loading

Srdce

Keď sme šťastní, poskakujeme. Keď cítime úzkosť, zviera sa. V hneve tlčie ako o závod, a ak je zlomené z nešťastnej lásky, dokáže neskutočne bolieť. Srdce je hnacím motorom tepnového systému, ale tiež orgán, ktorý sa značne podiela na našej emocionálnej rovnováhe.
Rovnako ako v ktorejkoľvek časti organizmu sa aj v srdci usadzujú toxíny, ktoré vytvárajú toxické ložiská. Srdce je však dobrý herec a o prítomnosti toxínov nemusí dlhé roky dať vôbec vedieť. Na rozdiel od ložisiek v ostatných orgánoch sa to v srdci obvykle neprejavuje evidentnými subjektívnymi problémami (bolesťami, infekciami apod.). Pritom ich v tejto oblasti nosí až 50 % ľudí! Výnimkou nie sú ani mladí ľudia okolo 25 rokov. Tých naopak stále viac pribúda...

Detoxikácia tohto okruhu je nesmierne dôležitá. Infekčné ložisko môže mimo iné vyvolávať stavy úzkosti, paniky a ďalšie psychické poruchy.
Spolu s tenkým črevom tvorí základný pár orgánov. Pod nadvládu srdca ďalej patria napríklad stredné ucho, osrdcovník, tvár, artéria alebo jazyk, z ktorého zafarbenia (predovšetkým začervenanie špičky jazyka) a povlaku možno o srdci veľa vyčítať.
Na toxickú záťaž v okruhu srdca upozorňujú predovšetkým tieto prejavy: búšenie srdca, arytmia, dráždivý kašeľ, dýchavičnosť, sucho v nose a očiach, ale tiež úzkosť, zábudlivosť a veľké množstvo snov.

Srdcu škodí smútok aj prílišná radosť.
Hlavnou emóciou srdca je radosť - pozitívna emócia, ktorá na prvý pohľad nemá s ničím škodlivým nič spoločného. Ak je však spojená s manickým chovaním a prehnanými reakciami (hlavne hysterickým, teatrálnym smiechom), môže začať srdečný okruh zaťažovať. Premiéra radosti podľa TČM totiž ničí srdcovú čchi a výsledkom môže byť roztržitosť.

 
Filtrovat
Produkty obsahujú

217 produktov
Radiť podľa:Obľúbenosticeny
HORE