loading

Močový mechúr

Podľa tradičnej čínskej medicíny by sme každý mesiac mali venovať zvýšenú pozornoť jednému konkrétnemu orgánu. V januári je to práve močový mechúr, ktorý je podľa východného lekárstva náš veľmi dôležitý úradník. Ak nepracuje dobre, zvyšok systému je stresovaný a otrávený. Jeho meridián prebieha v dvoch radách podľa chrbtice a má vplyv na miechu a nervy, teda na celkové napätie pozdĺž tejto dráhy. Keďže meridián (akupunktúrna dráha) močového mechúra prebieha od vnútorných kútkov až po malíčky na nohách, vidíme, kde všade je možné nazbierať vonkajší chlad do tela. Preto by hlavne ženy mali nielen v tomto mesiaci voliť vhodnú obuv, aby zamedzili prechladnutiu močových ciest, maternici a váječníkov. Ako podporiť správnu funkciu močového mechúra?

 

Ako podporiť správnu funkciu močového mechúra?

  • dodržujte pravidelný pitný režím – pite predovšetkým čistú pramenitú vodu
  • uvoľnite sa pri bylinnom antistresovom kúpely, do ktorého pridajte morskú soľ, prípadne tiež sušenú žihľavu či prasličku
  • doprajte si reflexnú masáž chodidiel
  • v prípade zápalu močového mechúra užívajte čaj z kapucínka

Urobte malú zmenu vo svojich zabehnutých životných pravidlách a uvidíte, že aj ta malá zmena prinesie veľkú zmenu k lepšiemu pre vaše zdravie.

 
Filtrovat
Produkty obsahujú

87 produktov
Radiť podľa:Obľúbenosticeny
HORE