loading

Bolesti chrbta: mýty a realita (MUDr. Jan Hnízdil, MUDr. Jiří Šavlík, CSc., Mgr. Blanka Beránková)

Značka: Knihy | Kód: z3312
Knihy Bolesti chrbta: mýty a realita (MUDr. Jan Hnízdil, MUDr. Jiří Šavlík, CSc., Mgr. Blanka Beránková)
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90 €.

  5 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Kniha je v českom jazyku.

Kniha Bolesti chrbta: mýty a realita je projektom v súčasnej dobe unikátnom okrem iného aj preto, že sa na jej vydanie finančne neposílel žiadny výrobca liekov alebo zdravotníckej techniky. Vďaka tomu sa podarilo vytvoriť publikáciu úplne "ekologickú", slúžiaci výlučne na prospech samotných pacientov. Autori zdôrazňujú nutnosť porozumenia bolesti čoby dôležitému ochrannému mechanizmu a varujú pred nadbytočným užívaním analgetík a ich nežiaducimi účinkami.

Výrok slávneho lekára A. Huxleyom: "Lekárska veda dosiahla taký pokrok, že nikto na svete už nie je zdravý", je aj mottom knihy venované bolestiam chrbta v komplexnom psychosomatickom prístupe. Na príklade jednej z najčastejších zdravotných ťažkostí autori upozorňujú na všeobecný problém a fatálne dôsledky, ktorý prináša Mechanistické-biologická a inštrumentálne orientácia súčasnej vedeckej medicíny. Tá, hoci pracuje s ľuďmi, dnes vykonáva medicínu skôr "na ľuďoch", pričom úplne ignoruje skutočnosť, že i pacient je človekom, žijúcim svoj život v prirodzenom svete. Tento úplne demotivujúci spôsob medicínskej praxe potom len vytvára živnú pôdu pre dravé presadzovanie záujmov medicínsko-farmaceutického komplexu a prispieva tak k hlbokej kríze systému zdravotníctva. Okrem časti teoretickej, venovanej prevencii, včasnej diagnostike a liečbe, publikácia obsahuje aj odporúčania konkrétnych pohybových programov, kompenzačných cvikov a úpravy životného štýlu.

Do ordinácií prichádza denne viac ako osemdesiat percent pacientov s bolesťami chrbta, ktorých príčinu sa nepodarí objasniť ani tými najmodernejšími prostriedkami lekárskej techniky. Rovnako tak zložitá a neúspešná je potom aj následná liečba. Na ich vzniku sa totiž podieľa rad faktorov ústiacich do chronického preťaženia možností organizmu, stresu, ktorého synonymom je aj sedavý životný štýl, nedostatok aktívnej regenerácie, prípadne nadváha. Východiskom z týchto ťažkostí potom v drvivej väčšine prípadov nie je užívanie liekov a opakované návštevy lekárskych špecialistov, ale práve komplexný psychosomatický prístup objasňujúce skutočné príčiny ťažkostí, motivujúce pacientov k využitiu vlastných zdrojov ak aktívnemu prístupu v starostlivosti o vlastné zdravie.

Počet strán: 232

Rozmery: 145 x 205 mm

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Informacie o značke Knihy

Pod značkou KNIHY nájdete všetky knihy, ktoré máme v ponuke.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


90%
Hodnotenie
23.11.2017
Kniha Bolesti chrbta: mýty a realita je veľmi zaujímavá, vylučuje to, čím som sa dodnes liečila a taktiež manžel. Skúšame čo sa dá, ale obaja máme už cez sedemdesiatku, to sa nedá už ani cvičiť, sotva sa vôbec hýbeme, riešime to lieky, celé telo je už bolestivé a samozrejme najviac krížová chrbtica, ide to do nôh apod. Preto hľadáme stále nejaké povzbudenie v literatúre, proste každý nápad poteší aj keď je v našom prípade nerealizovateľný. Vždy sa nadchnem, poučím sa, odporučím deťom a známym.
31.12.2014

Kniha Bolesti chrbta bol darček pre syna, ktorý je knihou nadšený.

17.01.2014

S knihou Bolesti chrbta som veľmi spokojná, splnila moje očakávania.

24.09.2013

Knižky - Ako liečiť chorobu šialené medicíny , Bolesti chrbta: mýty a realita a Mojím marodům som s veľkým záujmom čítala a bola som veľmi spokojná. Kupovala som ich pre svojich rodičov ako darček. Tiež sa im knižky moc páčili. Od MUDr. J. Hniezdila som čítala niekoľko článkov a videla o ňom reláciu v televízii, tak som sa snažila zohnať aj knihy, ktoré vydal. Odporúčam je na prečítanie aj svojim známym.

08.08.2013

Chlorellu od vás kupujem pravidelne pre celú rodinu. Pekne vyčistí črevá, obnovuje pravidenou stolici. Z počiatku môže mať užívateľ bolesti hlavy, ale tie postupne odznie. Kniha Bolesti chrbta: mýty a realita je veľmi zaujímavá, poučná, s množstvom cvikov na pretiahnutie chrbtice. Odporúčam.

HORE