Princípy ochrany súkromia na Prezdravie.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 509
Menu

Mojim marodům (MUDr. Jan Hnízdil)

Značka: Knihy Kód: z3290

Popis

Akcionári farmaceutických firiem, obchodníci so zdravím a vôbec všetci, ktorí ťahajú za páky práškovacího stroje súčasného zdravotníctva, nech sa chráni knihu Mojím marodům hoci len otvoriť. Čítanie autorových stĺpikov, fejtónov a glos má totiž účinky pre nich úplne nežiaduce, a mohla by im teda ľahko spôsobiť ťažké srdcové zlyhanie, náhlu mozgovú príhodu alebo len nutkavé svrbenie dlaní. A ktovie ako by dopadli, keby sa potom s dotyčnými ťažkosťami zverili do starostlivosti tej svojej, biotechnologické medicíny, ktorá síce přičinlivý lieči, ale radšej neuzdravuje, pretože permanentné pacient je zlatý důl, kdežto zo zdravého nič nekápne.

Knižná výber z článkov a úvah MUDr. Jana Hnízdil možno naopak vrelo odporučiť všetkým, ktorí si považujú zdravie vlastného i zdravie spoločnosti a sú ochotní pre nich niečo urobiť. Môžu si byť istí, že je čítanie nielen poučí, ale aj povzbudí a pobaví. Jan Hnízdil má totiž dar písať ústretovo a zrozumiteľne a navyše aj s vtipom, eleganciou a humorom, či už je reč o záludnosti úzko odborných, alebo o veciach všeobecnejšieho dosahu, o lekárstve, o športe alebo o politike. A ako sa sluší na vyznávačov psychosomatiky a celostného pohľadu na človeka, nikdy nezabúda uvádzať úplne konkrétne príklady a prenikať do všetkých zákutí životných príbehov.

"Lekár je človek, ktorý podáva lieky, o ktorých vie len veľmi málo, na liečbu chorôb, o ktorých vie ešte menej, ľuďom, o ktorých nevie vôbec nič". Voltairova slová vystihujú paradox biologickej medicíny, ktorá vychováva špičkových špecialistov, pre ktorých je porozumenie choroby dôležitejšie, než porozumenie pacientovi. Za obrovských nákladov tak medicína stále menej prispieva k zlepšeniu zdravia. Vlani (rok 2004) prekročili náklady na lieky v SR 55 miliárd korún. Počet občanov obávajúcich sa o svoje zdravie sa pritom stále zvyšuje, v roku 2005 obavy vyjadrilo 42 percent ľudí. Niečo tu skrátka nehrá. Problém nie je len v tom, ako sa v zdravotníctve plytvá. Problém je v samotnom základe biologickej medicíny, v úzkom zameranie na chorobu, v ignorovanie celostného, ​​komplexného prístupu k človeku v zdraví i chorobe.

Úryvok z úvodu:

Ani v najdivokejším sne by ma nenapadlo, že raz budem písať úvod k vlastnej knižke. Pár som ich prelistoval, aby som zistil, ako sa to robí. väčšina autorov to považuje za príležitosť na ohliadnutie za vlastnou tvorbou a životom. U mňa to nie je zrovna pekný pohľad: jedno rozpadnuté manželstvo, zrušené oddelenie, výpovede z práce, škandály, sklony k depresiám. Mojím krédom pritom vždy bolo pranierovať nešváry, obhajovať pravdu a hľadať nové riešenia. Vždy som to myslel úprimne. Vždy to zle dopadlo. Články v tejto knihe to dokazujú.

Počet strán: 232

Rozmery: 200 x 120 mm

Väzba: viazaná

Jazyk: český

Náš tip

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?

Spýtajte sa odborníkov

Poradiť sa

Objednávky a informácie

Lucia Matulová

Lucia Matulová

Po-Pá: 8-20 h

So-Ne: 10-18 h

+421 220 512 509

[email protected]

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Značka: Knihy

Pod značkou KNIHY nájdete všetky knihy, ktoré máme v ponuke.

Ověřeno zákazníky

Hodnotenie tohto kúsku

92 % Celkem 18 hodnocení Všechna hodnocení
dni
:
hodiny
:
minút
:
sekúnd