Doprava ZDARMA od 75,00 € | 2 mesiace na vrátenieZákaznícky servis[email protected]|+421 220 512 509
0

TIP č. 1: Zdravá výživa

Zdravá výživa

Zdravá a pravidelná strava je pre náš dobrý pocit aj pre úspešnú redukciu hmotnosti základ. Pokiaľ chceme chudnúť skutočne účinne s dlhodobým výsledkom, je dôležité zamerať sa predovšetkým na náš jedálniček. A to nie len na chvíľku, než schudneme, ale dlhodobo. Zo zdravého stravovania sa rýchlo stane životný štýl.

 

Okrem straty prebytočných kilogramov tým prospejete celému organizmu a podporíte jeho správne fungovanie. V jedálničku sa vyhnite nezdravým pochúťkam a obmedzte jednoduché sacharidy. Naopak kvalitné tuky, bielkoviny, dostatok vlákniny a zložité sacharidy sú pre telo nevyhnutné. Veľmi nám prospejú a náš jedálniček obohatia superpotraviny a antioxidanty.

 

Bojíte sa, že zdravé jedlá vám ani vašim najbližším nebudú chutiť? Aj klasické jedlá sa dajú pripraviť v zdravej variante a úžasnou rozmanitosťou chutí. Na scéne je v súčasnosti mnoho výživových smerov – stačí zapátrať a vybrať si, ktorý smer je ideálny práve pre vás. Inšpirovať sa môžete tiež našimi zdravými recepty, kde si vyberie i najväčší labužník... :-)

TIP č. 2 - Pitný režim

Pitný režim

Môže sa to zdať ako ohrané klišé, ktoré ste počuli už snáď tisíckrát, ale je to úplná pravda! Dostatočný pitný režim je pre znižovanie hmotnosti nevyhnutný a kľúčový. A to ako pri diétnych opatreniach tak pri pohybe, u ktorého to platí minimálne dvojnásobne. Pitie si kontrolujte priebežne, určite do seba nenalejte liter vody naraz.

 

Každý deň začíname pohárom vody ihneď po prebudení, ktorým rozhýbeme náš metabolizmus. Pokračujeme pitím behom dopoludnia v práci, fľašu s vodou a kanvičku čaju majte stále po ruke. Najväčší podiel tekutín je ideálne vypiť behom dopoludnia, poobede a večer menej.

 

Behom jedla veľmi nepite a medzi pitím a jedlom dodržujte chvíľku rozostupy. Má to jeden jednoduchý dôvod – pomôžeme tak žalúdku lepšie potravu natráviť, pretože tekutinou nariedime jeho tráviace šťavy. Vyhýbajte sa pri chudnutí sladkým limonádam a džúsom. Čistú vodu a čaj občas preložte aj minerálnou vodou, ale nie príliš často – môže dráždiť sliznicu žalúdku a nie je ideálna pre naše kosti.

TIP č. 3 - Cvičenia a pohyb

Cvičenia a pohyb

Okrem správneho stravovania a pitného režimu je pre telo veľmi dôležitý pohyb a posilňovanie. Zvoľte pohyb primerane svojmu telu, ktorý vás bude baviť, nie do ktorého sa budete musieť nútiť. Nie je nič horšie ako odpor k športe. Pretože neustály pohyb a posun je život a lenivosť ešte nikdy nikoho nikam nedostala. Aj keď... Poriadne zvoľniť a relaxovať je tiež samozrejme potrebné. Za odmenu... :-)

 

Nemusíte sa ihneď trápiť v posilňovne, to skôr narobí viac škody, ako úžitku. Zo začiatku každý deň doma poriadne upracte, už len týmto sa skvelo zapotíte a vyplavíte endorfín, hormón šťastia. Zaraďte dlhé prechádzky, každý deň tisíce krokov prospeje postave, pľúcam, tráveniu. Pre pretiahnutie svalov je skvelá jóga a pilates. Zaraďte aj vhodné doplnky stravy pre športovcov a kvalitné proteíny.

 

Postupne pripojte nejaký zábavný tanec, tenis, plávanie, domáce posilňovanie... Fantázii sa medze určite nekladú. Do všetkého choďte postupne, po malých krôčikoch. Žiadny výsledok sa nedostaví ihneď, chce to hlavne pevnú vôľu a pozitívne myslenie. Nad svojou pohybovou aktivitou môžete mať neustály prehľad vďaka fitness náramkom a špeciálnym váham.

