Doprava ZADARMO od 50,00 € | 2 mesiace na vrátenieZákaznícky servisinfo@prezdravie.sk|+421 220 512 509
0
0
Kvetová voda z kvietkov jablone
Kvetová voda z kvietkov jablone
Kvetová voda z kvietkov jablone

• 1 l slnečnicového oleje

• hrsť ľubovníka bodkovaného

Bio Slnečnicový olej lisovaný za studena 1l
Saloos
Bio Slnečnicový olej lisovaný za studena 1l
do 4.10. u vás
Kvetová voda z kvietkov jablone

Ľubovníkový olej je skvelý na spáleniny od slniečka, na masáže brucha a strie, boľavé nohy a aknóznu pleť. Vyvarujte sa ale po jeho aplikácii priamemu slnečnému žiareniu ale aspoň na 24 hodín!


Už aj naše babičky vedeli, že svätojánska noc, ktorá pripadá z 23. júna na 24. júna, má veľkú silu a že bylinky, ktoré v ten deň nazberáme, sú ďaleko účinnejšie ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa teda na zber liečivok práve v tuto chvíľu, kedy je vzduch presýtený láskou, nespútanosťou a slobodou. Svätojánska noc je celé veky zahalená tajomstvom a mágiou. Kelti slávnosť slnovratu, ktorý okolo sviatku svätého Jana prichádza, pojali ako oslavu bohyne Matky.


 Kresťanstvo – rovnako ako u iných sviatkov – naviazalo na pohanské oslavy letného slnovratu a oslavovali sviatok Jána Krstiteľa. Kvety ľubovníka je najlepšie zbierať práve na sviatok svätého Jána, nakoľko je v tuto chvíľu ľubovníkový olej najsilnejší a oplýva magickou mocí. Po použití ľubovníka sa ale vyhýbajte priamemu slniečku, mohla by vás postihnúť nepekná vyrážka.

Kvetová voda z kvietkov jablone

Kvety ľubovníku bodkovaného dáme do veľkého zaváracieho skla a zalejeme olejem tak, aby boli všetky kvety ponorené. Sklo necháme stáť 6 týždňov na slniečku, každý deň ho pretrepeme. Nakoniec scedíme cez jemné plátno a nalejeme do tmavej fľaštičky. Uchovávame v suchu pri izbovej teplote.

Autor: Dita Oškerová, Bylinkové snenie