loading

Moringou olejodárná list

Značka: Salvia Paradise | Kód: z54514
Salvia Paradise Moringou olejodárná list<br /><strong>Moringa list</strong>
Vege
× Štítok Vegan garantuje zloženie iba rastlinného pôvodu.

Všetky vegetariánske produkty

Vegan
× Štítok Vegan garantuje zloženie iba rastlinného pôvodu.

Všetky vegánske produkty

Bez laktózy
× Výrobok neobsahuje mliečny cukor a laktózu.

Všetky produkty Bez laktózy

Bez lepku
× Výrobok je buď z prirodzene bezlepkových surovín, alebo pri ňom výrobca garantuje zloženie bez lepku.

Všetky produkty Bez lepku

{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90 €.

  4 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

100% čistá Moringou olejodárná je viacúčelovou rastlinu, z ktorej môže užívať všetky časti. Najzaujímavejšou časťou tejto rastliny je list.

Moringou olejodárná, známa pod latinským názvom Moringou oleifera, patrí do čeľade moringovitých, kde je najznámejším druhom. Priezvisko olejodárná si zaslúžila tým, že sa zo semien obsiahnutých v plodoch lisuje olej, ktorý je nevysychajúci. Jej domovinou je India, oblasť okolo Himalájí.

Je to rýchlo rastúci strom, ktorý dorastá až 12m výšky, kmeň má v priemere 30 cm. Koruna moringy je neusporiadaná a riedka. V závislosti od podmienok je strom opadavý alebo vždyzelený. Kvety oplývajú medovú vôní, mladé sú krémovej bielej farby, staršie sú žltkasté, o veľkosti cca 2 cm. Dnes moringa olejodárná rastie všade tam, kde teplota celoročne neklesá pod 20 ° C.

Jedná sa o viacúčelovú rastlinu, z ktorej možno spotrebovať všetko. Koreň moringy olejodárné so svojou pálčivou chuťou je využívaný ako náhradka chrenu a je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi. Z kôry sa zbiera vlákno, z ktorého sa ďalej vyrába povrazy a rohože, konáre moringy olejodárné sú obľúbeným krmivom pre ťavy. Plody moringy olejodárné na indickom kontinente využívajú rovnako ako v ČR fazuľové struky. Plody sa z indického kontinentu vyvážajú aj konzervované. Semená z dozretých plodov sa pražia a chuťou pripomínajú oriešky.

List je najzaujímavejšou časťou tejto rastliny, na indickom subkontinente av Afrike patrí moringa olejodárná medzi potraviny a konzumuje sa tu v čerstvom i sušenom stave v šalátoch, polievkach aj omáčkach. Obvykle sú listy moringy olejodárné k dostaniu na trhovisku, pri prebytkoch sa listy sušia a uchovávajú. Ďalšou formou použitia je príprava nálevov z listov. Moringou je viacúčelová rastlina, ktorá je využívaná v mnohých tropických kultúrach.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

100% Moringou olejodárná (Moringou oleifera) list
Krajina pôvodu: India

Dávkovanie:

Čaj: 1-2 čajové lyžičky prelejeme približne 200 ml horúcej vody (cca 80 ° C) a pod pokrievkou necháme lúhovať 3-5 min., Potom precedíme a pijeme 1 × denne.

Upozornenie:

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu.
Neslúži ako náhrada pestrej stravy.
Nie je určené deťom do 3 rokov a tehotné ženy. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.
Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte v tme a suchu.

Informacie o značke Salvia Paradise

Salvia Paradise sro je plne českou rodinnou firmou, ktorá spracováva aj dováža prírodné látky z celého sveta aj naše slovenské komodyty. Špecializuje sa na chemicky nezaťaženej prírodné látky, čím môže tvrdiť aj o výrobkoch z druhého konca sveta, že sú v BIO kvalite.

 

Prípravky v práškovej forme, sypané formy, porciované prírodné látky, alebo kvapky pre jednoduché užívanie.

Široká ponuka prípravky Salvia Paradise:

KONTAKT: Salvia Paradise s.r.o., Kvaň 159, 26762 Zaječov, IČ: 29143144, DIČ: CZ29143144

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Podľa súčasnej legislatívy EU a byliniek a bylinných produktov nesmieme uvádzať podrobnejšie informávie, ktoré by v nás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín – i keď sa tieto bylinky používajú stovky rokov a pomohli miliónom ľudí. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami preukázané účinky bylín, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek.

My ale ctíme zdravý ľudský rozum a schopnost nájsť si informácie o bylinách vo verejne prísupných zdrojoch, napríklad na CELOSTNEJ MEDICÍNE

HORE