loading

Rakytník - Zázračná rastlina, oranžový poklad ... (Jiří Bajer)

Značka: Knihy | Kód: z4991
Knihy Rakytník - Zázračná rastlina, oranžový poklad ... (Jiří Bajer)
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 2,50 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 2,50 €.

  7 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Kniha je v českom jazyku.

Kniha Rakytník - Zázračná rastlina, oranžový poklad ... zoznamuje s liečivými vlastnosťami a ďalšími pozitívami tejto rastliny, radí, ako pestovať a tiež ako plody a ďalšie časti rakytníka prakticky využívať - ​​nájdete tu recepty na šťavy, džemy, šaláty, čaju, ale aj masti, dokonca víno apod.

Už dávno nie je pravda, že rakytník je len ten tŕnistý ker s kyslými plodmi, ktorý sa hodí asi len pre vtáky v zime a na osadení zdevastovanej pôdy. Rakytník je nová a významná kultúrna plodina, ktorá vyvoláva čoraz väčší záujem. Celkom iste ani jedna v prírode voľne rastúca rastlina si nezískala tak rýchlo a tak veľkú pozornosť ako rakytník. Za necelých sedemdesiat rokov sa rakytník stal rastlinou svetového významu. Oceňovaný je vysoký obsah vitamínov v plodoch a oleja s liečivými vlastnosťami. Vedci objavujú možnosti stále širšieho využitia a ďalej skúmajú bohatú paletu biologicky účinných látok. Ponúka sa využitie jeho plodov i listov pre potravinárstvo a liečivých látok a ich účinkov zvlášť pre zdravotníctvo. Významné je tiež uplatnenie rakytníka vo veterinárnej medicíne. Využíva sa zvyškov pri spracovaní plodov ako prísad do krmiva v živočíšnej výrobe, čo zvyšuje prírastky, skvalitňuje mäsové výrobky a posilňuje imunitu zvierat.

Drevo rakytníka má vysokú výhrevnosť. Svojimi korene regeneruje zdevastovanou pôdu a obohacuje ju o vzdušný dusík, ktorý púta pomocou symbiotických baktérií. Krásou kríky a farebnými plodmi skrášľuje okrasné výsadby. Rakytník, to je svetový trend pre zdravie. Aj v ČR sú už založené prvé plantáže a máme skúsenosti s pestovaním rakytníka. Táto kniha nech je inšpiráciou pre ďalšie pestovateľov, pre veľké i malé výsadby rakytníka.

Úryvok z úvodu:

Keď sa ma niekto spýta na rakytník, vždy hovorím, že nepoznám inú takú rastlinu, ako je rakytník. Rastlinu, ktorá by mala v hmote plodov a v listoch takmer všetky vitamíny a ďalších, toľko cenných biologicky aktívnych a zdraviu prospešných látok v takom množstve, ako má rakytník.

Už veľa ľudí aj v Čechách spoznalo význam a dôležitosť rakytníka. Rakytník je vysádzaný v malých i väčších výsadbách. Rakytník je propagovaný ako nová a zdravie veľmi prospešná ovocná drevina. V predaji sú výrobky z jeho plodov už viac ako 20 rokov, napriek tomu ale zostáva ešte stále pre mnoho ľudí rastlinou neznámou, exotickú.

(...)

V tejto knihe sú staršie i nové informácie zo svetovej literatúry. Najväčší podiel na uvedenie rakytníka do pestovania a hlavne na jeho šľachtenia majú ruskí šľachtitelia. Za sedemdesiat rokov vykonali obrovský kus dobrej práce. V tejto knihe sú tiež aj niektoré české skúsenosti. Zoznámite sa s rakytníkom, jeho pestovaním, žatvou, ale tiež použitím pre zdravie aj s jeho kulinárskym využitím. Rakytník je aj potenciálnym surovinovým zdrojom látok pre farmáciu. Liečivé látky z rakytníka sa dajú získať ľahšie ako synteticky (napr. serotonín) a praktické aplikácie dokazujú, že takto izolované látky dosahujú vyššiu účinnosť ako syntetizované.

Počet strán: 160 strán + 16 strán prílohy

Rozmery: 150 x 225 mm

Väzba: viazaná

Jazyk: český

Náš tip:

Ďalšie informácie o knihe Rakytník - Zázračná rastlina, oranžový poklad ... nájdete v článku Rakytník - spracovanie plodov .

 

V našej ponuke nájdete tiež prípravky obsahujúce rakytník rešetliakový .

Ďalšie informácie o rakytníka rešetliakovom nájdete v článku Rakytník rešetliakový .

Informacie o značke Knihy

Pod značkou KNIHY nájdete všetky knihy, ktoré máme v ponuke.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov
HORE