Princípy ochrany súkromia na Prezdravie.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

Doprava ZDARMA od 75,00 €  | 2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 509
Menu

Ako si vybrať produkt:

Prírodné BIO produkty

Pod pojmom bioprodukt alebo biovýrobok sa rozumie surovina alebo výrobok zo suroviny rastlinného alebo živočíšneho pôvodu získané v ekologickom poľnohospodárstve, v ktorom sa hospodári šetrným spôsobom k zvieratám, pôde, rastlinám prírode vôbec. Nepoužívajú sa pesticídy, umelé hnojivá a genetický modifikované organizmy (GMO). Zvieratám poskytujú dostatok starostlivosti, kvalitného krmiva životného priestoru pre pastvu i odpočinok. Pri spracovanie bioproduktov nie sú použitá umelé farbivá, aromatické a konzervačné látky, dochucovadlá a ďalšie cudzorodé prídavné látky.

V našom e-shope ponúkame BIO produkty značiek Argital, Blue Step, Country Life, Phoenix Division, Phytoderma, Rinatura a ďalších. Tieto produkty majú nasledujúce certifikáciu:

PRODUKT EKOLOGICKÉHO POĽNOHOSPODÁRSTVA

Česká národná značka pre bioprodukty. K jej udeľovaní sú Ministerstvom poľnohospodárstva poverené kontrolné organizácie KEZ, AbCert a Biokont. Pravej českej a certifikované bioprodukty sú označené grafickým symbolom BIO alebo jeho schválenými modifikáciami s nápisom "Produkt ekologického poľnohospodárstva". Tato značka zaručuje, že produkty boli kontrolované na každom kroku od pól cez úpravu a spracovanie až ku konečnému spotrebiteľovi. Správne označené biopotravina nesie aj číslo kontrolné organizácie: CZ-KEZ-01 alebo číslo a skratku niektoré iné schválené kontrolné organizácie.

BIO produkty v EU BioGarantie Bio-Siegel EcoCert
Označenie BIO produktov v Európskej únii Belgická známka BioGarantie Nemecká známka
Bio-Siegel
Francouzská známka EcoCert

 

Prírodná BIO kozmetika

Prírodná kozmetika je vyrábaná z prírodných surovín. Jedna sa najmä o rastlinné zložky, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínov, antioxidantov a hydratačných látok. Práve starostlivý výber surovín hrá v prírodnej kozmetike významnú rolu. Prírodná kozmetika neobsahuje parafíny, farbivá, parabény, syntetické parfumy a konzervantov a musí spĺňať prísne štandardy.

Prírodnú kozmetiku ponúkame pod značkami Alva, Cannaderm, Lavera, Moom, Purity Vision, Saloos, Styx, Weleda. Kozmetika spĺňa nasledujúce certifikáciu:

CPK – CERTIFIKOVANÁ PRIRODNÁ KOZMETIKA

Značka CPK (Certifikovaná prírodná kozmetika) je českou obdobou medzinárodné známky Kontrolovaná prírodná kozmetika. Tuto značku zaviedla v roku 2007 česká nezisková organizácia dohliadajúca na kontrolu ekologického poľnohospodárstva, spoločnosť KEZ o.p.s.(Kontrola ekologického poľnohospodárstva). Certifikát presne definuje suroviny, ktoré kozmetika môže obsahovať a vymedzuje minimálne množstvo zložiek prírodného pôvodu v kozmetickom výrobku. Značku CPK nájdete na väčšine produktov značiek Saloos a Cannaderm.


CPK BIO – CERTIFIKOVANÁ PRIRODNÁ BIO KOZMETIKA

Nadstavbou značky "CPK" je značka "CPK bio" pre výrobky, ktoré je potrebné získať nielen štandardom CPK, pivo musí obsahovať minimálne 10% použitých surovín z ekologického poľnohospodárstva. Toto logo nájdete napríklad na niektorých produktoch značky Saloos, Cannaderm.


LACON
LaconLacon je národnej rakúsky skúšobný ústav, ktorý sa zaoberá kompletné kontrolou a certifikáciu ekologických surovín fariem. Styx


BDIH - Bundesverband deutscher Industrie- und Handelsunternehmen

BDIHZnačku kontrolovanej prírodnej kozmetiky BDIH založil a registruje zväz nemeckých priemyselných obchodných podniku (Bundesverband deutscher Industrie- und Handelsunternehmen) zaoberajúcich sa výrobou predajom liečiv, potravinových doplnkov a prípravkov starostlivosti o telo už od roku 1996. Splnenie prísnych kritérií je posudzované pre každý výrobok zvlášť nezávislým medzinárodným inštitútom EcoControl v Osterode. Známka zaručuje prírodný pôvod určitou časťou zložiek daného kozmetického výrobku. Nezohľadňuje však, či zložky pochádza z ekologického poľnohospodárstva. Certifikát BDIH majú značky Lavera, Purity Vision, Weleda.

