loading

Lifefood Bio Vlašské orechy jadrá 100g

Kód produktu: z5845

Lifefood Bio Vlašské orechy jadrá 100g

Produkt nie je k dispozícii. .
Ďakujeme za pochopenie.

LifefoodBio Vlašské orechy jadrá 100g76.38out_of_stock

Popis:

Vlašské orechy bio jadra
Orech kráľovský (vlašský orech)

Tento strom je pôvodom z Indie, odkiaľ ho do Európy dopravil vraj Karol Veľký. V Ríme bol ořešák zasvätený Bohu Jupiterovi a nazývali ho tam "Jupiterov žaluď". Vlašské orech sa stali symbolom plodnosti a boli považované za "Božské jedlo". Ořešák dorastá do výšky až 45 ma patrí medzi najpestovanejšie dreviny na svete.

Vlašské orechy sú cenené nielen pre svoju chuť, ale aj pre vysoký obsah dôležitých látok, potrebných pre naše telo. Obsahujú viac ako 70% tukov, 18% proteínov a 3% sacharidov. Tuky obsahujú veľké množstvo rôznych nenasýtených mastných kyselín, najmä kyselinu linolovú a linoleovú, ďalej kyselinu kávovú a kyselinu neo-chlorogenovú. Ďalej obsahujú flavonoidy, terpény, chinóny, triesloviny, taníny, vitamíny a provitamíny ako B-karotén (provitamín A), vitamín B3, B5, B6, vitamín C a E. Zo stopových prvkov je to draslík, fosfor a horčík.

Kvôli svojmu nízkemu obsahu cukrov sa orechy hodí aj pre diabetikov a pre svoju výživnú hodnotu sú cenené aj vegetariánov. Pravidelná konzumácia vlašských orechov pozitívne pôsobí na rôzne negatívne psychické stavy, ako je depresia, stres, podráždenosť, úzkosť a pod. Je to výborná potrava pre náš mozog, čo dokazuje aj vzhľad ich jadrá, ktoré sa práve mozgu podobá. Vlašské orechy tiež pomáhajú odstraňovať únavu a predchádzať vzniku srdcových ochorení.

Obsah: 100g
Krajina pôvodu: Uzbekistan

Značka:

Lifefood

Prezerali ste tieto produkty

  • Lifefood Bio Vlašské orechy jadrá 100g
1 rok na vrátenie tovaru
bez udania dôvodu
x
Radi vám upravujeme ponuku na mieru, ale aby sme to zvládli, používame k tomu súbory cookie.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
OK
prvni