Doprava ZADARMO od 50,00 € | 2 mesiace na vrátenieZákaznícky servisinfo@prezdravie.sk|+421 220 512 509
0
0
Mlieko s muškátovým orieškom - recept
Obrázek Mlieko s muškátovým orieškom
Budete potrebovať na Mlieko s muškátovým orieškom
  • mlieko
  • muškátovy oriešok
Na čo slúži Mlieko s muškátovým orieškom

Muškátový oriešok je malý a taktiež trochu tvrdohlavý. Keď ho ale nastrúhate, odmení vás jemnou vôňou a štipľavou chuťou, ktorá sa skvelo hodí ako korenie do koláčikov, vianočného pečiva či mäsových špecialít. Veľkú službu vám preukáže aj pri skrášľujúcich rituáloch.

Ako pripraviť Mlieko s muškátovým orieškom

Poznáte to – ležíte v posteli, počítate ovečky a nemôžete zaspať. Nezúfajte a povolajte nápoj, ktorý používali už naše babičky. Mlieko s muškátovým orieškom stopercentne zaberie! Stačí, keď si večer doprajete nápoj z teplého mlieka a pridáte štipku nastrúhaného muškátového orieška. Ten obsahuje látku tryptofán zvyšujúcu hladinu hormónu sérotonínu v tele, a tak vás pekne upokojí.

NÁŠ TIP: Rýchly zábal proti bolesti hrdla

S prichádzajúcou zimou sa veľmi často stáva, že ochorieme, obzvlášť teraz pred sviatkami. Ale nezúfajte a pripravte si na noc tento zábal, ktorý určite zaberie.Na bavlnenú plienku alebo plátno si namažeme bravčovú masť, ktorú ľahko posypeme nastrúhaným muškátovým orieškom. Na to si priložíme tenké plátno, obklad si obviažeme okolo krku a necháme pôsobiť cez noc.
 

Autor: Dita Oškerová, Bylinkové snenie