loading

Doba jedová 5 (Jeffrey M. Smith)

Značka: Knihy | Kód: z43076
Knihy Doba jedová 5 (Jeffrey M. Smith)
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} ušetříte {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} {{ vivalang.currencySlashPiece }}
{{ product.price }}
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba dodání
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90€ 1,90 €.

  3 způsobů dopravy
  Vyberte si ten nejmilejší způsob dopravy. K dispozici vám je dodání Do ruky od České pošty, IN TIME, který zásilku doručí na adresu nebo do výdejního automatu, PPL, výdejní místa PPL ParcelShop a Uloženky a naše vlastní výdejny.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 1 rok
  × Lehota na vrátenie 1 rok

  1 rok na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 1 roka od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Kniha je v českom jazyku.

Kniha Doba jedová 5 spochybňuje tvrdenie biotechnologického priemyslu, že geneticky modifikované (GM) potraviny sú bezpečné. Predkladá takmer štyridsať zdravotných rizík, ktoré tieto potraviny, konzumovanej Američanov každý deň, predstavujú. Sú prehľadne usporiadané na dvoustránkách - ľavá strana podáva stručný a jasný prehľad problematiky vhodný pre menej zasvätené čitateľa, na pravej sú zhrnuté odkazy a popisy výskumných štúdií a teoretických rizík.

Druhá časť knihy Doba jedová 5 "Genetická ruleta" vysvetľuje, prečo sú GM potravinami najviac ohrozené deti, ako sa takýmto produktom vyhnúť, skúma falošné tvrdenia obhajcov biotechnológie, objasňuje, akým spôsobom je priemyselný výskum zmanipulovaný, aby problémy nezaznamenal, a prečo GM plodiny k uživenie svetovej populácie nepotrebujeme. Poukazuje na ekonomické straty, ktoré z pestovania týchto plodín vyplývajú, a zaoberá sa aj mnohými ďalšími témami.

Jeffrey M. Smith píše jasným, zrozumiteľným štýlom, vďaka ktorému sa už z prvej jeho knihy "Semená klamu", takisto pojednávajúce o geneticky upravených potravinách, stal svetový bestseller. Kniha bola pripravená v spolupráci s tímom medzinárodných vedcov a je určená pre každého, kto chce GM technológii porozumieť, dozvedieť sa, ako sa voči nej chrániť, alebo zdieľať svoje obavy s ostatnými.

Úryvok z úvodu:

Konečne je tu skutočne vierohodná kniha o genetickej modifikácii, na ktorú svet čakal! O genetickej modifikácii toho bolo napísané veľa - niečo z toho je premyslené a zaujímavé, mnohých je zlomyseľné alebo vyložene lživé - nič však nie je systematické, vierohodné po odbornej stránke a vyčerpávajúce. Už nepotrebujeme polemiky, ale fakty, neprikrášlené podrobnosti, ktoré prinesú dôkazy, na základe ktorých sa budú ľudia môcť rozhodnúť. A práve taká je táto kniha.

Vojna medzi zástancami a odporcami genetického modifikovanie je už príliš dlho neprehľadná. Odporcovia (nezávislí vedci, ekológovia a zástupy drobných poľnohospodárov) trvajú na tom, že neprebieha žiadne systematické testovanie geneticky modifikovaných plodín a potravín, takže si nemôžeme byť istí, či ak je, alebo nie je bezpečné jesť geneticky modifikované produkty. Tábor priaznivcov (Monsanto, Bayer, Syngenta a ďalšie veľké agrospolečnosti plus vláda Spojených štátov a Veľkej Británie) tvrdí, že geneticky modifikované potraviny sú bezpečné, pretože neexistujú dôkazy, že by to bolo inak, a nie je potrebné po nich pátrať, pretože geneticky upravené a neupravené plodiny sú "v podstate rovnaké". Súčasnú situáciu, keď sa skupiny odporcov a priaznivcov dostali vplyvom chýbajúceho vzájomného dialógu do slepej uličky, teraz prelomí táto kniha.

Počet strán: 528

Rozmery: 142 x 200 mm

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Náš tip:

V našej ponuke nájdete tiež ďalšie knihy radu Doba jedová.

 

 

Ďalšie informácie o knihe Čas jedová 5 nájdete v článku Doba jedová 5 - Preukázané reakcie u zvierat a ľudí.

Produkt je tiež v sekciach

Ostatné knihy - Prístroje a pomôcky - Knihy o zdraví

Informacie o značke Knihy

Pod značkou KNIHY nájdete všetky knihy, ktoré máme v ponuke.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


100%
Hodnotenie
12.10.2016
S knihami Varovné signály očkovanie a doba jedová som bola nadmieru spokojná, taktiež s dobou dodania vášho eshopu. Ľutujem, že som sa o knihách pani Strunecká nedozvedela skôr. Mám v úmysle zaobstarať si aj ďalšie jej literatúru.
07.08.2014

S knihami Doba jedová som veľmi spokojný.

12.02.2014

Doba jedová je poučná knižka, je o čom premýšľať. Ďakujem.

23.10.2013

Knihy - Mámo, táto, nezabíjajte ma! , Varovné signály očkovania , Jóga ľahko a rýchlo , Doba jedová 2 , Erotická masáž a Ayurveda sú bezva. Tam nie je čo hodnotiť. Biocard Celiac test je dobrý, nemusí sa čakať na krvné testy u doktora. Za tú cenu to stojí. Ostropestřecová čajová zmes myslím pomáha. Čistí telo, lepšie sa uvoľňujú toxíny do moču. Číra moč je dobrý dôkaz, si myslím;)

24.09.2013

V knihe Doba jedová sú zaujímavé údaje a názory. Táto kniha mi v mnohých veciach otvorila oči. Zmenila som názor na mnoho vecí z bežného života. Môžem ju odporučiť všetkým.

HORE