Doprava ZDARMA od 75,00 € | 2 mesiace na vrátenieZákaznícky servis[email protected]|+421 220 512 509
0

MÁJ – orgánom mesiaca je srdce

Bylinky pro srdce

 

Srdcu náleží element ohňa – má totiž ohnivú povahu, podobne ako mladosť, ktorá túži po poznaní a láske. Srdce je inšpiratívne, zvedavé a má záujem o učenie. Keď sme zamilovaní, žiarime práve preto, že máme otvorené srdce. Tento orgán vypovedá o cite, o úcte k sebe samým, hlavne však o tom, že v zhone koľkokrát zabúdame sami na seba.

 

Je preto potrebné sa občas zastaviť a dopriať si chvíľku pokoja, naše srdce je tu totiž hlavne pre nás a zaslúži si, aby sme ho počúvali. Hneď ako si toto uvedomíme a začneme sa viac pozerať na naše vlastné potreby, všetky problémy so srdcom razom zmiznú.

 

Ak občas cítite bolesť v srdci, pamätajte si, že najlepším liekom na uzdravenie sú slzy, pretože liečia, očisťujú a vyplavujú všetko, čo nás ťaží a trápi. Navyše, srdce je najdôležitejším orgánom ľudského tela a my by sme sa oň mali starať, ako najlepšie môžeme.

 

Samozrejmosťou by preto mala byť kvalitná, zdravá strava s dostatočným obsahom ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov a vlákniny, rovnako ako pravidelný pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu. Správnu činnosť srdca môžeme tiež podporiť bylinkami a vhodnými bylinnými čajmi.

 

Bylinky na srdce

Hloh obyčajný (Crataegus oxyacantha)

Hloh veľmi podporuje správnu funkciu nášho srdca, v tomto smere ho môžeme užívať aj dlhodobejšie, ale iba po konzultácii s lekárom kardiológom. Hloh taktiež prispieva k normálnej funkcii nervovej a obehovej sústavy.

Ginko dvojlaločné (Ginkgo biloba)

Ginko dvojlaločné, ktoré je známejšie pod názvom ginkgo biloba, patrí k vývojovo najstarším stromom našej planéty. Látky v ňom obsiahnuté prispievajú k normálnej mikrocirkulácii krvného systému, normálnej činnosti mozgu. Pôsobí ako antioxidant. Podporuje fyzické aj duševné zdravie. Ale pozor! Nemalo by sa používať v tehotenstve a v prípadoch, keď užívame antidepresíva a lieky na zníženie zrážanlivosti krvi.

Imelo biele (Viscum album)

Imelo vnímame predovšetkým ako symbol Vianoc, málokto však vie, že je to taktiež dôležitá bylinka. Jeho biele bobuľky sú síce zdraviu škodlivé, ale listy a stonky podporujú normálnu činnosť kardiovaskulárneho a cievneho systému. Má antioxidačné účinky, podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a normálny krvný tlak.