loading

ENTEROSGEL - detoxikačný gél 225 g

Značka: Medicalfox | Kód: z4883
Medicalfox ENTEROSGEL - detoxikačný gél 225 g
Vege
× Štítok Vegan garantuje zloženie iba rastlinného pôvodu.

Všetky vegetariánske produkty

Vegan
× Štítok Vegan garantuje zloženie iba rastlinného pôvodu.

Všetky vegánske produkty

Bez laktózy
× Výrobok neobsahuje mliečny cukor a laktózu.

Všetky produkty Bez laktózy

Bez lepku
× Výrobok je buď z prirodzene bezlepkových surovín, alebo pri ňom výrobca garantuje zloženie bez lepku.

Všetky produkty Bez lepku

Produkt nie je k dispozícii. Vyberte si prosím iné produkty z Alkoholismus.
Ďakujeme za pochopenie.

Popis:

ENTEROSGEL je inovatívny črevný adsorbent (enterosorbentov), ​​ktorý pôsobí v tráviacom trakte, kde na seba viaže toxíny, škodlivé látky, patogény a alergény a odvádza ich z tela von.

ENTEROSGEL je liečivý preparát, detoxikačný gél, enterosorbentov, ktorý odvádza z organizmu škodlivé látky. Je to niečo ako "múdra" huba s póry, ktorých veľkosť zodpovedá veľkosti molekúl škodlivých látok. Prospešné látky preparát nesorbuje.

Dôležité je, že ENTEROSGEL sa nevstrebáva do sliznice črevného a zažívacieho (gastrointestinálneho) traktu. ENTEROSGEL prirodzeným spôsobom prechádza črevným traktom a vstrebáva toxíny, škodlivé baktérie a vírusy, po 7 hodinách sa z organizmu vylučuje.

Kedy ENTEROSGEL pomáha:

 • predchádza vzniku toxických a alergénnych reakcií alebo ich oslabuje,
 • pomáha odstrániť hnačka alebo skrátiť jeho trvanie,
 • odstraňuje príznaky porúch trávenia (dyspepsia),
 • urýchľuje odstránenie alkoholu z organizmu,
 • pomáha obnoviť užitočnú mikroflóru tráviaceho traktu,
 • chráni sliznice tráviaceho traktu a podporuje hojenie poškodenej sliznice,
 • znižuje toxickú záťaž pečene a obličiek.

ENTEROSGEL sa podáva deťom i dospelým v prípade nasledujúcich ochorení:

 • akútna hnačka rôzneho pôvodu (napr. bakteriálneho, vírusového - vrátane rotavirového, spôsobený otravou z jedla, užívaním antibiotík, syndrómom dráždivého čreva atď.),
 • chronická hnačka akéhokoľvek pôvodu (napr. spôsobený malabsorpčným syndrómom, chronickým zápalovým ochorením čreva atď.),
 • poruchy trávenia (dyspepsia),
 • narušená črevná mikroflóra (napr. v dôsledku užívania antibiotík),
 • vredové ochorenie žalúdka a dvanástnika,
 • otravy vrátane intoxikácie alkoholom alebo drogami,
 • chronické ochorenie pečene a obličiek sprevádzané ich zlyhaním,
 • alergické ochorenia (priedušková astma, potravinová alergia, žihľavka atď.),
 • kožné choroby (atopická dermatitída, ekzém, acne vulgaris),
 • tehotenská toxikóza.

Zdraví ľudia môžu ENTEROSGEL užívať za účelom:

 • prevencia aterosklerózy a ischemickej choroby srdca (zníženie hladiny cholesterolu v krvi),
 • prevencechronické intoxikácie u ľudí, ktorí žijú v miestach so znečisteným životným prostredím alebo pracujú v zdravotne závadnom prostredí (odvedenie rádionuklidov alebo solí ťažkých kovov z tela),
 • profylaktické detoxikácie organizmu.

Čo sa týka koncentrácie prípravku Entorosgel a antikoncepcie, tak produkt ENTEROSGEL je prírodný a možno ho kombinovať so všetkými liekmi vrátane antikoncepcie.

Zloženie:

70% polymetylsiloxan polyhydrát (hydrogél kyseliny metylkřemičité), 30% purifikovaná voda

Ako používať:

Odporúčame užívať Enterosgel už pri prvých príznakoch choroby. V prípade akútnej otravy sa odporúča užívať Enterosgel počas 3-5 dní. V prípade chronických intoxikáciou a alergických ochorení sa odporúča užívať přípravekpo dobu 2-3 týždňov. Liek sa užíva vnútorne 1-2 hodiny pred alebo po jedle.

Liek sa zapíja vodou a alebo sa podáva rozmiešaný v pol pohári vody.

Dospelí:

 • 15 g (1 lyžice) 3x denne (45 g / 24 hod.)

Deti:

 • staršie ako 5 rokov 10-15 g (2/3 lyžičky) 3x denne (30-45 g / 24 hod.),
 • 1 - 5 rokov 5-10 g (1/2 lyžičky) 3x denne (15-30 g / 24 hod.),
 • do 1 roka 1,7 g (1/3 lyžičky) až 6x denne pred jedlom (celkovo až do 10 g / 24 hod.)

. Jednotlivú dávku lieku Enterosgel možno pred užitím rozmiešať v materskom mlieku, vode, ovocnej šťave alebo polotekuté dojčenskej strave (v pomere 1: 3).

