Doprava ZADARMO od 50,00 € | 2 mesiace na vrátenieZákaznícky servisinfo@prezdravie.sk|+421 220 512 509
0
0
Kvetová voda z kvietkov jablone
Kvetová voda z kvietkov jablone
Kvetová voda z kvietkov jablone

 

Obľuba avokáda neustále rastie a nie je sa čomu diviť! Jeho využití je všestranné, a tak by rozhodne nemalo chýbať vo vašom jedálničku či starostlivosti o telo.

Pre mäkšie päty

Veľa ľudí by mohlo hovoriť, ako dokážu tvrdé päty bolieť a praskať. Čo s tým? Skúste túto jednoduchú masku.

 

Ako na to?
Kým začneme, namočíme si nohy na 15 minút do vlažnej vody. Nohy si odmočíme a odstránime z nich odumretú kožu (najlepšie pemzou), potom ich umyjeme a osušíme. Nakoniec na celé chodidla nanesieme roztlačené avokádo, necháme ho pôsobiť 15 minút a potom masku spláchneme.
 

Pofúkanie boliestok od slniečka

Nech už nás spáli slniečko, alebo budeme mať na tele šrámy, v oboch prípadoch nám pomôže avokádová pasta.

 

Ako na to?
V miske roztlačíme 1 avokádo, zmiešame ho s citrónovou šťavou a vzniknutú pastu rozotrieme na postihnuté miesta. Akonáhle pasta zaschne, zmyjeme ju vodou. Procedúru opakujeme minimálne štyrikrát denne.
 

Pre mladšie ruky

Hovorí sa, že na rukách poznáme, koľko je človeku rokov. A je to pravda! Vyskúšajte tento jednoduchý zábal – uvidíte, že budú vaše ruky vyzerať hneď jemnejšie!

 

Ako na to?
V miske roztlačíme 1 avokádo, pridáme do neho 1 žĺtok a pár kvapiek citrónovej šťavy. Všetko premiešame, masku nanesieme na ruky a zabalíme ich do igelitového sáčku. Necháme 15 minút pôsobiť a potom masku omyjeme.
 

Vitamínová bomba pre vaše vlasy

 Trápia vás spľasknuté vlasy? Skúste im dopriať vitamínovú masku, po ktorej vaše vlasy chytia druhý dych! 

 

Ako na to?
Stačí, keď v miske roztlačíme 1 avokádo, pridáme do neho 1 kávovou lyžičku olivového oleja a zmes nanesieme na navlhčené vlasy. Vlasy potom zabalíme na 30 minút do potravinovej fólie a uteráku, potom ich opláchneme a umyjeme.
 

Autor: Dita Oškerová, Bylinkové snenie