Princípy ochrany súkromia na Prezdravie.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 509
Menu

Žlčník

Tradičná čínska medicína okrem vzájomnej kooperácie všetkých orgánov v našom tele zohľadňuje aj vplyv prírody na ľudský organizmus. Rovnako ako orgán je súčasťou orgánovej sústavy a tá nášho celého organizmu, tak člověk je súčasť prírodného ekosystému, súčasť planéty. A tak aj prírodné zmeny majú vplyv na celkový zdravotný stav človeka. V marci by sme si tak mali spomenúť aj na svoj žlčník, ktorý je spravidla zanedbávaný, aspoň do chvíle než sa začína ozývať.

V marci končí obdobie zimy a pomaly sa v našom tele začína prebúdzať nová živá energia. Jar je v znamení elementu dreva, ktorý je v našom tele zastúpený pečeňou a práve spomínaným žlčníkom. Tieto dva orgány fungujú na vzájomnej symbióze, preto ak je pečeň preťažená, ozve sa väčšinou žlčník.  Pri chorobách žlčníka a žlčových ciest možno s úspechom ako doplnok liečby užívať čaje z liečivých rastlín, hlavne vo forme zmesí, ale aj ako čaje z jednotlivých rastlín. Tieto čajové zmesi obsahujú ako hlavné účinné zložky horčiny, silice, triesloviny a flavonoidy. Tieto látky majú pozitívne účinky pri poruchách trávenia. Rovnako podporujú tvorbu a vylučovanie žlči. Ďalej zmierňujú nadmernú fermentáciu v črevách a majú aj antibakteriálne účinky.

Aké bylinky majú vplyv na skľudnenie žlčníka?

 • Repík lekársky
 • Jablčník obecný
 • Púpava lekárska
 • Krušina jelšová
 • Harmanček pravý
 • Mäta prieporná
 • Kurkuma dlhá

Žlčník je dutý (jin) párový orgán pečene. Jeho ochorenie či podráždenie signalizuje často aj problémy pečene. Zápal žlčníka ohrozuje slinivku brušnú. Najčastejšími problémami žlčníka sú žlčové kamene a zápal. Najčastejšou príčinou obtiaží je obľuba ťažkých a smažených jedál, ich nevhodné kombinácie a nervové vypätie. V prípade, že sa vytvoria kamene, ktoré obsadia vývod do dvánastnika, vznikajú žlčníkové koliky, a potom nie je iné riešenie než kamene odstrániť. Samotná operácia môže niesť svoje riziká ako je nebezpečie sepsi, trombózy a zaťaženie organizmu narkózou. Operačný rez tiež kazí pohľad na naše bruško.

Lepšie je týmto stavom predchádzať. V prípade nie akútnych obtiaží, ktoré ešte nevyžadujú chirurgický zásah odporúčame prírodnú liečbu zahrnujúcu 4 kroky:

 1. mierna žlčníková diéta + pred jedlom a po jedle pitie horúcich žlčníkových čajov
 2. 20denná kúra prípravku Rabanon
 3. užívanie bylinného prípravku Regalen
 4. reflexná terapia (masáž zóny žlčníka na plôške pravej nohy – vyhľadať bolestivý bod a jemne masírovať)

Za 4 – 6 týždňov môžete byť opäť fit. Až sa zbavíte potiaži, vyvarujte sa ťažkých jedál, predovšetkým ak ste tzv. vynervovaní, predráždení a rozčúlení.

 
Filtrovat
Pečeň, žlčník
Značka
Konzistencia
Produkty obsahujú