loading

Zázvorové čaje

Sa zázvorovým čajom sa niekedy stretol snáď každý z nás. Niekomu chutí, niekomu sa naopak hnusí, ale pravda je, že zázvor má priaznivé účinky. Zázvorový čaj sa odjakživa podával pri prechladnutí a chorobách. Poznáte iste príslovie, že "kadiaľ zázvor chodí, tade lieči". Zázvorový čaj pochádza z Číny, kde predstavuje ako liek, tak aj pochutinu. Pre tých z nás, ktorí chuť zázvoru zrovna nemilujú, máme dobrú správu, zázvor totiž nemusí tvoriť základ čaju, ale môže byť len prísadou, napríklad čierny čaj so zázvorom a broskýň.

 

Recept na zázvorový čaj

Zázvorový čaj si môžete pripraviť aj doma. Pre tých z vás, ktorým je odporná jeho koreňová a pálivá chuť, máme recept, ktorý chuť zázvoru zmierni. Zázvorové čaje v našej nadídce môžete pripraviť tak, že ide o skutočnú delikatesu. Aby mal čaj silu, je potreba koreň nakrájať a nastrúhať. Do čaju by sme mali pridať ako kolieska zázvoru, tak aj drť, ktorá sa v čaji takmer úplne rozpustí. Ďalší ingrediencií je med, s ktorým by sme nemali šetriť, do jedného hrnčeka môžeme dať aj niekoľko lyžíc. Posledným zástupcom je citrón, ktorý by mal celý čaj dochutiť, preto by sme s jeho dodávaním mali byť opatrní.

Recept na zázvorovou limonádu

Olúpte asi 2cm koreňa zázvoru a najemno nastrúhajte. Doplňte lyžičkou cukru a zalejte 0,5l vriacej vody. Namiesto cukru je možné dať med. Nechajte cca 5 minút vylúhovať. Nádobu s limonádou naplňte ľadom a nechajte vychladnúť. Limonádu podávajte s plátkom citróna a mäty. Možno ju už vyhladenú dochutiť citrónovou šťavou.

 
8 produktov
Radiť podľa:Obľúbenosticeny
HORE