TIP č. 4 - Chudnutie s chuťou

Chudnutie

Každý deň sme v kolobehu povinností, kedy na vymyslenie a prípravu plnohodnotného jedla občas skrátka nezostane čas. V takej chvíli je fajn mať po ruke jedlo, ktoré je rýchle na prípravu a dodá nám dôležité živiny.  Nejedná sa ale o dlhodobú náhradu klasickej, pestrej stravy.

 

Naše telo funguje ako presný stroj, ktorý zvláda úžasné veci, ale je potrebné ho živiť tým správnym palivom. Ako krátkodobú náhradu klasického jedla môžete využiť diétne jedlá, ktorá zahrňujú celý komplex dôležitých látok, živín, bielkovín pre organizmus. Jedlo pripravíte behom pár sekúnd a presne viete, koľko energie do seba dostanete. To sa s obľubou využíva pre redukcii hmotnosti.

TIP č. 5 - Zelené potraviny

Zelené potraviny

Poznáte ten pocit, keď ráno vstávate z postele úplne rozlámaný a bez energie? Môže to byť známka zaneseného organizmu. Telo je potrebné očistiť a naštartovať pre správne fungovanie. Ale aspoň 2x do roka – na jar a na jeseň – by sme sa mali venovať uprataniu svojho tela, rovnako ako doprajeme jarné a jesenné upratovanie našej domácnosti. Pretože aj telo je taká naša domácnosť a chceme sa v ňom cítiť ako v bavlnke, bez nepríjemných problémov.

 

V skutočnosti sa očiste môžete venovať ďaleko častejšie, priebežne behom celého roka. Pohárom mladého jačmeňa alebo chlorellou každé ráno nič neskazíte a telo vám za svoju každodennú porciu zeleného poďakuje... :-)

 

Najdôležitejšie orgány pre očistu tela sú črevá, pečeň a obličky. Vytvorte si svoj nový návyk a priebežne sa o nich starajte. Existujú rôzne druhy detoxikácie tela z rôznych smerov, ako je Ájurvéda ale Tradičná čínska medicína. V posledných rokoch sa na výslnie dostali zelené potraviny, najväčšej obľube sa teší Chlorella, Spirulína, Mladý jačmeň a Matcha tea. Nedávajte jarnej únave žiadnu šancu a vrhnite sa do detoxu s chuťou a po hlave.

TIP č. 6 - Starostlivosť o telo

Prírodná kozmetika

Pri strate prebytočných kilogramov meníme nie len náš jedálniček a celkový životný štýl, ale tiež postavu. Preto by sme mali zamerať pozornosť na kvalitnú starostlivosť o pokožku, ktorej výkyvy na váhe nepristanú. Príliš rýchla zmena hmotnosti ovplyvňuje pevnosť a pružnosť kože – pri rýchlom chudnutí sa môžeme stretnúť s ovisnutou kožou, naopak pri rýchlom pribratí hmotnosti s popraskanou pokožkou a striami.

 

Pre pokožku je ďaleko lepšie zvoliť postupnú, pomalšiu cestu chudnutia. K tomu doplniť kvalitnú prírodnú starostlivosť a je skoro vyhrané. Vhodne zvolené oleje a krémy dodajú koži pevnosť a pružnosť. Zamerajte sa na kvalitnú, prírodnú kozmetiku bez zbytočnej chémie.

 

Ani v starostlivosti o pokožku rozhodne nepodceňujte pravidelný pitný režim. Pretože nie len náš organizmus, ale i pokožka potrebuje dostatočne zavlažovať... :-)
 

TIP č. 7 - Doplnky stravy

Doplnky stravy na chudnutie

Doplnky stravy môžu napomôcť nie len rozpusteniu tukov a detoxikácii, rozhodne svoju dôležitú rolu hrajú tiež pri ochrane namáhaných kĺbov a regenerácii svalov. Aj tu príroda hrá svoju nezastupiteľnú rolu – prírodné doplnky stravy, bylinky a antioxidanty telo ocení rozhodne viac ako chémiu.

 

Pre celkové povzbudenie organizmu aj dodanie energie je skvelá guarana, zelený čaj, kofeín, rakytník aj medicinálné huby. Starostlivosť o svaly zastanú esenciálne aminokyseliny a pre prípad kŕčov vo svaloch magnézium. Kĺby potrebujú dostatok kvalitného kolagénu, ktorý naviac chráni tiež srdce a pružnosť ciev. Dôležitú úlohu pri redukcii hmotnosti hrá dostatok kvalitnej vlákniny.

