Doprava ZDARMA od 75,00 € | 2 mesiace na vrátenieZákaznícky servis[email protected]|+421 220 512 509
0
Pravá zimní pohoda

Hrnček čaju, alebo horúce kakao. Plamienok sviečky, ktorý zahreje a poteší na duši. Prírodná kozmetika, ktorá rozmazná každý kúsok nášho tela. Darčeky zabalené včas, domácnosť uprataná a žiadna naháňačka. Tak si predstavujeme tú pravú pohodu v týchto chladných dňoch.

TIP č.1: Šálka lahodného čaju

Lahodné čaje

 

Hrnček čaju je v chladnom počasí vždy dobrý nápad. Zahreje a vďaka svojej krásnej vôni a lahodnej chuti poteší na tele aj na duši. Nielen čaj, ale aj horúce kakao, horúca vysokopercentná čokoláda alebo káva prídu určite vhod. A čo vy, dávate prednosť čajom, alebo káve?


Náš TIP: Vybrali sme pre vás obľúbené BIO fair trade čaje English Tea Shop, ktoré majú jedinečné zloženie, chuť i vôňu. Okrem lahodnej chuti a starostlivo vybraného zloženia ponúka krásne obaly, darčekové kazety a adventné kalendáre.

TIP č.2: Zdravé cukrovinky a dezerty

Zdravé cukroví

 

Poznáte to - napečiete kopu cukroviniek a musíte od nich odháňať deti, manžela a ďalších členov domácnosti, aby niečo do Vianoc ostalo. Po Vianociach zasa nastane obdobie, kedy sa sťažujete, že to nikto neje. Ako napiecť množstvo "tak akurát" poradiť nevieme, recepty zo zdravých surovín a tipy ako cez sviatky nepribrať ale poznáme.


Náš TIP: Skúste tento rok piecť zdravšie. Čím ďalej väčšiu obľubu si získava LOW CARB výživový smer, v ktorom obmedzujeme jednoduché sacharidy a dodávame telu  komplexné zdroje bielkovín, tukov a výživných látok. Mrknite na zmesi na pečenie, alebo to tento rok skúste napríklad bez lepku. Uvidíte, ako bude vašu zažívanie vďačné. :-) 

TIP č.3: Sviečky a aromaterapia

Svíčky a aromaterapie


Plamienok sviečky v pochmúrnych dňoch poteší, zahreje a rozpúšťa starosti. Klasický parafín obsahuje zbytky ropných produktov a ich spaľovaním sa do vzduchu uvoľňujú toxické látky. Práve preto sme pre vás vybrali tie zo sójového vosku, u ktorých nič také nehrozí. Naviac vďaka prírodným éterickým olejom úžasne voňajú. To ale nie je všetko - okrem sviečok voňavý domov vykúzlia aj aroma spreje, či difúzery.


Náš TIP: Pripravte si za dlhých zimných večerov vlastnú sviečku, alebo darujte túto kreatívnu sadu od Tropikalia svojim blízkym - kreatívcom.

TIP č.4: Voňavá a rozmaznávajúca prírodná kozmetika

Přírodní kosmetika

 

Naša pokožka dostáva v tomto období poriadne zabrať. Prechody z tepla do zimy jej nemusia vôbec robiť dobre. Výsledkom je suchá, popraskaná pokožka, na tvári sa často objavia šupinky. Siahnite preto po kvalitnej starostlivosti, skvele sa hodia niektoré druhy prírodných pleťových olejov.


Náš TIP: Širokú škálu rozmaznávajúcich pleťových olejov ponúka úžasná česká značka Renovality.

TIP č.5: Bylinky pomôžu a potešia

Bylinky, ktoré potešia

 

Pozreli sme sa na zúbok bylinkám vo vzťahu k správnej funkcii našich orgánov. Ktoré bylinky sú vhodné pre naše pľúca?  Ako podporiť funkciu hrubého čreva? Dôležité je myslieť aj na naše orgánové hodiny podľa tradičnej čínskej medicíny - v určitý čas má daný orgán najviac napilno a potom príde doba, kedy by sme ho mali nechať odpočívať.


Náš TIP: Mrknite na skvelé knižky nadupané bylinkovými receptami od A po Z od bylinkárky Dity Oškerovej.

TIP č.6: Zababušte sa a užite si sladký spánok

Klidný spánok

 

Kľudný a ničím nerušený spánok je v týchto dňoch dôležitejší ako inokedy. Poznáte to - ráno idete do práce za tmy a vraciate sa z nej taktiež za tmy. Naše telo je od prírody prispôsobené zmenám ročných období a preto práve teraz vyžaduje kvalitnejší a dlhší spánok. 


Mnoho z nás má ale so spánkom kadejaké ťažkosti. Nemôžeme zaspať, alebo nespíme dostatočne hlboko a ráno sa nám vôbec nechce vstať z postele. Poznáte to? Skúste melatonín, alebo niektoré bylinky, ktoré sú pre relaxáciu ako stvorené. :-)

TIP č.7: Myslite na výber darčekov, upratovanie a pečenie v dostatočnom predstihu

Darčeky zo srdca prírody »

 

Stres je náš nepriateľ. Aby sme sa mu čo najviac vyhli, je fajn zapremýšľať, čo všetko bude potrebné na Vianoce pripraviť. Komu tento rok zaobstaráte aký darček - alebo plánujete darčeky vyrobiť? Kedy budete piecť cukrovinky a v akom množstve? Kedy sa vrhnete na veľké upratovanie - a máte na neho pripravených všetkých pomocníkov?


Náš TIP: Pripravte si už behom októbra "TO DO list" a odškrtávajte si splnené úlohy a nakúpené darčeky. Všetko tak zvládnete ďaleko viac v kľude.

Hľadáte tipy na tie najlepšie darčeky zo srdca prírody? Nájdete ich pod nasledujúcim tlačidlom.