loading

Špaldová múka BIO 400 g

Značka: Wolfberry | Kód: z56533
Wolfberry Špaldová múka BIO 400 g<br /><strong>Špaldová mouka</strong>
Bio
× Produkt spĺňa platné legislatívne podmienky pre označenie BIO.

Všetky BIO produkty

BIO certifikát
Vege
× Štítok Vegan garantuje zloženie iba rastlinného pôvodu.

Všetky vegetariánske produkty

Vegan
× Štítok Vegan garantuje zloženie iba rastlinného pôvodu.

Všetky vegánske produkty

Bez laktózy
× Výrobok neobsahuje mliečny cukor a laktózu.

Všetky produkty Bez laktózy

{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 1,90 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 1,90 €.

  4 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  e měsíce na vrácení zboží bez udání důvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Špaldová múka Wolfberry BIO 400 g dodá organizmu celý rad vitamínov, minerálov, bielkovín a vlákninu. Je ľahko stráviteľná a výborne sa hodí výrobe chleba, závarky do polievky alebo zahusťovanie polievok a omáčok.

Pšenica špalda (Triticum spelta L.) patrí k najstarším kultúrnym obilninám, ktorá sa v prehistorickej dobe pestovala predovšetkým na Blízkom východe. Špalda je veľmi ľahko stráviteľná, má orieškovú chuť a patrí do skupiny pluchatých pšeníc.

Chleby s prídavkom špaldovej múky majú výraznú chlebovú vôňu, veľký objem, krásne popraskanú kôrku, perfektne chutia a dlho vydržia vláčne a čerstvé. Špalda navyše obsahuje takmer všetky základné zložky dôležité pre organizmus. Vďaka väčšiemu podielu aleurónovej vrstvy tak obsahuje pšenica špalda v priemere 16% bielkovín, čo je oveľa viac, než u klasickej pšenice.

Aminokyselinové zloženie je u klasickej pšenice a špaldy takmer totožné, iba obsah esenciálnych aminokyselín je u špaldy vyššia. Špalda tak obsahuje pomerne značné množstvo nenasýtených mastných kyselín a neobsahuje cholesterol. Obsah lepku sa v nej pohybuje okolo 40% a jeho kvalita je veľmi vysoká. Konzumácia špaldovej múky ale v niektorých případek alergiu u celiatikov vôbec nevyvoláva, v každom prípade je ale jej konzumácia nutná prediskutovať s lekárom.

Špalda, vďaka tomu, že nie je šľachtená, tak si zachováva svoje prirodzené vlastnosti a má orieškovú chuť. Vo Wolfberry špaldovej múke nájdete celý škálu minerálnych látok, vitamínov a viac než 12% bielkovín. Je vyrábaná zo zŕn rastlín pestovaných v BIO kvalite na kontrolovanom ekologickom poľnohospodárstve. Výborne sa hodí na pečenie chleba a rôzneho pečiva, ale aj na prípravu závariek do polievky alebo na zahusťovanie pokrmov.

Nutričné hodnoty v 100g
Energia: 1214 kJ / 290 kcal; Bielkoviny: 12.5 g; Tuky: 2 g; Sacharidy: 55 g; Vláknina: 4 g; Voda: maximálne 11 g

Minerály v 100g
Vápnik:
38 mg; Železo: 4 mg; Draslík: 385 mg; Sodík: 8 mg

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002


zloženie:

Balenie:

400 g (sypký prášok)

Krajina pôvodu: Holandsko

Upozornenie:

Alergény: Lepok

Informacie o značke Wolfberry

Wolfberry sro disponuje skladovými priestormi a výrobnými kapacitami, ktorými prejde ročne viac ako 250 ton kvalitné sušené kustovnice, sušeného ovocia, orieškov, čajov, strukovín, štiav a sirupov, ktoré sa ďalej triedia, balia a spracovávajú.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov
HORE