loading

Biocard Celiac test 1 ks

Značka: Berosa | Kód: z1757
Berosa Biocard Celiac test 1 ks
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 2,50 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 2,50 €.

  5 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Biocard Celiac test je rýchly, jednoduchý a spoľahlivý test pre detekciu protilátok IgA, ktoré sú prítomné pri celiakii, z krvi odobratej zo špičky prsta.

Celiakia je závažné, celoživotné ochorenie gastrointestinálneho traktu, ktoré sa môže prejavovať širokým spektrom klinických príznakov ako sú hnačka, zdvihnuté brucho, strata hmotnosti, podvýživa a ochorenia kože. Príčinou celiakie je neznášanlivosť lepku, komplexné zmesi zásobných bielkovín, ktoré sa vyskytujú v pšenici, jačmeni a raži. Príznaky môžu ustúpiť po zavedení bezlepkovej diéty.

Test Biocard je domáca test určený pre detekciu protilátok IgA proti transglutaminázy, ktoré sú prítomné pri celiakii, z krvi odobratej zo špičky prsta. Test celiakia môže byť pomocným testom v diagnóze celiakia, ale konečná diagnóza musí byť potvrdená lekárom.

Po zavedení bezlepkovej diéty klesá hladina protilátok IgA charakteristických pre celiakii. Pár týždňov, najviac však 6 týždňov po zmene diéty klesá množstvo týchto protilátok tak, že nie sú zistiteľné. Ak dodržiavate bezlepkovú diétu, bude výsledok vášho testu negatívny. Test celiakia je teda dobrým prostriedkom na sledovanie odpovede na bezlepkovú diétu. Bezlepkovú diétu zavádzajte až po pokynu lekára.

Ako používať:

Na vykonanie testu postačí iba 1 kvapka krvi zo špičky prsta. Test sa môže uskutočniť približne za 5 minút. Odber krvi je takmer bezbolestný. Podrobný návod nájdete vo vnútri balenia.

Balenie:

1 hliníkové púzdro obsahujúce test, 1 sterilná lanceta pre odobratie vzorky krvi, 1 trubička so sklenenou kapilárou 10 mikrolitrov, 1 alkoholom napustený alkoholom, 1 náplasť, 1 trubička obsahujúca 0,5 ml pufrovacieho roztoku, 1 návod na použitie

Upozornenie:

Ak nie sú presne dodržané pokyny pre použitie, môže byť výsledok testu falošný. Konečná diagnóza môže byť potvrdená iba lekárom, súčasne so zhodnotením klinických príznakov a vykonanie ďalších laboratórnych vyšetrení. Nezavádzajte bezlepkovú diétu bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom. Všetky časti testovacej kolekcie vyhoďte v originálnom balení do bežného domáceho odpadu. Pufrovací roztok obsahuje 0,09% azidu sodného. Zabráňte kontaktu s pokožkou, neprehĺtajte. Alkohol ani lieky proti bolesti neovplyvnia výsledok testu. Test by mohol byť falošne negatívny iba pri zriedkavých ochorení, ako je deficit IgA protilátok. Nepoužívajte spoločne časti z rôznych testovacích sád. Skladujte mimo dosahu detí.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete taktiež ďalšie diagnostické testy a ďalšie prípravky vhodné pre celiakov .

Ďalšie informácie o celiakii nájdete v článku Urobte si test na celiakiu sami .

Informacie o značke Berosa

KONTAKT: Berosa - Helena Sásová, Nová Ves 198, 46331 Chrastava.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


96%
Hodnotenie
100%

18.11.2019
rýchlo Vám povie ako na to ste

Proti: nič

Mauta
100%

18.11.2019
Určite oporučuji
Pre: Test je rýchly, zvládne naozaj každý.
90%

18.11.2019
b
100%

18.11.2019
Pre: jednoduchosť výsledky sú veľmi rýchle

Proti: kapilárka, do ktorej sa naberá krv je veľmi tenká - ide to ťažšie

100%

18.11.2019
HORE