loading

Menštruačný kalíšok LUNACUP - vel. 1 (menšie)

Značka: LUNACUP | Kód: z49996
LUNACUP Menštruačný kalíšok LUNACUP - vel. 1 (menšie)

Produkt nie je k dispozícii. Vyberte si prosím iné produkty z Menstruace.
Ďakujeme za pochopenie.

Popis:

Kalíšok LUNACUP je určený pre opakované použitie pri menštruácii. Je vyrobený z veľmi kvalitného jemného lekárskeho silikónu.

Menštruačný kalíšok LUNACUP je moderná, pohodlná a bezpečná hygienická pomôcka, ktorá je výbornou náhradou vložiek a tampónov. Zaisťuje 100% ochranu po dobu 12 hodín. Jeho používanie je možné celý deň aj noc, počas športu, plávanie aj cestovanie. Chráni pred infekciami, šetrí životné prostredie a oproti vložkám a tampónom je ekonomicky výhodný. Menštruačný kalíšok LUNACUP sa závada podobne ako tampón, ale nie hlboko, ale na okraj pošvy.

Kým tampón a vložka krv absorbujú, menštruačný kalíšok ju zbiera

. To znamená, že nespôsobuje podráždenie ani vysúšaniu sliznice a tiež pozbiera viac krvi (3x toľko čo bežný tampón). Kalíšok LUNACUP pojme 15 ml (menšie) alebo 20 ml (väčšie) menštruačnej krvi než je potrebné ho vyprázdniť. Tampón veľkosti Standard / Normal pojme 6-9 ml. Najväčší tampóny Super Plus pojmú 12-18 ml. Kalíšok LUNACUP tak vyprázdňujte 2-3x dlhšie ako predtým s tampónom.

Kalíšok LUNACUP je navrhnutý tak, aby sa vložil do pošvy, kde zbiera krv a potom sa vybral, opláchol a znovu zaviedol každých až 12 hodín

. Ľahké utesnenie (pomocou podtlaku) je vytvorené vaginálnymi stenami a to umožňuje zbierať krv v kalíšku bez pretekaniu alebo zápachu. Tento podtlak sa zruší pred vyberaním kalíška a umožní vám ho vyprázdniť, opláchnuť a znovu zaviesť.

Menštruačný kalíšok je vnútri pošvy udržiavaný na mieste pošvovými svaly: vďaka svojej ohybnosti a mäkkosti materiálu nemôže spôsobiť žiadne zranenie. Priechod z pošvy do maternice je len veľkosti špendlíkovej hlavičky, takže nie je možné, aby sa menštruačný kalíšok "stratil".

Menštruačný kalíšok LUNACUP má vnútri úplne hladký povrch, čo uľahčuje jeho čistenie. V spodnej časti kalíška a na stopke sú vystúpené prstenca, zaisťujúci pevné uchopenie kalíška a tak ľahšie vybratie. Tvar kalíška je kužeľovitý (nie tvar zvona), čo viac zodpovedá anatómii ženského tela. Vďaka tomu je ľahké ho zaviesť. Pevný horný okraj zaisťuje dobré rozvinutiu kalíška po zavedení a priľnutie kalíška k pošvovej stene. Dierky na kalíška sú umiestnené veľmi vysoko pre väčší objem kalíška a na boku sú objemové rysky pre meranie sily menštruácie. Na spodku kalíška sú ryhy pre ľahšie uchopenie a vybratie.

Zloženie:

lekársky silikón vysokej kvality (Dow Corning QP1 USA)

Ako používať:

Súčasťou kalíška je veľmi podrobný návod použitie vrátane ilustrácií.

  1. Umyte si ruky.
  2. Opláchnite kalíšok vodou, aby bol vlhký.
  3. Zaujmite vhodnú polohu.
  4. Zložte kalíšok.
  5. Zaveďte kalíšok.
  6. Vyprázdnite kalíšok (obvykle po 4-6 hodinách v dňoch so silnou menštruáciou, po 10-12 hodinách v slabších dňoch).

Balenie:

1 ks menštruačný kalíšok (číry, ružový alebo fialový) + látkový sáčok zo 100% bavlny

Veľkosť 1 (menšie) je určená pre ženy do 30 rokov veku a pred pôrodom. Kalíšok má priemer 40 mm a dĺžku 45 mm plus 25 mm stopka. Obsah kalíška je 25 ml.

Upozornenie:

Záruka 5 rokov, životnosť 10 rokov. U číre varianty kalíška dôjde po niekoľkých rokoch k zmene zafarbenia silikónu do žlta. Je to prirodzená zmena, bez vplyvu na funkčnosť a zdravie. Kalíšok neobsahuje ftaláty a je z hypoalergenného materiálu (nespôsobuje alergické reakcie). Vnútromaternicové teliesko a kalíšok sa neovplyvňujú a môžete tak kalíšok používať. Antikoncepčné vaginálny krúžok (Nuva ring) je rovnako ako kalíšok uložený v pošve a na obdobie menštruácie sa vyníma. Neodporúča sa používať spoločne. V prípade, že máte časté zápaly, tak kalíšok tieto problémy obvykle odstráni alebo zmierni. Niektoré ženy kalíšok používajú aj mimo menstraci do bazéna, pre dodatočnú ochranu pošvy a jej prostredia.

Kalíšok LUNACUP prešiel testami zdravotnej nezávadnosti:

  • SZÚ - Štátny zdravotný ústav SR,
  • SGS - Švajčiarska certifikačná autorita
  • ATC - Nezávislá testovacie laboratórium
  • Lekársky silikón QP1 od Down Corning - prešiel testom na implantáciu do tela na 7 dní.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete tiež ďalšie prípravky na menštruáciu .

Informacie o značke LUNACUP

Slovenská spoločnosť LUNACUP začala v roku 2013 vyrábať menštruačný kalíšok ako vhodnú náhradu nehygienických a nepohodlných vložiek a tampónov. LUNACUP už zmenil životy žien po celom svete.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


100%
Hodnotenie
09.08.2017
S menštruačným kalíškom Lunacup som veľmi spokojná. Odporúčam.
29.06.2017
Menštruačný kalíšok LUNACUP som si kúpila na odporúčanie kamarátky, ktorá je s ním spokojná. Mne je veľmi sympatický vďaka svojej myšlienke ako takej - čistota, ekológia ... Zatiaľ trochu "bojujem" s jeho zavádzaním resp. s tým, že sa nie vždy správne roztvorí a potom preteká, takže sa zatiaľ istiã vložkou a preto jeho prínos zatiaľ nie je 100%. Ale s každým ďalším použitím je to lepšie a "viac si rozumieme", takže to nevzdávam a verím, že čoskoro už to pôjde všetko hladko.
HORE