loading

Test na zistenie krvnej skupiny 1 ks - ZĽAVA - POŠKODENÁ ŠKATUĽA

Značka: MiraTes | Kód: zSLEVA1971
MiraTes Test na zistenie krvnej skupiny 1 ks - ZĽAVA - POŠKODENÁ ŠKATUĽA
Zľava 25%
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 2,50 €. Blesková doba doručenia
  ×

  Najlacnejšie dopravné
  Dopravné už nie je prekážkou! U nás totiž dopravné už od 2,50 €.

  7 Spôsobov dopravy
  Vyberte si ten najmilší spôsob dopravy. K dispozícii vám sú výdajné miesta Uloženky, DPD výdajné miesta alebo DPD doručenie na adresu.

  Viac informácií
 • Lehota na vrátenie 2 mesiace
  × Lehota na vrátenie 2 mesiace

  2 mesiace na vrátenie tovaru bez udania dôvodu
  Dostanete toľko času, koľko potrebujete. V priebehu 2 mesiacov od obdržania balíčka nám môžete neporušený tovar bez udania dôvodu kedykoľvek vrátiť.

Popis:

Test na zistenie krvnej skupiny je sada domáceho testu na určenie vášho krvného typu v systémoch ABO a Rh. Je určený len pre diagnostiku in vitro. Táto technika zistenia krvnej skupiny je už používaná po celom svete.
Systém ABO rozdeľuje krv do štyroch možných typov A, B, AB a O. Osoba s krvnou skupinou A má na povrchu erytrocytov proteín zvaný antigén A, osoba s krvnou skupinou B má proteín zvaný antigén B, osoba s krvnou skupinou AB má antigén A aj B a osoba s krvnou skupinou O nemá antigén a ani B

Krvná plazma môže obsahovať jednu, obe alebo žiadnu z protilátok Anti-A a Anti-B.

Jednotlivci majú v podstate len protilátky na ostatné krvnej skupiny ako na svoju. Ako príklad krv skupiny A nebude nikdy obsahovať Anti-A.

Krvná skupina je určená geneticky. Antigény sú prítomné pri narodení, zatiaľ čo protilátky sa vyvíja v priebehu prvého roku života. Landsteinerovo zistenie vyvolalo rozsiahla skúmanie a bol objavený veľký počet ďalších systémov krvných typov, medzi ktorými je najdôležitejšie systém Rh popísaný v roku 1940.

Systém krvných skupín Rh je oveľa komplikovanejšia než systém ABO. Najdôležitejšie je antigén D a zodpovedajúce protilátka Anti-D. Antigén D je tiež pripojený k povrchu entrocytů a osoba, u ktorej sa tento antigén vyskytuje, sa nazýva D-pozitívne alebo Rh-pozitívne.

V plazme osoby Rh-pozitívny nikdy nenájdete Anti-D.

Krv bez antigénu D na červených krvinkách sa nazýva D-negatívne alebo Rh-negatívne a v krvnej plazme obvykle nemá obsiahnutý Anti-D. Avšak v prípade, že sú do krvi D negatívna osoby privedené D pozitívne erytrocyty, vytvorí sa Anti-D.

Ako používať:

Pomocou sterilnej lancety získate vzorku vašej kve. Ten je umiestnený do 4 koliesok na testovacej karte a zmiešaný s kvapkou vody. Po niekoľkých minútach môžete určiť vašu krvnú skupinu.

V prvých troch kruhových políčkach na karte nájdete Anti-A, Anti-B a Anti-D. Tieto protilátky spojí červené krvinky dohromady s antigénmi do zhlukov zvaných aglutináty. Aglutináty je viditeľný voľným okom. Teda krv skupiny A - obsahuje antigén A - bude zhlukuje v políčku Anti-A, krv skupiny B bude zhlukuje v políčku Anti-B, krv skupiny AB bude zhlukuje v políčkach Anti-A a Anti-B, zatiaľ čo krv skupiny O nezhlukuje ani v políčku Anti-A ani v políčku Anti-B.

