loading

Hliva ustricová - sušené huby 20 g

Značka: Wolfberry | Kód: z56393
Wolfberry Hliva ustricová - sušené huby 20 g<br /><strong>Hlíva ústřičná</strong>
Vege
× Štítok Vegan garantuje zloženie iba rastlinného pôvodu.

Všetky vegetariánske produkty

Vegan
× Štítok Vegan garantuje zloženie iba rastlinného pôvodu.

Všetky vegánske produkty

Bez laktózy
× Výrobok neobsahuje mliečny cukor a laktózu.

Všetky produkty Bez laktózy

Bez lepku
× Výrobok je buď z prirodzene bezlepkových surovín, alebo pri ňom výrobca garantuje zloženie bez lepku.

Všetky produkty Bez lepku

{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90 €.

  4 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Hliva ustricová - sušené huby 20 g Wolfberry . Nielen že má hliva ustricová účinky, ktoré môže využiť prakticky ktokoľvek, ale tiež si našla cestu do mnohých výborných receptov. Pri sušení stráca čerstvá hliva na hmotnosti. Usušených 10 g húb vydá za cca 100 - 140 g húb čerstvých. Sušené huby sú ale určené výhradne k tepelnej úprave.

Hliva ustricová (Pleurotus ostreatus) rastie vo veľkých trsoch na kmeňoch a pňoch listnatých stromov. Pestuje sa tiež umelo na substráte zo slamy, kukuričných klasov alebo na drevených klátoch. Ťažko sa nájdu iné huby, ktoré by boli pre náš organizmus prínosnejšie. Hliva sa vyznačuje aj vysokým obsahom enzýmov. Najdôležitejšie látkou je ale beta 1,3 d-glukán.

 

Nutričné hodnoty v 100 g
Energetická hodnota: 1719 kJ / 411 kcal; Tuky: 3,6 g; z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,6 g; Sacharidy: 54 g; z toho cukry: 9,8 g; Bielkoviny: 29 g; Soľ: 0,4 g.

Dávkovanie:

Hliva ustricová sa v kuchyni používa podobne ako šampiňóny či ostatné jedlé huby. Je to vynikajúci surovina pre polievky, omáčky a rizota. Možno ju tiež použiť do praženice alebo zapekať s rôznymi náplňami. Všetky schopnosti si huba zachováva aj v sušenom stave. Sušenú hlivu pred použitím namočte na 1 hodinu do vody alebo mlieka.

Balenie:

20 g

 

Krajina pôvodu: Česká republika

Upozornenie:

Výrobok uchovávajte na suchom a studenom mieste. Po otvorení chráňte pred vlhkom.

Informacie o značke Wolfberry

Wolfberry sro disponuje skladovými priestormi a výrobnými kapacitami, ktorými prejde ročne viac ako 250 ton kvalitné sušené kustovnice, sušeného ovocia, orieškov, čajov, strukovín, štiav a sirupov, ktoré sa ďalej triedia, balia a spracovávajú.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov
HORE