loading

Čajová květina BIO Matcha tea Charger 15x2g + šejker

Kód produktu: z43560

Produkt nie je k dispozícii. .
Ďakujeme za pochopenie.

Čajová květinaBIO Matcha tea Charger 15x2g + šejker299.01out_of_stock

Popis:

BIO Matcha tea Charger s šejkrom predstavuje ideálny pack na cesty.

Čaj Matcha obsahuje antioxidanty, aminokyseliny, vlákninu a teín. Zlepšuje metabolizmus a spomaľuje starnutie. Matcha čaj Gastro vám umožní udržať koncentráciu po dlhú dobu a zároveň vedie k uvoľneniu a relaxácii.

Matcha je druh zeleného čaju, ktorý vznikol pred viac ako 800 rokmi. Z počiatku bol užívaný prevažne budhistickými majstrami a samurajom, a až nedávno sa začal konzumovať aj v Európe. Rozomletím čerstvých čajových lístkov vznikne jemný prášok pozoruhodné zelenej farby s báječnou chuťou a výnimočným arómou. Čaj Matcha obsahuje unikátny katechíny a aminokyseliny.

Matcha je 100% čistý zelený čaj, ktorý je rozomletý na jemný prášok (cca 5-10 mikrónov), pri ktorého výrobe nedochádza k fermentácii (oxidácii), nepridávajú sa žiadne farbivá, prísady ani konzervačné látky. Pri pití čaju Matcha spotrebovávate celý čajový list, čo je jeden z hlavných dôvodov, prečo je čaj Matcha 10x silnejšie ako klasický šálka zeleného čaju. Dôvodom smaragdovo zelenej farby je množstvo chlorofylu v čajových lístkoch spôsobené zatienením čajovníkov. Štyri týždne pred každoročné zberom sú čajové oblasti úplne pokryté plachtami. Táto špeciálna tieniaca technika zabráni slnečnému žiareniu až o 90%, čo má za následok, že rastliny rastú takmer v tme a chýbajúce svetlo si kompenzujú nadmernou produkciou chlorofylu. Práve z cholorofylu, obohateného o aminokyseliny, vzniká smaragdovo zelená farba.

Základným rozdielom medzi Matcha čajom a kávou sú živiny, ktoré sa prirodzene v oboch nápojoch nachádzajú. Káva obsahuje silný stimulant obsahujúce kofeín. Matcha obsahuje teofylín a theanín, rovnako ako veľa minerálov, vitamínov a antioxidantov. Kofeín je veľmi rýchlo pôsobiaci stimulant, ktorý okamžite nájde cestu do krvného obehu. Účinky sa prejavujú v priebehu niekoľkých minút a vrcholia počas 30-45 minút. Vrchol účinku kávy je často spájaný s nervozitou, potením a následným oslabením či otupelosťou. Naopak účinky čaju, teda látka v ňom obsiahnutá (teofylín) funguje úplne odlišne. Matcha obsahuje hojné množstvo živín, ktoré obmedzujú vstrebávanie teofylínu do krvného obehu okamžite, čo vedie k pomalému uvoľňovaniu energie po dobu 3-6 hodín.

Zloženie:

Množstvo 'Zložka 'Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ
xZelený čaj (Camellia sinensis, jemne mletý, BIO)

Dávkovanie:

Deti 7-9 rokov konzumujú 2,1 g čaju denne, deti 10-12 rokov 3,2 g čaju denne, dospelí 4-8 g čaju denne. Tehotné ženy môžu čaj Matcha konzumovať v obmedzenom množstve (max. 4 g denne).

Príprava čaju za studena:

Čaj zmiešame s vodou (2 dl - 1,5 l podľa chuti) a poriadne pretrepeme. Odporúčame pridať pár kvapiek limetky, alebo trochu ovocného sirupu na ochutenie. Skvelej chuti docielite kombináciou čaju Matcha s vodou alebo bezinkovým sirupom. Je dôležité, aby bol čaj Matcha vždy dôkladne rozmiešaný. Pri príprave za studena použijeme šejker alebo plastovú fľašu.

Príprava čaju za tepla:

1 sáčok čaju zalejeme 2 dl horúcej vody o teplote cca 70 ° C a poriadne rozmiešame. Pre prípravu za tepla je ideálny pomocník malý šľahač mlieka na prípravu peny. Skvelej chuti docielime pridaním medu a limetky. Odporúčame podávať is mliekom pre zjemnenie chuti.

Balenie:

15 x 2 g + šejker 0,7 l

Upozornenie:

Skladujte na suchom a tmavom mieste. Nevystavujte priamemu svetlu. Krajina pôvodu Japonsko.

Ďalšie oznámenie:

V našej ponuke nájdete tiež Japonskú metličku na šľahanie čaju Matcha a ďalšie prípravky sa zeleným čajom .

Ďalšie informácie o čaji BIO Matcha Tea Gastro nájdete v článku Matcha - zelený čaj nielen pre samuraja .

Značka:

Čajová květina

Prezerali ste tieto produkty

  • Čajová květina BIO Matcha tea Charger 15x2g + šejker
1 rok na vrátenie tovaru
bez udania dôvodu
x
Radi vám upravujeme ponuku na mieru, ale aby sme to zvládli, používame k tomu súbory cookie.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
OK
prvni