Doprava ZADARMO od 50,00 € | 2 mesiace na vrátenieZákaznícky servisinfo@prezdravie.sk|+421 220 512 509
0
0
Rakytníkový med s vitamínem C
Rakytníkový med s vitamínem C
Rakytníkový med s vitamínem C

• 1 dl čerstvo vylisovanej rakytníkovej šťavy 
• 3 dl kvalitného domáceho tekutého medu

Rakytník v mede 250 g
Terezia Company
Rakytník v mede 250 g
do 4.10. u vás
MedoComplex 400 g
MycoMedica
MedoComplex 400 g
do 4.10. u vás
MedoReishi 400 g
MycoMedica
MedoReishi 400 g
do 4.10. u vás
Med zmiešaný kvetový lesný 400g
Jankar Profi
Med zmiešaný kvetový lesný 400g
do 7.10. u vás
Apiglukan 250 g
Grulich
Apiglukan 250 g
do 4.10. u vás
Rakytníkový med s vitamínem C pro posílení imunity

Miluji vůni šípků. Vždy, když se line kuchyní, ve mne vyvolá ohromnou dávku klidu. A protože právě Milujem vôňu šípok. Vždy, keď sa prelína kuchyňou, vo mne vyvolá ohromnú dávku pokoja. A keďže práve nastalo obdobie, v ktorom sa šípky zbierajú, spojte príjemné s užitočným a pri prechádzke jesennou krajinou sa zastavte pri pár šípkových kríkoch. Nazbierajte si ich plody do zásoby a urobte si z nich napríklad lahodnú marmeládu, ktorá je výborná na linecké kolieska.


Keďže rakytník je najväčšou zásobárňou vitamínu C a posilňuje celý náš organizmus, jeho liečivé účinky sú skoro až nadpozemské. Táto vitamínová bomba by preto nemala chýbať v žiadnom špajzy!

Rakytníkový med s vitamínem C pro posílení imunity

Umyté bobule rakytníka rozmixujeme na kašu a šťavu precedíme cez plátenko do misy. Plátky vytláčame tak dlho, kým nám nezostanú len šupky a semienka. Rakytníkovú šťavu potom zamiešame do tekutého medu. Hotový med prelejeme do pohára a dáme do chladničky.


Preventívne užívame 1 čajovú lyžičku denne.

TIP: Ďalšie recepty z rakytníka

Prírodný životobudič
Verte, že stačí denne užívať 1 kávovú lyžičku tohto elixíru a budete zdraví ako rybička! Rakytníková šťava je skvelá na podporu imunity a dá sa pripraviť pokojne aj do zásoby.


Ako na to?
Stačí, ak bobuľky rakytníka odšťavíme, šťavu nalejeme do formičiek na ľad a zamrazíme ju. Potom už len podľa potreby vylúpeme štvorček, ktorý pridáme do pohára s vodou. Ak nám bude vadiť príliš kyslá chuť, môžeme si nápoj prisladiť medom alebo javorovým sirupom.


P.S. Zbytky, čo nám ostali v odšťavovači, nevyhadzujeme, ale vytvoríme si z nich rakytníkový olej!

Rakytníkový zábal
Na biele šupinky vo vlasoch sa zase skvele hodí tento jednoduchý zábal. Prospejeme tým nielen pokožke hlavy, ale aj vlasom, ktoré sa vďaka rakytníku nádherne rozžiaria.


Ako na to?
V miske zmiešame 1 polievkovú lyžicu rakytníkového oleja a 5 polievkových lyžíc olivového oleja. Oboje premiešame, nanesieme na vlasy a necháme 45 minút pôsobiť. Potom si vlasy umyjeme šampónom a necháme ich prirodzene uschnúť. Túto procedúru si doprajeme dvakrát týždenne, výsledky sa dostavia veľmi skoro.

Autor: Dita Oškerová, Bylinkové snenie