Princípy ochrany súkromia na Prezdravie.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 509
Menu

Klíšťák Ixoderm 10 ml

Značka: Vetrisol Kód: z2993
Nakúpte 2 vybrané produkty a získate darček: Klíšťák Ixoderm 10 ml

Popis

Klíšťák Ixoderm s klieštikmi je prípravok prvej voľby k rýchlemu zneschopnenia, znehybnenie, usmrtenie a bezpečné odstránenie zakousnutých kliešťov sa súčasnou dezinfekciou postihnutého miesta.

Jedinečné zloženie prípravku Klíšťák Ixoderm vychádza z originálnych poznatkov týkajúcich sa rizík vznikajúcich behom odstraňovania kliešťov. Prvým a zásadným účinkom prípravku je okamžitá anestézia (zneschopnenia) kliešťa bez vyvolania akejkoľvek jeho obranné reakcie (predovšetkým zvýšené slinenie alebo dávenie obsahu útrob kliešťa do ranky). Súčasným účinkom prípravku je bezprostredná dezinfekcia povrchu kliešťa.

Ďalším dosiahnutým účinkom lieku Klíšťák Ixoderm je narušenie a zmäkčenie tzv. Cementovej vrstvy, ktorá sa vytvorila okolo hypostomu a ktorou je kliešť v ranke pevne uchytené. Pôsobením prípravku dochádza k šetrnému a spoľahlivému usmrteniu kliešťa a jeho súčasnému spevneniu do tej miery, že je následne možné ho jednoducho a bezpečne odstrániť.

Pôsobenie prípravku:

Nanesení prípravku Pôsobenie prípravku Pôsobenie prípravku Úplná likvidácia kliešťov na kliešť po 1 min. aplikácie po 9 min. aplikácie po 15 min. od aplikácie

Jak působí Ixoderm?

Počas nasadenia prípravku na kliešť dochádza k jeho okamžitému znehybnenie bez vyvolania obranných reakcií kliešťa.

Zloženie

lihoetherový roztok s fenolom (etanol, dietyléter, fenol)

Ako používať

Otvor tuby s prípravkom Ixoderm po odskrutkovaní uzáveru opatrne priložíme až ku kliešťovi a samovoľne, prípadne veľmi miernym stlačením tuby, na kliešť nanesieme 1-3 kvapky lieku tak, aby bolo kliešť prípravkom úplne pokryté. Asi po 2-5 minútach (podľa množstva použitého prípravku) čiastočne zaschnutý prípravok očistíme a kliešť bezpečne odstránime pinzetou, ktorú priložíme čo najbližšie ku kusadlům kliešťa, či iným vhodným spôsobom. Pohyb pri odstraňovaní kliešťa je kývavý, nie otáčavý. Po odstránení kliešťa môžeme nakápnout na postihnuté miesto ešte 1 kvapku prípravku. Odporúčame miesto 1 mesiac sledovať, či sa neobjaví na koži v mieste, kde bolo kliešť prisaté, začervenanie, ktoré sa postupne môže rozširovať (v tomto prípade je potrebné bezodkladne vyhľadať lekára).

Balenie

10 ml + klieštiky na odstránenie kliešťa

Upozornenie

Prípravok nepoužívajte pri známej precitlivenosti na látky v ňom obsiahnuté. V zriedkavých prípadoch sa po dlhodobej aplikácii vo vysokých dávkach môže objaviť podráždenie kože. Prípravok je horľavina Aj. triedy, pri zaobchádzaní dbajte na zvýšenú opatrnosť. Uchovávajte pri teplote do 25 ° C. Chráňte pred svetlom a mrazom. Neotvárajte ani inak nemanipulujte s prípravkom v blízkosti otvoreného ohňa či iných zdrojov tepla.

Náš tip

V našej ponuke nájdete tiež háčiky na kliešte a ďalšie prípravky pri napadnutí kliešťom .

Ďalšie informácie o produkte Ixoderm 10 ml nájdete v článku Užívajte si krásy prírody bez obáv z kliešťov - s Ixodermem .

Lékarská poradňa

Máte otázky k produktu?

Spýtajte sa odborníkov

Poradiť sa

Objednávky a informácie

Lucia Matulová

Lucia Matulová

Po-Pá: 8-20 h

So-Ne: 10-18 h

+421 220 512 509

[email protected]

Podľa súčasnej legislatívy EU a byliniek a bylinných produktov nesmieme uvádzať podrobnejšie informávie, ktoré by v nás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín – i keď sa tieto bylinky používajú stovky rokov a pomohli miliónom ľudí. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami preukázané účinky bylín, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek.

My ale ctíme zdravý ľudský rozum a schopnost nájsť si informácie o bylinách vo verejne prísupných zdrojoch, napríklad na CELOSTNEJ MEDICÍNE

Značka: Vetrisol

Misia spoločnosti VETRISOL - vnášať Vitalitu do života - je výrazom snahy porozumieť životu spotrebiteľov v dvadsiatom prvom storočí a ich potrebám pomôcť tak, aby zákazníci lepšie vyzerali, lepšie sa cítili a mali viac zo života. Spoločnosť Vetrisol bola založená v roku 2006. Špecializuje sa na vývoj, výrobu a predaj doplnkov stravy a veterinárnych prípravkov spĺňajúce kritériá najvyššej kvality, účinnosti a cenovej dostupnosti. VETRISOL sro. disponuje tímom odborníkov, ktorí pracujú v odbore desiatky rokov a majú skúsenosti s výrobou ako v ČR tak v zahraničí.

...viac
Vetrisol
Ověřeno zákazníky

Hodnotenie tohto kúsku

80 % Celkem 14 hodnocení Všechna hodnocení
dni
:
hodiny
:
minút
:
sekúnd