ECOCERT
EcoCertZnámka Ecocert potvrdzuje, že kozmetický výrobok obsahuje suroviny z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, a na rozdiel od známky BDIH, informuje o skutočnom podielu týchto surovín vo výrobku. Pôvodne iba certifikačný kontrolný orgán pre ekologické poľnohospodárstvo Ecocert patri dnes medzi najväčšie certifikačné spoločnosti pre organické kozmetické výrobky. Od roku 2002 ponúka dva certifikáty - "Ecocert ECO" pre produktov, ktorých obsah je z 95% prírodného pôvodu, z čoho 50% musí pochádzať z ekologického poľnohospodárstva. Prísnejšie "Ecocert BIO" označuje Výrobky, Ktoré pochádza z 95% z ekologického poľnohospodárstva. Označenie Ecocert majú niektoré produkty značiek Alva a Phytoderma.

NaTrue
NaTrueNaTrue je európska záujmová asociácia výrobcov prírodnej kozmetiky a biokozmetiky so sídlom v Bruseli. Jej hlavným cieľom je zachovať garantovať vysoké nároky na výrobca prírodnej kozmetiky a biokozmetiky a zároveň transparentne informovať spotrebiteľov o zloženie prípravkov. Známku NaTrue nájdete na produktoch značky Lavera Weleda.


HCS - Humane Cosmetic Standard
HCSHuman Cosmetic Standard sa vzťahuje ku kozmetickým výrobkom a zaručuje, že tieto produkty nie sú testované na zvieratách. Firmy označené certifikátom HCS nesmú pokusy na zvieratách nielen samy vykonávať pivo ani je zadávať ako zákazku iným subjektom. Medzi výrobca kozmetiky, ktorí netestujú na zvieratách, patri napríklad Born to BIO, La Chevre, Lavera, Natura siberica, Marilou BIO, Primavera Weleda.

 

BIOINFOMAČNÉ PRODUKTY

Bioinformačné produkty harmonizujú energetické dráhy telá (meridiány) a prostredníctvom biorezonancie rušia energetickú príčinu disharmónie v informačnom poli človeka. Hlboko ho čistí a detoxikuje. Ak zasiahne rezonančná vlna miesto kde sú uložené toxíny, spôsobí malé "zemetrasenie", toxíny sa uvoľní a telo je vylúči. Človek si sám dokáže vďaka predkladaným informáciám rýchlo oživiť svoje samoregeneračné schopnosti a následne uvedie svoje telo do harmonického stavu. Po celom tele sú na pokožke reflexné nudy orgánov, ktoré telo využíva pre harmonizáciu funkcia svojich orgánov. Bioinformačné produkty vychádzajú z princípov starej čínskej medicíny s využitím najnovších poznatkov fytoterapie, kryštáloterapie, homeopatie a moderných informačných metod metód.

Bioinformačné produkty ponúka značky Diochi, Energy.

 

EKO DROGÉRIA

PPrípravky ekologickej drogérie sú vyrobené na rastlinnej a minerálne bázi a neobsahujú zložky pochádzajúce z ropy. Majú minimálnej vplyv na vodný život a sú rýchlo a úplne biologicky rozložiteľné. Vyznačujú sa pritom umývacími čistiacimi schopnosťami, ktoré sú úplne porovnateľné s účinnosťou bežných prípravkov. Nie sú testované na zvieratách. Ekologickú drogérií nájdete pod značkami Ecover, Frosch, AlmaWin, Klar, Madel, Finclub Yellow & Blue.

ECOGARANTIE
EcoGarantie je belgická ochranná známka označujúca ekologicky šetrné výrobky. Pri výrobku označeného známkou EcoGarantie si môžu spotrebitelia byť istí, že spĺňa najprísnejšie požiadavky z hľadiska kvality, bezpečnosti a udržateľnosti a ktorých zloženie je čisto z prírodných látok pochádzajúcich z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Výrobky s označením EcoGarantie sú kontrolované nezávislou certifikačnou organizáciou Ecocert Integra. Logo EcoGarantie nájdete na produktoch značky AlmaWin.

A.I.S.E.
A.I.S.E.A.I.S.E. je medzinárodná asociácia odvetví výroby mydiel, čistiacich prostriedkov a prostriedkov na údržbu v Európe. Táto asociácia spustila celoeurópsky program, tzv. "Chartu trvalo udržateľný čistenie", což je dobrovoľná priemyselná iniciatíva, ktorá má presvedčiť výrobca aj zákazníkov o uplatňovaní dlhodobejšie lepe fungujúcich postupov v oblasti upratovania. Symboly tejto charty uvádzané na obaloch výrobkov znamenajú, že daná spoločnosť dodržiava podmienky ustanovené týmto dobrovoľným programom asociácie A.I.S.E.

