Doprava ZDARMA od 75,00 € | 2 mesiace na vrátenieZákaznícky servis[email protected]|+421 220 512 509
0
Späť do školy v pohode a v zdraví

Prázdniny sú už dávno za svojou polovicou a deti čoskoro zasadnú do lavíc. Niektorí sa tešia na svojich spolužiakov aj na nové vedomosti, niektorí by si prázdniny najradšej predĺžili na neurčito. Potom tu máme budúcich prváčikov, ktorí zasadnú do lavíc prvýkrát. Poďme deťom návrat do školy, alebo prvé zasadnutie do lavice čo najviac spríjemniť. Ako? To sa dozviete ďalej v článku.

Tipy pre posilnenie imunity detí

Tipy pre posilnenie imunity detí

 

Každý rodič to pozná. Dieťa príde do kolektívu ostatných detí a onedlho donesie domov nádchu a kašeľ. Kontakt s ostatnými ale deti potrebujú a budujú si tak kolektívnu imunitu. Tu hraje dôležitú rolu starostlivosť o imunitný systém. Základom je zdravá strava a pohyb. Na pomoc môžeme vziať aj doplnky stravy vhodné pre deti.


Taktiež si môžeme na rovinu povedať, že dnešné potraviny bývajú často chudobné na živiny, z dôvodu vyčerpanej pôdy. Preto je fajn siahnuť po kvalitných multivitamínoch a podporiť správne fungovanie detského organizmu.


Náš TIP: Multivitamínové želatínky Rakytníček obsahujú účinnú látku rakytník a zmes ovocných koncentrátov s vitamínmi, bez konzervačných látok. Predstavujú bohatý zdroj vitamínu C.

Dózy a boxy nielen na obed

Dózy a boxy nielen na obed

 

Na dobrý obedík alebo na nakrájanú zeleninu a ovocie sa hodia pevné boxy, v ktorých sa jedlo nerozmačká. Tým dominuje nápadité prevedenie, veselé farby a hravosť. Presne tak to majú deti radi. Naviac môžete zvoliť fľašu aj dózu na jedlo v rovnakom dizajne.


Náš TIP: Krásne fľaše a boxy ponúka napríklad značka R&B. Farebné prevedenie s obrázkami pre malých staviteľov, milovníkov áut a motoriek, dinosaurov, alebo pre malé princezné si deti zamilujú.

Termosky udržia nápoj dlho v teple

Termosky udržia nápoj dlho v teple

 

Termosky sú skvelými pomocníkmi na čaj, ktorý sa obzvlášť hodí na jeseň a v zime. Poriadne prehreje, keď školák príde do triedy zamrznutý, napríklad zo zimnej guľovačky. Spomeňte si na svoje detstvo - taktiež ste ich tak veľmi milovali? :-) 

 

Náš TIP: Termosky Thermos sú krásne a designové, naviac udržia obľúbený nápoj dlho v teple. Nie sú ale iba na nápoje - v ponuke máme aj termosky na pokrmy. Jedná sa o prvého výrobcu termosiek na svete! Málo kto už dnes vie, že slovo termoska je odvodené práve od mena spoločnosti Thermos.

Fľaše - zdravé a znovu použiteľné

Fľaše - zdravé a znovu použiteľné

 

Pitný režim je potrebné dodržiavať v každom veku. Nemusíme pripomínať, že ideálna na pitie je voda - deti ale majú často radi rôzne šťavy, čaje a podobne. Tak či tak, štýlové fľaše, ktoré môže dieťa používať stále dokola to istia. Bývajú vyrobené najčastejšie z odolného, no šetrného plastu alebo z pevného skla.

 

Náš TIP: Fľaše Equa sú vyrobené z odolného borosilikátoveho skla a zo zdravotne nezávadného plastu bez BPA. Ich hravý dizajn zaujme na prvý pohľad.

Zdravé raňajky, desiaty a maškrtenie

Zdravé raňajky, desiaty a maškrtenie

 

Detské telo má vysoké nároky na energiu, vitamíny a minerály pre správny rast a vývoj. Preto by sme ako rodičia mali zaistiť prísun kvalitných živín každý deň. Tie zaistia najmä kvalitné, čerstvé potraviny - zelenina, ovocie, mäso, vajce, mliečne výrobky. Skrátka pestrá strava.


Vieme ale, že to nie je vždy úplne jednoduchá úloha, často sa to podobá skôr sci-fi filmom. Deti totiž milujú sladkosti a maškrtenie. Doprajte im ho, ale s mierou a ideálne v zdravšej podobe. Tak napríklad sušené ovocie je zdravé a je to skvelá pochúťka. Alebo oriešky a orieškové krémy. 100% ovocné kapsičky sú taktiež veľká dobrota, ktorú môže mať školák vždy po ruke.


Náš TIP: Neviete, čo pripraviť deťom na desiatu? Inšpirujte sa v našich zdravých receptoch na každý deň.
 

Vrecúško na desiatu, ktoré šetrí planétu

Vrecúško na desiatu, ktoré šetrí planétu

 

Látkové vrecúška na desiatu sú šikovnými pomocníkmi a naviac šetrí prírodu. Nemusíte totiž stále dokola vyhadzovať špinavé alebo roztrhané igelitové sáčky, ale vrecúško vyperiete a môžete ho používať znovu a znovu. Ideálne na namazané pečivo, ale aj ďalšie dobroty.


Naviac môžete zvoliť z veselých farieb a dizajnov, aby každá desiata lahodila nie len tráveniu, ale aj očiam. Pretože deti často jedia hlavne očami.


Náš TIP: Krásne dizajnové vrecká na desiaty ponúka značka GoodWays a značka Tropikalia. Obe sú jedinečné a originálne, svojím vlastným spôsobom.

Zdravotné školské papuče pre správny vývoj chodidiel

Zdravotné školské papuče pre správny vývoj chodidiel

 

Detská noha vyžaduje kvalitnú obuv, aby sa mohla správne vyvíjať. Vsaďte na zdravotné papuče a obuv. Vieme síce, že z nich deti rýchlo vyrastú, ale verte nám - za tú investíciu to stojí. Na chodidlách totiž stojí správna opora celého nášho tela.


Náš TIP: Obľúbená zdravotná obuv Santé je skvelá nie len pre dospelých, ale aj pre detskú nožičku.

Čo robiť, keď školák prinesie domov vši

Čo robiť, keď školák prinesie domov vši

 

Aj keď by sme si priali, aby títo drobní škodcovia už najlepšie neexistovali, sem tam sa proste objavia. Vši sú nepríjemná téma, ale väčšina rodičov sa s nimi bohužiaľ stretne. Čo robiť, keď dieťa domov prinesie nevítaných hostí?

 

Vsaďte na kvalitné prírodné prípravky - spreje a šampóny. Existujú taktiež špeciálne vyčesávacie hrebene.