Doprava ZDARMA od 75,00 € | 2 mesiace na vrátenieZákaznícky servis[email protected]|+421 220 512 509
0

Svetový deň srdca

Keď sme šťastní, poskakuje

. Keď cítime úzkosť, zviera so. V hnevu tlčie ako o závod, a ak je zlomené z nešťastnej lásky, dokáže neskutočne bolieť. Srdce je hnacím motorom tepnového systému, ale aj orgán, ktorý sa značne podieľa na našej emocionálnej rovnováhe.

Detoxikácia tohto okruhu je nesmierne dôležitá. Infekčné ložisko môže okrem iného vyvolávať stavy úzkosti, paniky a ďalšie psychické poruchy. Spolu s tenkým črevom tvoria základný pár orgánov. Pod nadvládu srdce ďalej patrí napríklad stredné ucho, osrdcovník, tváre, artérie alebo jazyk, z ktorého zafarbenie (predovšetkým začervenanie špičky jazyka) a povlaku možno o srdci veľa vyčítať.

Na toxickú záťaž v okruhu srdca upozorňujú predovšetkým tieto prejavy: búšenie srdca, arytmia, dráždivý kašeľ, dýchavičnosť, sucho v nose a očiach, ale aj úzkosť, zábudlivosť a veľké množstvo snov.

Srdcu škodí smútok aj prílišná radosť.

Hlavnou emócií srdce je radosť - pozitívne emócie, ktorá na prvý pohľad nemá s ničím škodlivým nič spoločné. Ovšem ak je spojená s manickou správaním a přemrštělými reakciami (najmä hysterickým, teatrálnym smiechom), môže začať srdcové okruh zaťažovať. Nadmiera radosti podľa TČM totiž ničí srdcové čchi a výsledkom môže byť roztržitosť. Spolu 14 produkty

Filtrovanie