Doprava ZDARMA od 75,00 € | 2 mesiace na vrátenieZákaznícky servis[email protected]|+421 220 512 509
0

JÚL – orgánom mesiaca je krvný obeh

Bylinky pro krevní oběh

 

 

Tento mesiac praje dovolenkám, cestovaniu a celkovo radosti zo života. Aj v čase relaxácie, odpočinku a poznávania nových zážitkov je však potrebné počúvať svoje telo a aj pri tých najmenších problémoch zmierniť záťaž.

 

Elementom leta je potom oheň, ktorý neustále vzrastá, preto musíme byť opatrní. Farbu leta predstavuje obľúbená sýtočervená, ktorá je však nielen nebezpečne príťažlivá, ale súčasne plní aj varovnú funkciu. Emócie tohto obdobia zastupujú radosť a spokojnosť, užívajme si ich teda pomaly, ale isto.

 

Ak potrebujete podporiť funkciu krvného obehu a činnosť srdca, vyskúšajte osvedčené prírodné prostriedky, medzi ktoré patrí napríklad pohánka, hloh, srdcovník, gaštan, ginko alebo imelo.

 

Bylinky na krvný obeh

Hloh obyčajný (Crataegus laevigata)

Hloh prispieva k normálnej činnosti nervovej a obehovej sústavy, podporuje normálnu činnosť srdca. Má relaxačný účinok – pomáha pri zaspávaní. Najvhodnejšia forma jeho použitia je tinktúra z pupeňov, z plodov hlohu sa potom dá tiež pripraviť víno, z kvetov zasa nálev.

Imelo biele (Viscum album)

Na normálnu činnosť cievnej sústavy je taktiež výborné imelo, ktoré nájdeme na mnohých rôznych stromoch. Imelo prispieva k normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému, pomáha udržiavať správnu hladinu krvného tlaku, pôsobí tiež ako antioxidant a podporuje udržiavanie hladiny lipidov v krvi. Ideálnou formou užitia je tinktúra, ale je možné pripraviť aj studený macerát (imelo sa totiž nesmie zahrievať). S dávkovaním je potrebné byť opatrný a rozhodne sa počas prípravy vyhnúť bielym bobuľkám, ktoré sú jedovaté.

Pagaštan konský (Aesculum hippocastanum)

Jírovec neboli kaštan koňský je skvelým prírodným pomocníkom, ktorý prispieva k normálnej činnosti cievneho systému. Väčšinou sa užíva zvonku, a to ako zložka mnohých  mazání na unavené svaly a kĺby. Vnútorne sa s ním najčastejšie stretneme v podobe tinktúry z pupeňov. Pagaštan pôsobí ako antioxidant, podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, normálnu činnosť kĺbov, stav pokožky a ovplyvňuje aj (pre)menštruačný a menopauzálny komfort.

Srdečník obecný (Leonurus cardiaca)

Srdečník podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému a hladinu krevního tlaku, přispívá ke komfortu při menopauze, k normální činnost srdce a nervové soustavy. Užívá se ve formě tinktury nebo jako součást bylinných čajových směsí. Srdečník však není vhodný pro těhotné ženy a měl by se užívat pouze v malém množství a krátkodobě. Sbírá se jeho nať.