loading

Imunologický test H. pylori ST na stanovenie antigénu Helicobacter pylori v stolici

Značka: Finclub | Kód: z3121
Finclub Imunologický test H. pylori ST na stanovenie antigénu Helicobacter pylori v stolici
Darček
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Nakúpte produkty značky Finclub nad 35 € a získate darček: Power banka Finclub
 • Certifikáty
 • Dopravné už od 2,50 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 2,50 €.

  7 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Vyšetrenie stolice imunochromatografickým testom Helicobacter pylori ST je jednoduché, rýchle a neinvazívne vyšetrenie, ktoré pomôže odhaliť aktívnu infekciu stanovením antigénu Helicobacter pylori v stolici. Táto metóda vyšetrenia je najjednoduchšie na určenie diagnózy a slúži aj ako kontrola po ukončení liečby. Test je vyrobený tak, aby detekoval antigén Helicobacter pylori vo vzorke stolice a výsledok sa dal jednoducho vizuálne interpretovať pomocou pásikov na testovacej doštičke.

Helicobacter pylori je mimoriadne častý patogén (pôvodca ochorenia). Infekcia touto baktériou patrí celosvetovo medzi najčastejšie sa vyskytujúce choroby. Spôsobuje veľmi rozšírenú infekciu bakteriálneho pôvodu, ktorá zasahuje sliznicu žalúdka a dvanástnika a vyvoláva rôzne tráviace ťažkosti. Časom spôsobuje tzv. chronický aktívny zápal (gastritídu). Vznik žalúdočných a dvanástnikových vredov môže viesť až k rakovine žalúdka. Je dokázané, že prítomnosť HP je hlavnou príčinou karcinómu žalúdka. Včasnou a efektívnou liečbou môžeme týmto chorobám predchádzať a zabrániť tak vzniku rakoviny.

Ako používať:

 • Stolicu dajte na suchú čistú podložku alebo papier. Stolice z toalety nie je vhodná na odber.
 • Odskrutkujte farebný uzáver na skúmavke. Dajte pozor, aby ste neodlomili tyčinku na uzávere a držte nádobku tak, aby ste nevyliali tekutinu.
 • Z vnútornej strany farebného uzáveru vyčnieva tyčinka so závitom na konci. Ponorte koniec tyčinky (celý závit) do 3 rôznych častí stolice. Kúskom toaletného papiera alebo papierovou vreckovkou utrite koniec tyčinky tak, aby zostalo len malé množstvo stolice v ryhách závitu. Na test postačí množstvo stolice zachytené v ryhách závitu.
 • Ponorte tyčinku so zachytenou stolicou do skúmavky, pevne zaskrutkujte a obsah skúmavky premiešajte silným trepaním (rozpustená stolica môže byť v skúmavke uskladnená max. jeden deň v chladničke).
 • Vytiahnite testovaciu kazetu z ochranného obalu.
 • Odstráňte biely uzáver zo skúmavky, odlomte hrot. Nakvapkajte 3 kvapky do menšej oválnej jamky označenej S na testovacej kazete. Čakajte, kým sa neobjaví farebná čiara (čiary) vo väčšom okienku označenom CT. Výsledok je hotový 10 min. po nakvapkaní. Neodčítavajte výsledok po viac ako 20 minútach.

Vyhodnotenie výsledku:

 • Pozitívne: Objaví sa dve zreteľné čiary. Jedna čiara musí byť v kontrolnej oblasti (C) a druhá v testovacej oblasti (T). Slabo sfarbená čiara v testovacej oblasti (T) je považovaná za pozitívnu.
 • Negatívne: Objaví sa len jedna farebná čiara v kontrolnej oblasti (C). V testovacej oblasti (T) nie je žiadna čiara.
 • Neplatný: Neobjaví sa žiadna čiara. Zopakujte test s novou testovacou kazetou a dodržiavajte návod na použitie.

V prípade pozitívneho výsledku sa obráťte na svojho praktického lekára. Tak ako u všetkých diagnostických testov musí výsledky posúdené lekárom spolu s ostatnými dostupnými klinickými informáciami.

Antibiotiká, antagonisti H2 receptorov a bizmutové prípravky inhibujú Helicobacter pylori. Negatívne výsledky získané počas alebo krátko po liečbe, nemusia byť spoľahlivé z dôvodu príliš nízkeho počtu baktérií.

Ak je výsledok negatívny a symptómy infekcie pretrvávajú, je potrebné test opakovať 2 týždne po ukončení liečby.

Balenie:

skúmavka, testovacie kazeta, návod na použitie

Upozornenie:

Len na diagnostické účely určené pre sebakontrolu. V priestore, kde sa vykonáva samodiagnostika, by sa nemalo jesť, piť alebo fajčiť. Ak je poškodený obal, testovaciu kazetu nepoužívajte. Po vykonaní testu vylejte zvyšok obsahu skúmavky na odber stolice do toalety. Testovacia súprava obsahuje škodlivé látky. Neprehĺtajte, nevdychujte. Skúmavku a testovaciu kazetu skladujte pri teplote 2-30 ° C mimo dosahu detí. Až do použitia musí zostať testovacie kazeta v uzavretom obale. Nepoužívajte po dátume expirácie. Nezmrazujte. Pred použitím by mala mať kazeta aj skúmavka izbovú teplotu. Krajina pôvodu Fínsko.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete taktiež ďalšie diagnostické testy .

Informacie o značke Finclub

FINCLUB je česká spoločnosť, ktorá úspešne pôsobí na trhu už viac ako 15 rokov a v súčasnosti má k dispozícii 19 distribučných centier rozmiestnených v jednotlivých regiónoch Slovenskej republiky. Pre slovenský trh FINCLUB vyberá produkty, ktoré sú zamerané na konkrétne, špecifické problémy tunajších obyvateľov, a tento výber je vždy prekonzultovaný s poprednými odborníkmi z oblasti medicíny. Základnými piliermi spoločnosti sú hodnoty ako serióznosť, dôraz na osobný rozvoj a kvalita služieb a produktov. FINCLUB sa prostredníctvom svojich produktov a služieb snaží pomôcť všetkým na ceste k zdraviu, k úspechu a sebarealizácii.

Prehliadnite si certifikáty značky Finclub.
Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


93%
Hodnotenie
25.04.2017
S Imunologické testom sme spokojní. Výsledok testu zodpovedal výsledkom z odberov krvi, takže super.
19.04.2017
S imunologickým testom som bola veľmi spokojná, jednoduché a rýchle použitie aj výsledok.
25.10.2016
Imunologický test mal zrozumiteľný návod, ľahko sa používa a výsledok je známy behom chvíľky. S výrobkom som bol maximálne spokojný. Určite ho odporúčam ostatným užívateľom, ktorí chcú urobiť tento test pred návštevou lekára.
25.10.2016
S Imunologické testom som veľmi spokojná. Výsledok sa zhodoval s vyšetrením fibroskopie.
11.10.2016
multivitamín je super pre môjho 8 ročného syna, pretože do neho dostanem málo ovocia a ráno má návyk si dať lyžičku a vidím, že ho to posilňuje a "oživuje" :-) hlavne v období chrípok a pod. Imunologický test H. pylori bol pre manžela, normálne použil, bol spokojný. Výsledky potvrdil aj test u doktora.
HORE