loading

Kozí mliečny nápoj 100 g

Značka: Topnatur | Kód: z625
Topnatur Kozí mliečny nápoj 100 g
Vege
× Štítok Vegan garantuje zloženie iba rastlinného pôvodu.

Všetky vegetariánske produkty

Bez lepku
× Výrobok je buď z prirodzene bezlepkových surovín, alebo pri ňom výrobca garantuje zloženie bez lepku.

Všetky produkty Bez lepku

{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90 €.

  5 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Kozie mlieko je biologicky veľmi významný nápoj. Oproti mlieku kravskému má odlišné zloženie bielkovinových frakcií (kazeínov) zapríčiňujúcej vznik detských alergií.

Kozie mlieko obsahuje minerálne soli vápnika, horčíka, sodíka, draslíka a fosforu, soli, stopových prvkov (medi, zinku, mangánu, titánu, chrómu a kobaltu) a rad vitamínov (A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovú). Vzhľadom ku kravskému mlieku má nižší obsah železa, kobaltu, vitamínu B12 a kyseliny listovej, naopak má ale vyšší obsah fosforu a vápnika, vitamínu D a riboflavínu. Výhodou je aj nižší obsah sodíka.

Množstvo bielkovín je čiastočne vyššie ako v mlieku kravskom, dôležitý rozdiel však spočíva v ich zložení a to je pravdepodobne dôvod, prečo organizmus niektorých ľudí znáša kozie mlieko podstatne lepšie ako kravské. Lepšia stráviteľnosť kozieho mlieka je spôsobená rozmermi a zložením tukových častíc, ktoré sú rozptýlené v malých guľôčkach (podobne ako u mlieka materského). Kozie mlieko má navyše zásaditejší charakter a vyššiu neutralizačnú kapacitu.

Zloženie:

sušené kozie mlieko 30%, Creamer (glukózový sirup, rastlinný tuk, fosforečnan draselný, E452, mliečny proteín, E471, E472c, fosforečnan vápenatý, betakarotén)

Energetická hodnota na 100 g: 2164 kJ / 518 kcal

 • bielkoviny: 9 g,
 • sacharidy: 53 g,
 • tuky: 30 g (mliečny 8 g, rastlinný 22 g).

Ako používať:

K príprave 1 porcia (100 ml) nápoja použite 100 ml vody. Do šálky nasypte 10 g prášku (1 polievková lyžica), zalejte teplou vodou a zamiešajte. Na prípravu studeného nápoja použite mixer alebo šejker.

Balenie:

100 g (sypký prášok) dávka na 10 nápojov

Upozornenie:

Nevhodné pre výživu dojčiat do 12 mesiacov. Obsahuje alergény - mliečny cukor, laktóza, mliečna bielkovina. Skladujte pri teplote do 24 ° C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%. Po každom použití dôkladne zatvorte vnútorný aj vonkajší obal (zamedzíte tým tvrdnutie zmesi).

Náš tip:

V našej ponuke nájdete taktiež ďalšie nápoje .

Informacie o značke Topnatur

Kontakt: TOPNATUR sro, K Teplinám 679, 763 15 Slušovice

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


75%
Hodnotenie
07.10.2016
Kozí mliečny nápoj je dokonalou voľbou pri mojej neznášanlivosti kravského mlieka.
19.11.2013

Kozí mliečny nápoj som si zakúpila, pretože mám kozie výrobky rada. Je príjemne sladký a nezapácha. Indikátorové pH papieriky som si kúpila, aby som vedela, ako na moje telo pôsobí rôzne strava a ako na neho pôsobí pohyb. Zaujímavé je tento jav sledovať u detí - čím viac sú kyslejšie, tým viac sú roztržité a hnevá.

24.09.2013

S Kozom mliečnym nápojom som spokojná.

17.06.2013

S výrobkami sme veľmi spokojní :). Sušená srvátka nám chutí, Kozí mliečny nápoj je vcelku podobný pravému koziemu mlieku, tiež nám chutí. Sójový nápoj vyhovuje, Psyllium užívame denne, sme na neho zvyknutí a vyhovuje nám. Goji Kustovnica sušené plody nám zachutila, tak sme si kúpili veľké balenia. Nemáme námietky :).

100%

21.09.2019
spokojnosť
HORE