi 20 aminokyselín.

Delí sa na esenciálne aminokyseliny, ktoré si organizmus nevie sám vyrobiť, a preto je nutné ich prijať stravou, a na neesenciálne aminokyseliny, ktorý organizmus vyrobiť vie. Z dvadsiatich je esenciálnych osem. Okrem týchto spomínaných dvadsiatich existuje ešte 200 aminokyselín, ktoré sa nevyskytujú v bielkovinách, ale hrajú dôležitú úlohu v chemických reakciách vo vnútri buniek. Aminokyseliny sú často súčasťou najrôznejších doplnkov stravy.

 
Filtrovat
Produkty obsahujú