Princípy ochrany súkromia na Prezdravie.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

Januárový výpredaj pokračuje - zľava až 83 %.
2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 509
Menu

Covid -19 - SARS-CoV-2 IgG / IgM testovacie sada na protilátky - 1 ks v balení

Značka:
účel Táto sada slúži na kvalitatívne stanovenie IgG a IgM protilátok proti novému koronavírusy SARS-CoV-2 v ľudskej krvi alebo sére alebo plazme ako pomocná metóda pri stanovení diagnózy koronavírusy… Popis a parametre

Popis

účel

Táto sada slúži na kvalitatívne stanovenie IgG a IgM protilátok proti novému koronavírusy SARS-CoV-2 v ľudskej krvi alebo sére alebo plazme ako pomocná metóda pri stanovení diagnózy koronavírusy (COVID-19).

Princíp testu:

Je využitá metóda time-resolved fluorescencie immunoassay. IgG a IgM protilátky vo vzorke sa rýchlo naviažu na fluorescenčne značené antigény v zásobníku a vytvorí imunokomplexami. Ak imunokomplexami migrujú k IgM prúžku (obalené myšími protilátkami proti ľudským IgM), sú zachytené komplexy obsahujúce protilátky SARS-CoV-2 IgM. Ak imunokomplexami migrujú k IgG prúžku (obalené myšími protilátkami proti ľudským IgG) sú zachytené komplexy obsahujúce protilátky SARS-CoV-2 IgG. Rovnakým spôsobom sú fluorescenčne značené kuracie IgY protilátky zachytené v C (kontrolného) prúžku (obalené kozími protilátkami proti kuracím IgY). Tieto zachytené imunokomplexami produkujú fluorescenčné signál, ktorého sila je priamo úmerná ich koncentráciu v danom analytu (teda SARS-CoV-2 IgM a IgG). Po excitácii UV žiarením (s vlnovou dĺžkou 365 nm) emitujú imunokomplexami obsahujúce SARS-CoV-2 IgM a IgG žiarenia a tvoria svetelné prúžkami v príslušných oblastiach pre prúžky Ig M a IgG. Rovnakým spôsobom sa objaví svetelný prúžok v oblasti kontroly, čo svedčí o správnom operačnom postupe ao spoľahlivosti výsledku. Prítomnosť svetelných prúžkov v oblasti pre IgM a IgG určuje, či sú vo vzorke prítomné SARS-CoV-2 IgM a / alebo IgG protilátky (v tomto poradí). Keď je súprava použitá spoločne s GT-100 Time-resolved fluoroimmunoassay analyzátorom, je fluorescenčný signál svetelných prúžkov odpočítaný a porovnaný s prednastavenými hraničnými hodnotami.

Vzorka je považovaný za pozitívny na prítomnosť SARS-CoV-2 IgM a / alebo IgG, ak je signál väčší ako je hraničná hodnota

komponenty

25 reakčných zásobníkov oddelene zabalené spolu s vysúšacím prostriedkom

  • Každý zásobník je určený pre jediný test a obsahuje nitrocelulozní membránu, absorpčné papier, oblasť pre vzorku, oblasť pre kontrolu a PVC dosku.
  • Nitrocelulozní membrána je obalená myšími protilátkami proti ľudskému IgM, IgG a kozími protilátkami proti kuraciemu IgY

.

Oblasť pre kontrolu obsahuje fluorescenčnú značený SARS-CoV-2 antigén a kuracie IgY.

príbalový leták

Potrebný materiál k odpočítaní výsledkov:

K odpočítaní výsledkov použite jedno z nasledujúcich zariadení:

  • A

.

Režim analyzátora: GT-100 Time-resolved fluoroimmunoassay analyzátor

  • B

. Režim baterky: UV baterku (vlnová dĺžka 365 nm) - je súčasťou balenia

Zariadenie na odber vzorky (pipeta) - je súčasťou balenia

Skladovanie a stabilita

Skladujte zásobníky na suchom mieste pri teplote 2-30 ° C a vyhnite sa pôsobeniu priameho svetla. Neotvorené balenia je stabilný do vypršania expiračnej doby uvedenej na obale. Po otvorení by malo byť okamžite použité.

Odber a príprava vzoriek

Môže byť použitý vzorku krvi, séra alebo plazmy.

Vyhnite sa testovanie vysoko lipemických, zakalených a hemolyzovaných vzoriek.

Postup pri testovaní

režim analyzátora

Zapnite GT-100.

Nechajte vzorku ohriať na izbovú teplotu.

Vyberte zásobník z balenia.

Na hlavnej obrazovke vyberte Setting (nastavenie). Zvoľte Regis ter. Vložte Identifikačné kartu do čítačky na vrchnej časti analyzátora a stlačte Regis ter. Po úspešnej registrácii bude uložené identifikačné číslo testovanie. Skontrolujte správnosť tohto čísla v Query screen (obrazovke). Vráťte sa kliknutím na back (späť), vyberte Sample test (test vzorky) a prejdite na Sample test screen (obrazovku testovanie vzorky). Dvierka prístroja sa automaticky otvoria.
Pridajte pipetou 30 μl krvnej vzorky alebo 20 ml séra / plazmy do vzorkovacej oblasti zásobníka.
Nechajte naplnený zásobník pri izbovej teplote 12 minút.
Medzitým zadajte identifikačné číslo vzorky a vyberte typ vzorky. Zasuňte držiak zásobníka do prístroja. Po 12 minútach inkubácie vložte zásobník do držiaka. Dvierka prístroja sa zatvoria.
Po dokončení testovania sa zobrazí a vytlačí výsledok. Odstráňte a zlikvidujte použitý zásobník.
B. režim baterky
Nechajte vzorku ohriať na izbovú teplotu.
Vyberte zásobník z balenia.

