loading

Knihy Chlamýdie - skrytá hrozba v tele (MUDr. Bohumil Ždichynec CSc.)

Kód produktu: z2726

Produkt nie je k dispozícii. .
Ďakujeme za pochopenie.

KnihyChlamýdie - skrytá hrozba v tele (MUDr. Bohumil Ždichynec CSc.)176.93600000out_of_stock

Popis:

Kniha je v českom jazyku.

Chlamýdie, všudy prítomní skrytie parazity vnútri ľudských buniek existujú v dvoch formách: skryté a aktívne. Chlamýdie po vniknutí do tela hostiteľa trvalo prežívajú ako vnútrobunkový parazit v bunkách niektorých orgánov zvierat aj ľudí a vylučujú do tela hostiteľa jed - endotoxín. Chlamýdie spôsobujú postihnutým ľuďom širokú a pestrú škálu trvalých, najčastejšie subjektívnych prevažne bolestivých, ale aj inak nepríjemných a pre laikov a často aj lekára nevysvetliteľných zdravotných ťažkostí.

Úryvok z úvodu:

U rady postihnutých osôb sa jedná o mnohotvárne orgánové postihnutie. Chlamýdie dokážu dlhú dobu perzistovať v infikovanom hostiteľovi a vyvolávať proces charakterizovaný periodickými vzplanutiami a obdobiami pokoja. Chlamýdie infikujú obranné aj ďalšie bunky tela. Ako patogény pre ľudí, sa uplatňujú najmä tri druhy chlamýdií, a to Chlamydia trachomatis, psittaci a pneumoniae. Posledná menovaná chlamýdie sa podieľa na vzniku chronických zápaloch dýchacieho ústrojenstva a mnohotvárnych prejavov ochorení spojených s chronickou únavou, ktorá v typických prípadoch nadväzujú na často zdanlivo banálne prechladnutie. (...)

Vydajme sa v nasledujúcich riadkoch, krok za krokom, na exkurziu do tajomného sveta zvláštne čeľade baktérií - všadeprítomných bunkových parazitov ľudí a zvierat, bunkových škodcov, ktorí - hoci prostým okom neviditeľní - často dokážu človeku vytvoriť peklo na zemi. Autor bol vedený zámerom napísať knihu prístupným, zrozumiteľným slohom pre každého čitateľa a priniesť mu tie najmodernejšie a zároveň úplné poznatky k tomuto vážnemu zdravotnému problému. Preto je táto publikácia určená všetkým, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o jednom z najaktuálnejších problémov ohrozenia ľudského zdravia - manifestnej aj skrytých chlamydiózách.

Počet strán: 112

Rozmery: 119 x 205 mm

Väzba: viazaná

Ďalšie oznámenie:

V našej ponuke nájdete aj produkty na chlamýdie .

Značka:

Knihy

Prezerali ste tieto produkty

  • Knihy Chlamýdie - skrytá hrozba v tele (MUDr. Bohumil Ždichynec CSc.)
Dopravné už od 1,90 €,
nad 50,00 € ZADARMO
x
Radi vám upravujeme ponuku na mieru, ale aby sme to zvládli, používame k tomu súbory cookie.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
OK
prvni