loading

Aniball - Zdravotnícka pomôcka pre tehotné - ZĽAVA - poškodený ochranný prelepte, nerozbalený (lososová)

Značka: Aniball | Kód: zSLEVA0543
Aniball Aniball - Zdravotnícka pomôcka pre tehotné - ZĽAVA - poškodený ochranný prelepte, nerozbalený (lososová)

Produkt nie je k dispozícii. .
Ďakujeme za pochopenie.

Popis:

Aniball slúži na predpôrodné príprave, kedy účinným spôsobom napomáha k aktivácii svalov potrebných pri pôrode a súčasne pripravuje pošvový vchod a hrádza na priechod dieťaťa.

Aniball nie je výmyslom tejto doby, ale inšpiruje sa pomôckami používanými v africkom pôrodníctve. Táto pomôcka neslúži iba k fyzickej, ale aj k psychickej príprave na pôrod. Vďaka cvičeniu dochádza k príprave pôrodných ciest na priechod dieťaťa. Pomôcku Aniball oceníte aj po pôrode, kedy prispieva k účinnej popôrodnej rehabilitácii.

Zdravotnícky prostriedok Aniball funguje na jednoduchom princípe nafukovanie silikónového balónika ručnou pumpičkou. Pravidelný tréning pred pôrodom umožňuje väčšiu flexibilitu tkanív, ktoré by mohli potenciálne prasknúť pri priechode hlavičky dieťaťa. Vďaka tomu, že je hrádza uvoľnená, nielen že nekladie taký odpor, ale aktívne urýchľuje rodenie dieťaťa. Takto pripravená tkanivo sa potom ďaleko lepšie hoja. Aniball pomáha nielen k uvoľňovaniu týchto svalov, ale zároveň je aj pocitovú prípravou na pôrod.

Ako používať:

Aniball je vhodné začať používať najskôr od ukončeného 36. týždňa tehotenstva. Pre samotné cvičenie si vyhraďte približne 15-30 minút. Zaujmite polohu, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Pred samotným zavedením balónika sa uvoľnite a snažte sa zostať uvoľnená po celú dobu cvičenia. Schopnosť sústredeného sťahovanie a uvoľňovanie svalstva je pre výsledok cvičenie veľmi dôležitá.

Uchopte balónik za plastový kŕčok a zaveďte jeho väčší zaoblenou časť (cca 7 cm) do pošvy. Pre ľahšiu zavedenie odporúčame balónik najprv jedným alebo dvoma stlačeniami nafúknuť. Tiež je možné povrch balónika zvlhčiť.

Pokiaľ máte balónik zavedený a nespôsobuje vám bolesť či iné nepríjemné pocity, stlačte niekoľkokrát ručné pumpičku. Nafukovaním balónika dochádza k zvyšovaniu tlaku, ktorý pôsobí na okolité svalstvo a oblasť hrádze. Počet stiskov je pri prvom cvičení nízky (1-5 stlačení), pri ďalších cvičeniach sa postupne zvyšuje. Zväčšovaním balónika vnútri pošvy dochádza k napínaniu svalstva a pocitu pnutia, ktoré je pri precvičovaní normálnej. Pomocou ventilu môžete objem balónika v priebehu cvičenia kedykoľvek zmenšiť. Opakujte tento postup po dobu 1-2 minút v intervaloch po 10 sekundách - vtiahnuť a uvoľniť.

Po dokončení cvičení môžete balónik vyňať. S plným sústredením sa pri nádychu snažte maximálne uvoľniť svaly panvového dna a predstavte si, že sa balónik dostane samovoľne bez tlačenia z pošvy von. V tomto vám môže pomôcť hlboké dýchanie. Pri výdychu zostáva balónik vo vnútri, pri nádychu uvoľňujete panvové dno a balónik sa posúva smerom z pošvy von. Tlak musí vychádzať iba z panvového dna (nesmiete cítiť zvyšujúci sa tlak v hlave ani tlačiť). V prípade, že má balónik tendenciu vykĺznuť pri vylučovaní moc rýchlo, pridržiavajte ho rukou. Predídete tak prípadnému poraneniu.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete aj ďalšie pomôcky pre tehotné .

Informacie o značke Aniball

Značka Aniball sa zameriava na výrobu pomôcok pre tehotné a prípravu nastávajúcich mamičiek na pôrod.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov
HORE