 

Akútna hnačka: Prvá dávka - 2 štandardné jednorazové dávky, a ďalej jednorazová dávka po každej defekácii. Po zastavení hnačky sa odporúča užívať Enterosgel ďalej po dobu 5 dní v štandardnej dávke podľa veku.

Závažná otrava alebo intoxikácie: Počas prvých 3 dní liečby je možné štandardné jednorazové dávky zdvojnásobiť.

Prevencia aterosklerózy a ischemickej choroby srdca: Dospelí užívajú 1 štandardnej jednorazovú dávku 3x denne po dobu 4-6 týždňov.

Prevencia chronickej intoxikácie u ľudí žijúcich v oblastiach so znečisteným životným prostredím alebo pracujúcich v zdravotne závadnom prostredí: 2 štandardné jednorazové dávky denne alebo jednorazová dávka 2x denne po dobu 7-10 dní mesačne.

Profylaktická detoxikácia organizmu: 1 štandardná jednorazová dávka 3x denne po dobu 10-14 dní. Odporúča sa 3-6x do roka detoxikačnú kúru opakovať.

Balenie:

225 g

Upozornenie:

Zdravotnícky prostriedok. Pred použitím tubu dobre pretrepte. Pri vytláčaní prípravku ENTEROSGEL z tuby sa môže objaviť malé množstvo tekutiny. Skladujte pri teplote 4-25 ° C. Uchovávajte mimo dosahu detí. Zabráňte vysušenie po otvorení obalu. Nezamrazujte. Spotrebujte liek do 30 dní od otvorenia tuby. ENTEROSGEL neobsahuje cukor, sladidlá, laktózu, lepok, tuky, farbivá, ochucovadlá a konzervačné látky. Neužívajte, ak trpíte ochablosťou (atónia) čreva. Svojho lekára informujte, že užívate tento prostriedok. Je preukázaná bezpečnosť a účinnosť užívania lieku ENTEROSGEL u detí. ENTEROSGEL možno podávať deťom v súlade s uvedeným návodom. ENTEROSGEL je možné užívať v čase tehotenstva a dojčenia.

Ďalšie oznámenie:

V našej ponuke nájdete tiež ďalšie prípravky pre detoxikáciu organizmu .

Produkt je tiež v sekciach

Cestovanie - Doplnky stravy na cesty - Problematiky

Informacie o značke Medicalfox

Spoločnosť MEDICALFOX sro je dlhoročným partnerom najväčších veľkoobchodných lekárenských spoločností Phoenix as, Pharmos as, Gehe Pharma as a Aliancia Healthcare sro, združených v Asociácii velkodistributorů liečiv, ktorá obhospodaruje rozhodujúci podiel na trhu zdravotného materiálu v SR a spoločnosti Vétoquinol sro, ktorá má dominantné postavenie na trhu s veterinárnymi produktmi.

Na slovenský lekárenský trh dodávame výrobky najvyššej kvality v odbore cryoterapia, obväzov, bandáží, náplastí, ale aj potravinových doplnkov apod

Najširšiu laická verejnosť, ale aj nemocnice a súkromní lekári sú najlepšou vizitkou vysokej obľúbenosti a kvality našich výrobkov v lekárňach po celej republike.

Dodávatelia

Našimi najväčšími dodávateľmi sú spoločnosti z týchto krajín:

 • talianskej spoločnosti
 • maďarskej spoločnosti
 • slovenčina spoločnosti
 • izraelskej spoločnosti
 • čínskej spoločnosti

Vysoká kvalita

Vzhľadom k vysokej kvalite a priaznivej cene sa naše výrobky stali populárne nielen u širokej verejnosti a v lekárskych kruhoch, ale aj u najväčších športových klubov. Sme niekoľko rokov pravidelnými dodávateľmi a partnermi futbalových, hokejových, basketbalových, hádzanárskych, futsalových a iných, najmä prvoligových klubov. Podporujeme však aj výkonnostný šport a športovcov v tých najmenších kluboch.

Obľúbené produkty

Sparta, Slávie, Bohemka a mnoho ďalších sú dokladom obľúbenosti a kvality našich produktov.

S našimi produktmi sa stretnete tak v nemocniciach, ako aj v domácnostiach, ale najmä na všetkých športových podujatiach, kde naše výrobky často nachádzajú uplatnenie pri starostlivosti o zdravie športovcov.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


100%
Hodnotenie
15.08.2017
Argital - zubná pasta so šalviou a zeleným ílom a Argital - Bieliace zubná pasta s propolisom a Dentie sú vynikajúce. A Enterosgel používam pravidelne každú jar. Všetko na odporúčanie od lekárky. Ďakujem.
19.06.2017
S výrobkom Enterosgel som maximálne spokojná. Dlhšiu dobu som mala problémy so zažívaním, trpela som nadúvaním a ťažkým pocitom v bruchu. Po doužívaní štyroch balení sa cítim oveľa lepšie, nemám ťažký pocit v bruchu a aj bruško je menej nafúknuté. Mám pocit, že sa trávenie zlepšilo.
07.10.2016
Dobrý deň, Enterosgel sme zaobstarali z dôvodu zlepšenie trávenia a zníženie plynatosti. Sme s ním spokojní, splnil očakávania. Ďakujeme.
100%

19.01.2019
je sice nechutny ale ma rýchli a priaznivy učinok
100%

19.01.2019
-kúpila som na odporúčanie priateľky, raz do roka odporúčam pre dezinfekciu čriev
HORE