Pridajte pipetou 30 μl krvnej vzorky alebo 20 ml séra / plazmy do vzorkovacej oblasti zásobníka.

Pridajte vzorka tu:
30 μl krvi

alebo

20 ml séra / plazmy

Nechajte naplnený zásobník pri izbovej teplote 12 minút

.
Po uplynutí 12 minút osvetlite testovaciu oblasť UV baterkou a odčítajte výsledky.

vyhodnotenie výsledkov
A. Pre režim analyzátora:
Porovnaním prednastavených hraničných fluorescenčných hodnôt bude výsledok zobrazený ako Positive / Negative / Intermediate (pozitívny / negatívny / stredný) na SARS-CoV-2 IgM a / alebo IgG. Ak sa zobrazila stredná hodnota výsledku, je odporúčané test opakovať s novým zásobníkom a pečivo prekontrolovať výsledok.
B. Pre režim baterky:
IgM a IgG Pozitívny
IgM Pozitívny
IgG Pozitívne

negatívne

neplatné výsledky

Poznámka: Ak sú výsledky na kontrolnom prúžku nečitateľné, znamená to, že nie sú spoľahlivé. V takom prípade si znovu pozorne prečítajte postup a vykonajte test znovu s novým zásobníkom.

Odstraňovanie chýb (režim analyzátora)
Ak fluorescenčné signál v kontrolnom prúžku nespadá do prípustného rozsahu, analyzátor zobrazuje správy "Invalid Control 1" (kontrolný prúžok kvality nebol nájdený) alebo "Invalid Control 2" (kontrolný signál kvality je nižšia než prednastavená hodnota).
Ak sa v okienku ani po 6 minútach inkubácie neobjaví žiadna chromatografická migrácie, vyhoďte zásobník a test vykonajte znova.
Ak je zásobník prejdený, analyzátor ukončí testovanie a zobrazí "Expired cartrige" .Obmedzenia

Diagnóza a liečba infekcie SARS-CoV-2 by nemala závisieť len na stanovenie SARS-CoV-2 IgG / IgM. Do úvahy musí byť vždy brány klinické symptómy, zdravotné histórie a ďalšie laboratórne výsledky pacientov.
Po aplikácii myšou monoklonálne protilátky sa v imunozobrazovacích metódach a imunoterapiu u pacientov objavila antimyší protilátka (HAMA). Kvôli HAMA efektu môže byť imunitný analýza falošne pozitívne. Sada bola vytvorená tak, aby sa čo najviac zabránilo týmto poruchám. Efekt 5% HAMA séra na testovacie výsledky je ± 15%.
Interferencie: hemolýza, žltačka, lipidovej krvné a reumatické faktory - tieto všetky môžu ovplyvniť výsledky testovania. Test SARS-CoV-2 IgG / IgM neovplyvňuje hemoglobín až do 5 g / l, bilirubín až do 0,1 g / l, triglyceridov až do 10 g / l, reumatický faktor až do 150 UI / ml.
Riedenie vzorky pre testovanie nie je odporúčané.

výkonnosť

Prediktívne pozitívna hodnota: sada vykazuje zhodu 5/5 s pozitívnym továrenským referenčným materiálom.
Prediktívne negatívna hodnota: sada vykazuje zhodu 20/20 s negatívnym továrenským referenčným materiálom.

Opakovateľnosť: Každý z dvoch pozitívnych referenčných materiálov je testovaný desaťkrát. Všetky výsledky by mali byť pozitívne.

Balenie

1 ks p>

Upozornenie

Jedná sa o test len na profesionálne diagnostické použitie.

Toto činidlo je určené len na použitie na vedecké výskumy a malo by byť použité striktne podľa návodu.
Nepoužívajte zásobník ak je balenie poškodené, etiketa je nečitateľná alebo je zásobník expirovaný.

Testovacie zásobník slúži len pre jeden test a nemôže byť použitý znova.

Nejedzte vysúšacie prostriedok.
Činidlá môžu používať iba vyškolené osoby s laboratórnou praxou. Uvedený postup musí byť presne dodržaný. Vzorky, použité činidlá a spotrebný materiál sú zdravotnícky odpad, ktorý je potenciálne nebezpečný a mal by byť zlikvidovaný podľa národných a miestnych reguláciou.

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?

Spýtajte sa odborníkov

Poradiť sa

Objednávky a informácie

Lucia Matulová

Po-Pá: 8-20 h

So-Ne: 10-18 h

+421 220 512 509

[email protected]

Podľa súčasnej legislatívy EU a byliniek a bylinných produktov nesmieme uvádzať podrobnejšie informávie, ktoré by v nás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín – i keď sa tieto bylinky používajú stovky rokov a pomohli miliónom ľudí. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami preukázané účinky bylín, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek.

My ale ctíme zdravý ľudský rozum a schopnost nájsť si informácie o bylinách vo verejne prísupných zdrojoch, napríklad na CELOSTNEJ MEDICÍNE

Ověřeno zákazníky

Hodnotenie tohto kúsku

72 % Celkem 6 hodnocení Všechna hodnocení
dni
:
hodiny
:
minút
:
sekúnd