AISE charitaZahliadnete ak toto logo na výrobku, znamená to, že výrobok bol vyrobený spoločnosti, ktorá podpísala chartu, dobrovoľne sa zaviazala tak trvale zlepšovať svoje postupy s ohľadom na aspekty trvalo udržateľného rozvoja a že táto spoločnosť je nezávisle kontrolovaná organizáciou AISE. Logo nájdete na produktoch značiek Madel a Finclub.


Soil Association
Soil AssociationCertifikát Soil Association je britskou obdobou slovenskej známky BIO kvality a stanovuje radu štandardu zameraných na ekologické poľnohospodárstvo. Certifikát udeľuje britská Soil Association Certification Limited, ktorá spolupracuje so značkou Ecover.

 

FAIR TRADE - spravodlivý obchod

Spravodlivý obchod je obchodné partnerstvo, ktorého cieľom je zlepšenie životných podmienok doteraz vylúčených znevýhodnených výrobcov z rozvojových zemi v rámci konceptu udržateľného rozvoja. Toho sa snaží docieliť poskytovaním lepších obchodných podmienok pre výrobca zvyšovaním uvedomenia spotrebiteľov o situácii v chudobných rozvojových krajinách.

Ako FAIR TRADE funguje:

Výkupná cena surovín má v systéme Fair Trade stanovenú minimálnu hranicu, pod ktorou sa nikdy nesmie znížiť, aby bola schopná pokryť farmárom výrobné minimálnej životnej náklady. Nepodlieha tak výkyvom na konvenčnom trhu, ktoré môžu malých farmárov znevýhodňovať. Súčasťou minimálnej ceny je tiež tzv. Fairtradové prémie , což je príplatok, ktorý sa nerozdeľuje medzi jednotlivé farmára, pivo putuje priamo poľnohospodárskemu družstvu. Z príplatku sú financované vzdelávacie, komunitné projekty ekologické alebo môžu pomoci vytvoriť ďalšie pracovné príležitosti.

Fair TradeVšetky výrobky s certifikáciu Fairtrade sú označené registrovanou známkou udeľovanú medzinárodnou organizáciou Fairtrade International. Ak si kúpite produkt so známkou Fairtrade, môžete si byť istá, že pri jeho pestovaní neboli použité nebezpečné agrochemikálie. Kúpou týchto výrobkov podporíte alternatívny ekonomický model, pochutnáte si na kvalitných výrobkoch a dáte hlas inému spôsobu obchodovania. Fairtradové produkty nám dodáva English Tea Shop. O Fairtrade sa viac dozviete na www.fairtrade-asociace.cz.

Aký je rozdiel medzi Fair Trade a BIO produkty?

Značka Fair Trade automaticky neznamená, že bol výrobok vyrobený s ohľadom na životné prostredie (teda v kvalite bio), naopak značka bio nemusí znamenať, že jeho výrobca v krajinách tretieho sveta nebol vykorisťovaný. Odhadom viac ako polovica výrobkov Fair Trade na českom trhu má aj certifikát bio. Preto ešte len výrobok nesúci obe značky môže spotrebiteľovi naznačiť, že kupuje najvyšší možnú kvalitu, ako z hľadiska sociálneho a morálneho, tak aj z hľadiska ekologického.

 

CERTIFIKÁCIA PRE VEGÁNOV

Vegan Society
VeganLogo Vegan je certifikát, ktorý zaručuje, že produkt neobsahuje žiadny živočíšny produkt (mäso, mlieko, vajcia, med, kožušiny ani kože). Logo je udeľované organizáciou The Vegan Society. Výrobky s týmto logom nie sú testované na zvieratách a nie sú v nich väčšinou použitý ani ingrediencie testované na zvieratách. Označenie vegan Society majú produkty Hemp Powder.

 

GMP – Goof Manufacturing Practice
(SVP - Správna výrobná praxe)

Certifikát GMPCertifikát GMP sa udeľuje len výrobcom, ktorí dodržiavajú podmienky správne výrobnej praxe. Certifikát je potvrdzujúcim dokladom, že daný výrobca spĺňa prísne kritériá uplatňované pri výrobe a kontrole liečiv. Jedna sa predovšetkým o výber kvalitných overených výrobcov farmakologicky účinných látok prevažne rastlinného pôvodu. Tieto extrakty, ktoré sú overované vo vlastných laboratóriách, potom zaručujú účinok v súlade s textom uvádzaným na obale hotového výrobku. Starosť, ktorá sa prípravku venuje v priebehu výroby, je rovnocenná s výrobou liečiv, ktorá je pod priebežnou kontrolou špecialistov - inšpektorov správnej výrobnej praxe (SÚKL Praha).

Certifikátom GMP disponujú KFU Akuna, Australian Remedy, Barny´s, Finclub, Walmark.