Princípy ochrany súkromia na Prezdravie.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 509
Menu

Biocard Celiac test 1 ks

Značka: Berosa Kód: z1757

Popis

Biocard Celiac test je rýchly, jednoduchý a spoľahlivý test pre detekciu protilátok IgA, ktoré sú prítomné pri celiakii, z krvi odobratej zo špičky prsta.

Celiakia je závažné, celoživotné ochorenie gastrointestinálneho traktu, ktoré sa môže prejavovať širokým spektrom klinických príznakov ako sú hnačka, zdvihnuté brucho, strata hmotnosti, podvýživa a ochorenia kože. Príčinou celiakie je neznášanlivosť lepku, komplexné zmesi zásobných bielkovín, ktoré sa vyskytujú v pšenici, jačmeni a raži. Príznaky môžu ustúpiť po zavedení bezlepkovej diéty.

Test Biocard je domáca test určený pre detekciu protilátok IgA proti transglutaminázy, ktoré sú prítomné pri celiakii, z krvi odobratej zo špičky prsta. Test celiakia môže byť pomocným testom v diagnóze celiakia, ale konečná diagnóza musí byť potvrdená lekárom.

Po zavedení bezlepkovej diéty klesá hladina protilátok IgA charakteristických pre celiakii. Pár týždňov, najviac však 6 týždňov po zmene diéty klesá množstvo týchto protilátok tak, že nie sú zistiteľné. Ak dodržiavate bezlepkovú diétu, bude výsledok vášho testu negatívny. Test celiakia je teda dobrým prostriedkom na sledovanie odpovede na bezlepkovú diétu. Bezlepkovú diétu zavádzajte až po pokynu lekára.

Ako používať

Na vykonanie testu postačí iba 1 kvapka krvi zo špičky prsta. Test sa môže uskutočniť približne za 5 minút. Odber krvi je takmer bezbolestný. Podrobný návod nájdete vo vnútri balenia.

Balenie

1 hliníkové púzdro obsahujúce test, 1 sterilná lanceta pre odobratie vzorky krvi, 1 trubička so sklenenou kapilárou 10 mikrolitrov, 1 alkoholom napustený alkoholom, 1 náplasť, 1 trubička obsahujúca 0,5 ml pufrovacieho roztoku, 1 návod na použitie

Upozornenie

Ak nie sú presne dodržané pokyny pre použitie, môže byť výsledok testu falošný. Konečná diagnóza môže byť potvrdená iba lekárom, súčasne so zhodnotením klinických príznakov a vykonanie ďalších laboratórnych vyšetrení. Nezavádzajte bezlepkovú diétu bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom. Všetky časti testovacej kolekcie vyhoďte v originálnom balení do bežného domáceho odpadu. Pufrovací roztok obsahuje 0,09% azidu sodného. Zabráňte kontaktu s pokožkou, neprehĺtajte. Alkohol ani lieky proti bolesti neovplyvnia výsledok testu. Test by mohol byť falošne negatívny iba pri zriedkavých ochorení, ako je deficit IgA protilátok. Nepoužívajte spoločne časti z rôznych testovacích sád. Skladujte mimo dosahu detí.

Náš tip

V našej ponuke nájdete taktiež ďalšie diagnostické testy a ďalšie prípravky vhodné pre celiakov .

Ďalšie informácie o celiakii nájdete v článku Urobte si test na celiakiu sami .

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?

Spýtajte sa odborníkov

Poradiť sa

Objednávky a informácie

Lucia Matulová

Lucia Matulová

Po-Pá: 8-20 h

So-Ne: 10-18 h

+421 220 512 509

[email protected]

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Značka: Berosa

KONTAKT: Berosa - Helena Sásová, Nová Ves 198, 46331 Chrastava.

Ověřeno zákazníky

Hodnotenie tohto kúsku

96 % Celkem 8 hodnocení Všechna hodnocení
dni
:
hodiny
:
minút
:
sekúnd