loading

Mojim marodům (MUDr. Jan Hnízdil)

Značka: Knihy | Kód: z3290
Knihy Mojim marodům (MUDr. Jan Hnízdil)
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90 €.

  5 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Kniha je v českom jazyku.

Akcionári farmaceutických firiem, obchodníci so zdravím a vôbec všetci, ktorí ťahajú za páky práškovacího stroje súčasného zdravotníctva, nech sa chráni knihu Mojím marodům hoci len otvoriť. Čítanie autorových stĺpikov, fejtónov a glos má totiž účinky pre nich úplne nežiaduce, a mohla by im teda ľahko spôsobiť ťažké srdcové zlyhanie, náhlu mozgovú príhodu alebo len nutkavé svrbenie dlaní. A ktovie ako by dopadli, keby sa potom s dotyčnými ťažkosťami zverili do starostlivosti tej svojej, biotechnologické medicíny, ktorá síce přičinlivý lieči, ale radšej neuzdravuje, pretože permanentné pacient je zlatý důl, kdežto zo zdravého nič nekápne.

Knižná výber z článkov a úvah MUDr. Jana Hnízdil možno naopak vrelo odporučiť všetkým, ktorí si považujú zdravie vlastného i zdravie spoločnosti a sú ochotní pre nich niečo urobiť. Môžu si byť istí, že je čítanie nielen poučí, ale aj povzbudí a pobaví. Jan Hnízdil má totiž dar písať ústretovo a zrozumiteľne a navyše aj s vtipom, eleganciou a humorom, či už je reč o záludnosti úzko odborných, alebo o veciach všeobecnejšieho dosahu, o lekárstve, o športe alebo o politike. A ako sa sluší na vyznávačov psychosomatiky a celostného pohľadu na človeka, nikdy nezabúda uvádzať úplne konkrétne príklady a prenikať do všetkých zákutí životných príbehov.

"Lekár je človek, ktorý podáva lieky, o ktorých vie len veľmi málo, na liečbu chorôb, o ktorých vie ešte menej, ľuďom, o ktorých nevie vôbec nič". Voltairova slová vystihujú paradox biologickej medicíny, ktorá vychováva špičkových špecialistov, pre ktorých je porozumenie choroby dôležitejšie, než porozumenie pacientovi. Za obrovských nákladov tak medicína stále menej prispieva k zlepšeniu zdravia. Vlani (rok 2004) prekročili náklady na lieky v SR 55 miliárd korún. Počet občanov obávajúcich sa o svoje zdravie sa pritom stále zvyšuje, v roku 2005 obavy vyjadrilo 42 percent ľudí. Niečo tu skrátka nehrá. Problém nie je len v tom, ako sa v zdravotníctve plytvá. Problém je v samotnom základe biologickej medicíny, v úzkom zameranie na chorobu, v ignorovanie celostného, ​​komplexného prístupu k človeku v zdraví i chorobe.

Úryvok z úvodu:

Ani v najdivokejším sne by ma nenapadlo, že raz budem písať úvod k vlastnej knižke. Pár som ich prelistoval, aby som zistil, ako sa to robí. väčšina autorov to považuje za príležitosť na ohliadnutie za vlastnou tvorbou a životom. U mňa to nie je zrovna pekný pohľad: jedno rozpadnuté manželstvo, zrušené oddelenie, výpovede z práce, škandály, sklony k depresiám. Mojím krédom pritom vždy bolo pranierovať nešváry, obhajovať pravdu a hľadať nové riešenia. Vždy som to myslel úprimne. Vždy to zle dopadlo. Články v tejto knihe to dokazujú.

Počet strán: 232

Rozmery: 200 x 120 mm

Väzba: viazaná

Jazyk: český

Informacie o značke Knihy

Pod značkou KNIHY nájdete všetky knihy, ktoré máme v ponuke.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


92%
Hodnotenie
23.11.2017
V knihe Mojím marodům sú mnohé veľmi zaujímavé úvahy iste skúseného lekára. Pamätám si skôr tzv. Rodinné lekárov, ktorí neliečili len prášky, ale rodinu poznali dobre. Pomocou týchto znalostí mohli pôsobiť na psychyku liečenej osoby. Myslím, že táto metóda bola účinná a je dobre s ňou zoznámiť hlavne mladšiu generáciu. O to sa táto kniha snaží a uvádza aj dosť v praxi uskutočnených príkladov. S knihou som spokojný, mimo poučenie je písaná aj veľmi čítavým slohom. Jednoznačne možno podľa mňa označiť knihu za úspešnú. Čitateľ sa tu poučí aj pobaví.
18.10.2016
Knihu Mojím marodům som prečítala jedným dychom. Sú to síce vybrané články, ktoré sú tiež aj v inej knihe, ale prinieslo mi to iný pohľad na to, ako sa mám starať o svoje zdravie. Len tak ďalej.
17.06.2014

Knihy Mojím marodům a Super potraviny ma veľmi zaujali.

09.05.2014

S vašou službou som spokojná. Využila som ju ešte len prvýkrát a určite nie naposledy.

31.03.2014

Knihu od MUDr. Hniezdila Mojím marodům som prečítala jedným dychom.

HORE