Princípy ochrany súkromia na Prezdravie.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 509
Menu

Bolesti chrbta: mýty a realita (MUDr. Jan Hnízdil, MUDr. Jiří Šavlík, CSc., Mgr. Blanka Beránková)

Značka: Knihy Kód: z3312

Popis

Kniha Bolesti chrbta: mýty a realita je projektom v súčasnej dobe unikátnom okrem iného aj preto, že sa na jej vydanie finančne neposílel žiadny výrobca liekov alebo zdravotníckej techniky. Vďaka tomu sa podarilo vytvoriť publikáciu úplne "ekologickú", slúžiaci výlučne na prospech samotných pacientov. Autori zdôrazňujú nutnosť porozumenia bolesti čoby dôležitému ochrannému mechanizmu a varujú pred nadbytočným užívaním analgetík a ich nežiaducimi účinkami.

Výrok slávneho lekára A. Huxleyom: "Lekárska veda dosiahla taký pokrok, že nikto na svete už nie je zdravý", je aj mottom knihy venované bolestiam chrbta v komplexnom psychosomatickom prístupe. Na príklade jednej z najčastejších zdravotných ťažkostí autori upozorňujú na všeobecný problém a fatálne dôsledky, ktorý prináša Mechanistické-biologická a inštrumentálne orientácia súčasnej vedeckej medicíny. Tá, hoci pracuje s ľuďmi, dnes vykonáva medicínu skôr "na ľuďoch", pričom úplne ignoruje skutočnosť, že i pacient je človekom, žijúcim svoj život v prirodzenom svete. Tento úplne demotivujúci spôsob medicínskej praxe potom len vytvára živnú pôdu pre dravé presadzovanie záujmov medicínsko-farmaceutického komplexu a prispieva tak k hlbokej kríze systému zdravotníctva. Okrem časti teoretickej, venovanej prevencii, včasnej diagnostike a liečbe, publikácia obsahuje aj odporúčania konkrétnych pohybových programov, kompenzačných cvikov a úpravy životného štýlu.

Do ordinácií prichádza denne viac ako osemdesiat percent pacientov s bolesťami chrbta, ktorých príčinu sa nepodarí objasniť ani tými najmodernejšími prostriedkami lekárskej techniky. Rovnako tak zložitá a neúspešná je potom aj následná liečba. Na ich vzniku sa totiž podieľa rad faktorov ústiacich do chronického preťaženia možností organizmu, stresu, ktorého synonymom je aj sedavý životný štýl, nedostatok aktívnej regenerácie, prípadne nadváha. Východiskom z týchto ťažkostí potom v drvivej väčšine prípadov nie je užívanie liekov a opakované návštevy lekárskych špecialistov, ale práve komplexný psychosomatický prístup objasňujúce skutočné príčiny ťažkostí, motivujúce pacientov k využitiu vlastných zdrojov ak aktívnemu prístupu v starostlivosti o vlastné zdravie.

Počet strán: 232

Rozmery: 145 x 205 mm

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Náš tip

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?

Spýtajte sa odborníkov

Poradiť sa

Objednávky a informácie

Lucia Matulová

Lucia Matulová

Po-Pá: 8-20 h

So-Ne: 10-18 h

+421 220 512 509

[email protected]

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Značka: Knihy

Pod značkou KNIHY nájdete všetky knihy, ktoré máme v ponuke.

Ověřeno zákazníky

Hodnotenie tohto kúsku

90 % Celkem 1 hodnocení Všechna hodnocení
dni
:
hodiny
:
minút
:
sekúnd