 

V poslednej dobe sa na výslní dostáva prírodná látka zvaná Glukomannan, ktorá má pôvod v dažďových pralesoch Ázie. Glukomannan dodá telu potrebnú energiu, absorbuje vodu a pocitovo rýchlo zaplní žalúdok. Tiež podporuje normálne trávenie a udržuje hladinu cholesterolu pod kontrolou.

TIP č. 8 - Pozitivné myslenie

Knihy o pozitivnom mysleni

Na začiatku cesty k novému životnému štýlu rozhodne stojí pozitívne myslenie a pevná vôľa. Ide o to, že aj negatívnu situáciu prijmeme ako skúšku a možnosť rastu. Pozitívne naladenie nám umožní vidieť problémy ako príležitosti a transformovať svoje myšlienky v realitu. Bez schopnosti ovládať svoju myseľ nejde mať svoj nový životný štýl naplno pod kontrolou.

 

Okrem toho tiež pozitívne myslenie prináša viac sebavedomia, sebalásky, a zamedzuje pôsobeniu stresu a zlých pocitov. Je dôležité plne prijať a precítiť miesto, kde sa teraz nachádzate ako svoj odrazový mostík. Pokiaľ nie ste s niektorou časťou svojho tela práve v túto chvíľu spokojný, pozitívne myslenie a pevná vôľa to pomôže zmeniť.

 

Venujte sa viac času sami sebe, v kľude iba so svojimi myšlienkami. Meditácia, vizualizácia a afirmácia pri správnom praktikovaní majú ohromnú silu. Naučí vás ovládať myšlienky, emócie a tvoriť príjemnú budúcnosť. Inšpirujte sa tiež svojim okolím alebo knižkami. Skrátka niekým, kto je pozitívne naladený a jeho postoj sa vám páči... :-)

TIP č. 9 - Knihy

Knihy o zdravie

Chudnutie a zdravý životný štýl môže byť hračka, obzvlášť pokiaľ máte dostatok kvalitnej inšpirácie a motivácie. Pokiaľ si teda o začiatku veľmi neviete rady, na radu otázok vám môžu odpovedať kvalitné, tematické knihy. Autori, ktorí majú s danou tematikou skúsenosti su skvelí učitelia a môžu vás vo snažení veľmi posúvať dopredu. V knihách nájdete nie len prínosné tipy a rady, ale tiež veľa skvelých receptov a povzbudenia. Pretože inšpirácie nie je nikdy dosť.

 

V knihách sa dozviete, ako si zložiť pestrý jedálniček, ktoré potraviny sú a nie sú vhodné, akým diétam sa určite vyhnúť oblúkom, aký pohyb každý deň  zaradiť a ako si budovať pevnú postavu, ako relaxovať a veľa ďalších zaujímavých a prínosných informácii.

TIP č. 10 - Relax

Relaxacia

Nie len po športe, ale aj pri každodenných starostiach je dôležité relaxovať a poriadne si odpočinúť. Väčšina z nás v dnešnej dobe pozná stresujúce situácie a pre telo to rozhodne nie je nič dobrého.

 

Rozmaznávajte sa! Venujte si toľko pozornosti, koľko len potrebujete a doprajte svojmu telu aj mysli tu najpríjemnejšiu relaxáciu pod slnkom. Zmyselná masáž rozmaznáva a pomôže od bolesti svalov. Kúpeľ pri sviečkach príjemne uvoľní celé telo a zrelaxuje myseľ.

 

V masážnych olejoch spojuje rada prospešných prírodných látok a byliniek. Keď olej pred masážou ešte nahrejete, lepšie sa všetky živiny z neho dostanú do tela. Sviečky navnadia pocit pohody, tepla a meditácie. Stačí dlhší pohľad do plamienka sviečky a vaša myseľ sa neubráni kľudu a odpočinku. Aromaterapia prebudí aj hlboko ukryté zmysly. Vyskúšajte rôzne vône, nájdite pre seba tu pravú, ktorá vám navodí príjemné pocity relaxácie a tú pri svojom odpočinku používajte čo najčastejšie.

Ďalšie produkty pre relaxáciu »


Uvarte si v pohodlie domova zdravá a chutná jedlá, ktorá vám pomôžu cítiť sa fit.