Rh opzitivní krv bude zhlukuje v políčku Anti-D. Týmto spôsobom bude prítomnosť alebo neprítomnosť aglutinátu ukazovať krvný typ aplikovaný na kartu. Pre získanie správneho výsledku je zásadné, aby ste nemiešali obsah políčka do iného políčka.

Štvrtý krúžok obsahuje kontrolné činidlo. Normálne sa v tomto krúžku nevyskytuje žiadny aglutináty. Ak sa však vyskytne, niečo sa v priebehu testu vykonalo zle a výsledok je neplatný.

Balenie:

1 hliníkový balíček ID CARD s testovacou kartou, 1 pipeta, 4 tyčinky, 2 lancety, 1 leukoplast, 1 fólia, 1 návod

Upozornenie:

Test je určený na jednorazové použitie. Pred použitím si dôkladne prečítajte návod na použitie. Tento test je na určenie jedného krvného typu. Test je na jedno použitie. Nie je určené pre hemofilikov. Skladujte pri izbovej teplote (5-37 ° C) mimo dosahu detí.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete aj ďalšie prípravky na krv a krvotvorbu a ďalšie diagnostické testy .

Ďalšie informácie o Testu na zistenie krvnej skupiny nájdete v článku Zaujímajte sa aktívne o svoj zdravotný stav s použitím domácich testov .

Informacie o značke MiraTes

Spoločnosť MiraTes je lídrom v oblasti zdravotníckej diagnostiky pre domáce použitie a uspokojuje požiadavky zákazníkov na informácie, domáce testy a iné produkty, ktoré im môžu pomôcť pri kontrole ich zdravie. Domáce testy MiraTes sú rovnako spoľahlivé ako štandardné laboratórne testy a navyše sú špeciálne prispôsobené pre domáce použitie. Tieto testy nie sú používané len bežnými spotrebiteľmi, ale aj profesionálnymi zdravotníckymi zariadeniami, ako sú nemocnice a ordinácie praktických lekárov. Okrem výroby domácich testov je spoločnosť MiraTes aj európskym distribútorom patentovaného gélu RescuDermTM na ošetrenie popálenín od slnka a ohňa. Spoločnosť MiraTes bola založená v roku 1999 so sídlom v holandskom Rotterdame. V roku 2005 bola založená spoločnosť MiraTes Czech, sro. ako výhradný distribútor pre Českú a Slovenskú republiku.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?
Spýtajte sa odborníkov

Recenzie


100%
Hodnotenie
12.10.2016
Krvný test splnil účel. S výrobkom som bola spokojná. Človek musí byť len veľa opatný, pretože má len jeden pokus. Za tie peniaze by tam mohli byť skúšobné papieriky a ihly dve.
22.08.2016
So zakúpeným testom krvnej skupiny som bola maximálne spokojná. Je jednoduchý, návod je zrozumiteľný a výsledok bol úplne jednoznačný, nemala som problém s interpretáciou výsledku. Je pravda, že krvnú skupinu by určila akákoľvek transfúznej stanice, ale s vaším testom je to zábavné dobrodružstvo - najmä keď som sama nebola "darca" krvi a mohla som bezbolestne žmýkať vlastnú sestru :-) Váš produkt môžem jedine odporučiť.
15.04.2016
Test na zistenie krvnej skupiny bol použitý a plne splnil očakávania. Je rýchly a prehľadný. S výrobkom sme spokojní a všetkým, ktorí si chcú zistiť, alebo overiť krvnú skupinu, ho odporúčam.
26.01.2016
S testom na určenie krvnej skupiny som bola spokojná, bolo to rýchle, jednoduché. Môžem len odporučiť.

16.03.2015
S testom na zistenie krvnej skupiny som bola veľmi spokojná. Jeho použitie je jednoduché a výsledok máte takmer okamžite.
HORE